Myčka BEKO DFN 6838 stále jen vypouští vodu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

Myčka BEKO DFN 6838 stále jen vypouští vodu

#1 Příspěvek od vladom »

Před necelým rokem jsme koupili tuto myčku. Předešlá jela 10 let a je vyřazená jen kvôli korozi.
Žel byla 2x odstávka vody a od té doby stále běží jen čerpadlo na vypouštění vody. Změna programu nepomáhá, a dokonce se mi zdá že po stlačení tlačítka START/STOP/PAUSE na 3 sec. žádný reset neproběhne. Na displeji nic podezřelé kromě času a programu nesvítí.
Je na to nějaká finta nebo jen servis?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

Je to v záruce,tak bych zavolal servis.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Jediný co bych učunil před tím zavoláním servisu by byla kontrola přívodní hadice až po šroubení na myčce na (ne)přítomnost mechanickejch nečistot - při výpadku vody se při plnění potrubí často dostane až na koncový odběrní místo spousta mechanickýho bordelu, rzi a usazenin z vody - a ty zacpou sítko běžně umísťovaný do vstupního ventilu - někdy má takový sítko i uzavírací rychlostavnej kohout pro připojení hadice. Když vyčištění těch sítek nepomůže (myčka má pravděpodobně čidlo vstupního tlaku vody, který dál hlásí nízkej tlak), pak nesilomrdně volat servisáka.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#4 Příspěvek od vladom »

Jen aby mi to nedali zaplatit, že stačil jen reset...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Je na tom záruka? JE. Tím to pro tebe hasne, ty ani jako zákoš NEJSEŠ OPRÁVNĚNEJ NĚJAKEJ RESET PROVÁDĚT.

Jediný, co můžeš učunit, je zajistit dostatečnej tlak vody čistotou těch sejtek v přívodu, dostatečnej protitlak v odpadní hadici (zvednutím nad výrobcem určenou vejšku) a nanejvejš můžeš myčku kompletně vypnout od napájení vytažením šňůry ze zásuvky - na všecko ostatní můžeš klidně zapomenout, protože bys mohl narušit nějakou plombu nebo jinej podraz, indikující značkovýmu servisu neautorizovaný "vniknutí" - a tudíž porušení záruky.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#6 Příspěvek od vladom »

Vodou to asi nebude, dal jsem filtrační vložku už na přívod do domu právě proto aby mi nešel bordel zvenku. Takže to druhé sítko před myčkou se už nemá proč zacpat. Přesto to prověřím a pak servis.

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#7 Příspěvek od Rostav »

U myček vždy po startu programu je aktivováno vypouštěcí čerpadlo. Pokud ale neukončí vypouštění, je možná příčina v přeplavení, kdy se voda dostane na spodní kryt tvořící nádobu ve které je umístěn plovák se spínačem přerušující program. Doporučuji zkontrolovat filtry dle návodu na použití, zda jejich zanešením nemohlo dojít k výše uvedeném přeplavení. Na závady vzniklé nesprávnou údržbou nebo použitím nevhodných mycích prostředků se záruka neposkytuje. Spuštění programu je možné až po vysušení vody u plováku.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#8 Příspěvek od vladom »

Tak jsem pro jistotu prošel všechny filtry - ten na dně myčky i na přívodu vody. Přívodní hadice byla pod tlakem, filtry čisté - jak v hadici, tak i v rohovém ventilu. Ale po zapojení jelo čerpadlo jen krátce a myčka začala napouštět vodu. Takže závada pominula ale nevím proč. Uvidíme dál. Děkuji všem kteří mi radili. Pod myčku jsem se nedostal, nenašel jsem vstupní otvor a nechci to v záruce rozebírat.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#9 Příspěvek od vladom »

Tak myčka umřela. Ale znova jsem ji opravil. Přestalo jít čerpadlo které umývá nádobí. A provázel to smrad spáleniny. Zděsil jsem se co je uvnitř. Myslel jsem, že odešel jen kondík... Ale čerpadlo je prošpikované elektronikou. 230V jde přes triak z řídící desky a dva tenké vodiče jdou do displeje. Na ruském fóru jsem zjistil, že právě přes ty dva tenké vodiče jde informace, jaké má mít otáčky. Vodiče byly předřené o tu izolační vatu ve dveřích. Odsud šel ten smrad, neboť zdroj není galvanicky oddělen. A spálily optočlen v tom motoru - dal jsem tam PC817 a jedeme dál. Možná to někomu pomúže.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“