Receiver DENON AVR 1908

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pupik
Příspěvky: 37
Registrován: 20 lis 2013, 01:00
Bydliště: Karlštejn

Receiver DENON AVR 1908

#1 Příspěvek od Pupik »

Na tomto receiveru využívám mimo jiné vstupy (DVD, TV, VCR) na propojení zvukové karty z PC, digitálního rádia a gramofonu. Poslední dobou je zvuk přes tyto vstupy zkreslený, zašumělý, dělá to čím dál často.
Na ostatních vstupech (TUNER, CD, TAPE) zatím v pořádku.
Nesetkal se prosím někdo s podobným projevem ? Odchází předzesilovač, smd elektrolyty ? Děkuji za případné zkušenosti.
Přílohy
x033AV1908-f.jpeg
1101152.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Asi "nacaty" prepinac vstupov. Nie je problem ho odpalit, ked sa pripajaju rozne zapnute zariadenia. Neviem, aky IO tam je pouzity, treba pozriet do servisneho manualu.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 18 led 2020, 17:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Šum, nebo brum? Laici si to často pletou a zahrnou pod název "zašuměný".
Zašuměný znamená, že je signál v nějaké míře podložený šumem, tedy syčením.
Brum znamená, když je signál podožený kmitočtem 50, nebo 100Hz - nízkým bručením.
Tipuju spíše to druhé. Obvykle způsobené interním propojením zemí z různých digitálních přístrojů, s různými potenciály. Ty země se scházejí na kostře konektorů cinch a výsledkem spojení různých zemních potenciálů bývá obvykle brum, ne šum.
Je třeba začít postupným odpojováním jednotlivých zdrojů signálu až do momentu, kdy to přestane.

Uživatelský avatar
Pupik
Příspěvky: 37
Registrován: 20 lis 2013, 01:00
Bydliště: Karlštejn

#4 Příspěvek od Pupik »

Je to zašumělé, takže přidaný znatelný šum, ale jen na jednom kanále a konkrétním vstupu DVD, aktuálně při zvolení tohoto vstupu šumí levý kanál, i když není připojen zdrojový signál. Dělá to s jakýmkoli zdrojovým signálem (z digitálního tuneru, PC) + je signál zkreslený jakoby zachraptěný, totéž dělají další vstupy TV a VCR, s tím, že nešumí zmiňovaný levý kanál, ale zvuk je zkreslený - jakoby zachraptěný.
V minulosti jsem si několikrát hrál v menu s nastavením zesilovače a procházel veškeré nastavení a měl jsem pocit, když jsem uvedl nastavení zesilovače do továrního nastavení, dalo to na 3-4 měsíce pokoj a po nějaké době se to opět objevilo.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#5 Příspěvek od Syron »

Při servisu NADů jsem se párkrát setkal a odpálenýmí IO přepínači, ale většinou nešuměly, ale rovnou se uvnitř zkratovaly. Ale u takových "žlutých" "High-endů" jsou asi ochrany vstupů odpory a zenerkami zbytečností.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Odpory tam byvaju, ale mam Yamahu, kde niekto prepinac odpalil aj cez odpory. Odpalil to cez vstup DVD a vysledok bol, ze na vsetkych vstupoch hralo radio.

Zenerku na audio vstupe som este nevidel, ale ako sumovy generator to moze byt dobre.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#7 Příspěvek od Syron »

To jo, ale jsou tam i sériové diody, takže při normálním signálu se zenerky neuplatní, jen při přepětí. Jinak by musela velká část FETů taky šumět.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#8 Příspěvek od Syron »

Velmi často se používají v přístrojích bezpečnostní kondenzátory pro ochranu izolace mezi sítí a kostrou, které při propojení několika přístrojů mohou při větší vstupní impedanci vytvořit kapacitním proudem docela slušné napětí. Párkrát jsem schytal celkem slušnou pecku, třeba když jsem držel jednou tukou kostru, například babar, a druhou rukou anténu s F konektorem. Teď si na ně dávám smršťovačky. Ten babar(STB) třeba teď T2 jezdí po podložce většinou jak namydlený.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

Jinak napsáno to, co jsem psal prve. Sešlo se několik zemních potenciálů, třebaže jsou všecky přístroje II. Ale stačí jeden v I. třídě /PC/ a je zle.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#10 Příspěvek od Syron »

Stačí anténa. Třeba i v AV receiveru, tuneru nebo VCR. A kde že jsi psal o těch kondíkách?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“