set-top box Tesla TE-310

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

set-top box Tesla TE-310

#1 Příspěvek od fizby »

Zdravím, na pátek jsem byl povolán dcerou k hlídání vnučky a protože bydlí v Praze, kde jim vypli staré tv vysílání a oni si na TVB-T2 nechtějí nic pořídit, tak jsem si narychlo koupil set-top box Tesla TE-310, aby mně to tam rychleji ubíhalo. Po zapojení box najel, ale dálkový ovladač začal reagovat až po cca 3min. On tedy reagoval, ale musel jsem být téměř u základny a až po delší době začal fungovat tak jak jsme běžně zvyklí ( vzdálenost, úhel..). Nemá s tímto set-top box někdo zkušenost, radu, nápad...? Samozřejmě vrácení je varianta. Děkuji.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Vyzkousej jestli to neni osvetlenim, blikajici ledky, usporky apod. Kdyz jsem vyrabel ovladac na cosi, dost ho rusila i plazma. Pomohlo oblepeni snimaciho cidla alobalem a ponechani jen male skviry pro vstup svetla.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

S Teslou TE-310 jsem ještě žádný problém neměl (tedy - zapojoval a ladil jsem jich zatím 12 kousků).
O některých jiných značkách už toto netvrdím, ale to jsme tu probírali dříve.
S tou citlivostí na DO může být skutečně problém tam, kde se svítí LEDkovými žárovkami, jak píše Termit.
Že mne to zatím nepotkalo, nemusí nic znamenat. Svítidlo blikající napájeno měničem jedoucím na frekvenci blízké "nosné" dálkového ovladače ale můžeš zhasnout, abys vyzkoušel, jak se bude ovládání chovat potom.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Ja se s tim u tovarniho vyrobku taky nikdy nesetkal, tohle se mi stalo kdyz jsem bastlil nejakou vec kterou jsem ovladal prebytecnymi tlacitky z ovladace k televizi ktere se jinak k nicemu nepouzivaji. Pouzival jsem takovy ten prijimac se tremi vyvody ze ktereho leze primo TTL. Bez toho zastineni to bylo pouzitelne tak do pul metru. Ted uz to fachci normalne.

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#5 Příspěvek od fizby »

Tak pánové, vypadá to, že jste měli pravdu s tím rušením. Doma mě vše funguje dobře. Takže až pojedu k dceři, tak set-top box beru s sebou a budu hledat zdroj rušení. Děkuji a dám info jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#6 Příspěvek od fizby »

Jen mě ještě zaráží, pokud to je tím rušením, proč DO začal fungovat dobře po určitém čase. Bylo by nějaké vysvětlení? Děkuji.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

vypnul třeba tu led lampu?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#8 Příspěvek od Kvicala_r »

Už se mi stalo (a byl to Tv Sharp), že obrazovka tak zasvinila IR, že sem musel stříbrného philipse od UPC schovat za skříň, aby do něj nesvítil byť i pouhý odraz od stěn. První sem tipoval rušení po scartu...
Možná jak se něco zahřeje i to změní parametry. I ty různé dynamické mody a kouzla s podsvitem by tomu klidně mohla odpovídat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Muze na to mit vliv jakekoliv okolni osvetleni, mohlo se napriklad rozednit a prijimac zmenil citlivost apod.

Uživatelský avatar
fizby
Příspěvky: 137
Registrován: 29 dub 2015, 02:00
Bydliště: trutnov

#10 Příspěvek od fizby »

Děkuji za názory. Až tam pojedu vyzkouším různé možnosti a dám vědět.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“