Zajímavé nabídky na Aukru, Bazoši apod. 1

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#421 Příspěvek od fredis »

A na fotkách je s DO.. :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#422 Příspěvek od pajap »

NF zesilovač s přepínači místo potenciometrů...
Ještě jsem to neviděl, jen jsem o tom slyšel...
https://aukro.cz/stary-zesilovac-transi ... 6960963051
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#423 Příspěvek od Yarda1 »

pajap píše:NF zesilovač s přepínači místo potenciometrů...
Vybavilo se mi, v jednom AR z té doby byl popis stereozesilovače, snad toho:
http://www.highfidelity.cz/foto/1487/2.jpg
a srovnání s nějakým podobným od západní firmy. V článku se psalo, že Tesla k tomu sáhla, protože u nás nebyly k mání tuzemské tandemové potenciometry s vyhovujícím souběhem.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#424 Příspěvek od sinclair »

Něco málo o těch "přepínačích je tady:
http://servisdok.sweb.cz/Prepinace_radice_popis.pdf

Pokud tento starý TW30G opravdu přepínače na všech místech má, tak to kdysi mohl být a ještě může být hodně dobrý - skoro frajersky kvalitní strojek.
Po vyčištění těch přepínačů - řadičů a výměně chemicky zestárlých součástek /elyty, svitky/ může i náročnému posluchači sloužit klidně dál.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#425 Příspěvek od Celeron »

https://aukro.cz/zesilovac-tesla-studio ... 6961339449 To jsem zvědavej, za kolik se to prodá.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#426 Příspěvek od elektrosvit »

Ceny Studiosol a podobných odvozenin se podle stavu pohybují tak do tisícovky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#427 Příspěvek od EKKAR »

forbidden píše:Přemýšlím, jestli ty pastičky pro CWčkáře nejsou něco jako zlatý pojistky pro HiFisty. 8O
Zkus najít někoho, kdo ještě dneska skutečně "jede Morse" na ruku a ne na Morse-kodér přes PC - a popovídej si s ním. Ta "pastička" vysílá při zmáčknutí jednoho pádýlka přesně dýlkově definovanou "tečku" a při druhým "čárku", takže při vysílání není potřeba snažit se o přesný doby klíčování - stačí jen správně naklepat za sebou počet jednotlivejch značek daný dýlky ve správný sekvenci - o dýlku značek i mezer se postará elektronika klíče, kterej k těm "pastičkám" nutně patří ("el-bug"). A protože při vysílání "pastičkou" jde hlavně o rychlost, každej tvůrce se snaží o jedno - aby měla jeho "pastička" co nejmenší odpory v chodu a přitom jasně definovaný polohy a dorazy. Je to pro ně něco jako hudební nástroj, kterej si každej mistr vyrábí sám. Vyvažování docilujou nejrůznějšíma pružinama, dýlkou pák a pámbu ví čím ještě - já ne. Já dostal před vojnou párkrát pod pracku obyčejnej klíč a včas jsem ho odložil, protože jsem nedokázal bez chyb "odpípat" ani 20 znaků za minutu. A než bych se s tím dál "blýskavicoval" neboli "papírníkoval", radši jsem na Morse rezignoval ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#428 Příspěvek od forbidden »

To jsem netušil, že to má i jinou funkci, než obyčejnej, i když precizní spínač. Myslel jsem, že se pádla prostě jen mačkají k sobě.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#429 Příspěvek od EKKAR »

NNN, jsou "pastičky" jednopádlový, kde tečky vysílá zmáčknutí na jeden doraz a čárky na druhej (vlevo-vpravo, střed bez tónu je vymezenej mezi nima) a dvojpádlový, kde každý pádýlko vysílá jeden druh značek. Na el-bugu se dá přepínat, na kterou stranu má bejt vysílaná tečka a na kterou čárka - nejen kvůli levákům, ale některým radistům prostě vyhovuje "obrácenej gard". Navíc normální klíč při podržení v sepnutý poloze vytvoří u posluchače doslova "vejvrtku", protože místo krátkejch zapísknutí jednotlivejch značek mu pošle do sluchátek trvalý zakvílení a kdo má kvůli dobrýmu rozlišení nastavenou trošku vyšší hlasitost, tomu se to zabodne do uší jako jehla - bejval to "oblíbenej" žertík v kurzech u spojařů, podržet chvilku klíč a řehtat se, jak si posluchač rve sluchátka z hlavy. Elektronickej klíč s pastičkou takovou kurwowinu neudělá - při zmáčknutí delší dobu než má nastaveno začne na jedný straně vysílat hezky za sebou tečky a na druhý čárky, obojí bez toho uširvoucího kvílení trvale drženýho obyčejnýho klíče. Současným stisknutím obou pádýlek k sobě pak většinou klíče vysílají střídavou sekvenci tečka-čárka. Všecko záleží na konstrukci elektroniky klíče, dneska už v drtivý většině programovatelný s nějakým AVR a podobně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#430 Příspěvek od xsc »

Jsou to dva spínače. Jednou pastičkou se dělá tečka, druhou čárka, při stisknutí obou se mění tečka-čárka. Existují jednodušší klíče, kde je pastička jen jedna s výkyvem na obě strany. Kdysi se bastlila z polarizovaného relátka.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#431 Příspěvek od weed_smoker »

Pokud to chápu dobře,tak jednopádlová je jako zapojení 6(přepínač)a dvoupádlová jako provedení 5 (2 spínače se spol.vstupem),Provedením to jsou precizní mžikový tlačítka se stavitelným chodem a rychlým odskokem do klidový polohy.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#432 Příspěvek od xsc »

Ta pastička musí být hlavně odolná mechanicky. Elektricky to žádný zázrak být nemusí a případné zákmity kontaktů i ve verzi klíče, co jsem stavěl před 30 lety, vcelku dobře ošetřovala samotná logika klíče. Tehdy to potřebovalo asi 6 základních TTL obvodů (hradla + nějaký D).

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#433 Příspěvek od Jodr »

Pamatuju ještě poloautomatický klíč, kde bylo jedno pádlo a na jeho konci plochá pružina se závažíčkem. Čárky se vyťukávaly ručně a tečky obstarala ona pružina se závažím ..tady.. vrcholem v té době byl sqeezi key s pamětí. Pastička samodomo, byl k dispozici šikovný frézař co to uměl s nástrojařskou frézkou. Paměť byla neocenitelná v CW závodech.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#434 Příspěvek od termit256 »

Osciloskop 2x60MHz za 2k. Podle mne jsou analogove pristroje k nicemu, ale i zde se najdou milovnici "stare a tudiz i dobre" techniky. A za ty prachy..."
Typek ho podivne pojmenoval, tak neni snadne ho najit.
https://elektro.bazos.cz/inzerat/114418 ... alosti.php

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#435 Příspěvek od Hubert_79 »

Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“