Jakou koupit pračku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#316 Příspěvek od Vlafig »

Beko je také dobrá volba za rozumné peníze. Starší pračky BEKO typu Volumax 5 jsou poměrně spolehlivé, mají sice lepené vany, ale ložiska jsem viděl vadná jenom opravdu zřídka. Většinou umírají na uhlíky, čerpadla nebo dveřní zámky, resp. jejich triaky. Vadnou elektroniku jsem snad nikdy neviděl. Jenom bych se vyhnul moderním vyfikundacím typu bezuhlíkový motor, invertor, či jak tomu Beko říká, a volil bych klasiku s univerzálním uhlíkovým motorem. Těch pár decibel hluku navíc bych oželel. Nevím, jak má Beko tyto invertorové motory vychytané, ale v jiných značkách (AEG, Electrolux, Whirlpool, LG) ta řídící elektronika motorů odchází poměrně často. Zákazníkovi nabulíkují, že na motor je 10 let záruka, to ano, ale ta se nevztahuje na na řídící modul, který právě odchází nejčastěji.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#317 Příspěvek od stasek »

Pánové díky za reakce, takže budu pátrat po tom BEKO. Zjistil jsem, že u nás na kraji města otevřeli nový hypermarket DATART a tam se v nejbližší době vypravím.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#318 Příspěvek od kejki »

Datart jí má o 500 levnější. mall o 1000,-

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#319 Příspěvek od doktor365 »

Tak jelikož mi asi doprala stařičká whirlpoolka tak musím něco koupit. Chtěl jsem s 5ti letou zárukou. Kamarád co prodává spotřebiče tak mi poslal nabídku. Co na to říkáte?
Philco PLD 12653 QTL
Candy CVFT G384 TMH-S
Whirlpool TDLR 60210 CS
Ta poslední má záruku jen na motor tak tu asi ne.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#320 Příspěvek od Hydrawerk »

Ani jedno z toho, raději kup nějaký Electrolux, AEG nebo možná Brandt.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#321 Příspěvek od doktor365 »

Proč jsou to střepy? AEG ,Brand jsou cenově úplně jinde. Vědět ,že vydrží tak bych o tom určitě přemýšlel.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#322 Příspěvek od Vlafig »

AEG, Electrolux, případně Zanussi, doufám, že mluvíme o vrchem plněných pračkách, jsou dobře konstruované a relativně stabilní. Díky plastovému spodnímu rámu jsou poměrně tiché a "nehnijí" odspodu. Poměrně často v nich ale odcházejí ložiska, zejména ve variantě s domkem na středový závit. Lze je ale vyměnit. Horší však je, když se utrhne celá příruba bubnu. Jelikož je vana svařená a ani odborné firmy tento typ agregátů nerepasují, je to konečná. Tady musím pochválit konstrukci Whirlpool, která má rozebiratelnou vanu a buben lze vyměnit. Ale asi bych šel do rizika a koupil stabilnější a tišší AEG či Electrolux.

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#323 Příspěvek od rayx »

Však AEG, Electrolux i Zanussi jsou sourozenci se stejným rodokmenem a to nejsou jedinní v rámci jedné rodiny :wink:

Brandt je tady asi docely neznámý, ale třeba to maj Alžířani-Frantíci vychytaný, De Dietrich z jeho rodiny byla vždy špica.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#324 Příspěvek od Hydrawerk »

Asi před dvěma týdny jsem se účastnil rozborky a sborky Brandt BWT6410E, protože osobě blízké se dostala brzdička mezi buben a vanu blízko ložiska. Nakonec se ji podařilo vyndat a už zase pereme. https://memristor.rajce.idnes.cz/Brandt ... _teardown/
Konstrukce se mi zdá jednoduchá, je tam asi jediná DPS včetně výkonové části. Jak to hodnotíte?
Bohužel gumová manžeta plesniví a občas už je někde rez. Koupeno asi v srpnu 2016.

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#325 Příspěvek od rayx »

Aha, no to je ta správná globalizace ... Tak frantíci jsou vlastně španělé a to vše s alžírským kapitálem ...

http://fagor.picabotest.cz/novinky/naps ... /9-detail/
http://fagor.picabotest.cz/novinky/naps ... 10-detail/

http://www.groupebrandt.com/about-us/ou ... tal-group/

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#326 Příspěvek od Hydrawerk »

Zná někdo vrchem plněné pračky Miele?? Např. model W 667? Nebo některou z tohoto seznamu? https://www.miele.de/haushalt/produktau ... 1565.htm#6
Vyplatí se to kupovat? Není předražený servis třeba??

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#327 Příspěvek od keemo »

Trochu nechapu :D 30 litru za pracku bys vyplajzl ale na servis uz nezbylo? :D to je jak koupit si hummera a pak jej predelat na plyn protoze moc papa :D
Nazoru na poruchovost asi bude malo vzhledem k prodejnosti. K nam sa servis taky moc nechodi vyrobky z kategorie 30tis+... Proste se to neprodava...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#328 Příspěvek od termit256 »

Nebo nekazi.
Mel jsem mycku miele, jela snad 15 let nez se pokazila. Po takove dobe jsem usoudil ze to bude mit celkove za sebou a tak jsem se ji ani nepokousel opravovat a koupil radeji novou.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#329 Příspěvek od p32 »

Ona se nakonec nekazí žádná normální pračka. Pokud počítáme s normální životností 5 let. Samozřejmě, že některé vydrží déle po výměně ložisek či tlumičů, ale některé se začnou tak rozpadat, že se to nevyplatí opravovat. A že někomu vydrží pračka funkční např. 23 let a více (mně)? Tak to je právě o ceně a značce, což dnes bych docela riskoval jen v určitých mantinelech. Je proto naprosto zbytečné a zcestné řešit cenu servisu u fakt drahé pračky nebo té moc levné. U jedné by se to nemělo kazit z titulu kvality dané výrobou a u té za 4-6 tKč je to už rozežranost.

Uživatelský avatar
vasek157
Příspěvky: 26
Registrován: 20 úno 2011, 01:00

#330 Příspěvek od vasek157 »

Dobrý den, prosím o radu, jakou byste doporučili koupit pračku?
Doma mám pračku Ardo A1000X, které je už 20 let a slouží bez problémů, má nerezovou vanu i buben. Jen zhruba každé 3 roky vyměním ložiska a gufero a pere se dál.
Bohužel koroze pračky už začíná být problémem, a tak by manželka chtěla koupit novou pračku předem plněnou na větší množství prádla AEG L6FBI48SC. Zde odkaz na tuto pračku:
https://www.planeo.cz/katalog/1226688-a ... lnena.html
Pračka má invertorový motor, na který je záruka 10 let, ale bohužel pračka už má plastovou vanu a po komunikaci se servisem mi bylo odepsáno: U uvedeného modelu pračky je vana z carboranu /odlehčený plast/, buben je pak nerezový. Ložiska samostatně vyměnit nelze.
Chci se Vás - odborníků zeptat na Váš názor na tuto pračku AEG L6FBI48SC, zda byste si ji koupili.
Další dotaz je, co si myslíte o pračkách BEKO a zda se dnes vyrábějí ještě pračky, které by měly nerezovou vanu a tudíž by se daly bez problémů vyměnit ložiska a tím značně prodloužit životnost pračky. Předem Vám moc děkuji za rady.Vašek

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“