Laserový odposlech

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#31 Příspěvek od Karel286 »

rnbw píše:Mikrofon?
Je tam použit "klasický" mikrofon do mobilu. Citlivost je velmi dobrá...
Např:
https://gsm-opt.ru/zapchasti-dlya-telef ... ginal.html

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#32 Příspěvek od sinclair »

Proč by byl u motoru tiskárny mikrofon? Notabene všesměrový?
Neplete si to někdo překladem z ruštiny se snímačem chvění-vibrací, nebo tak něco?
To má potom "mikrofon" i obyčejná Felicie, ve snímači klepání..:D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

V ktorej tlaciarni a naco tam je?

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#34 Příspěvek od Karel286 »

Sinclair:
Mikrofon(y) poznám, vyměnil jsem jich ve všelijakých mobilních zařízeních již několik stovek... :D
Ten odkaz byl uveden jako příklad, jak fyzicky (to neznamená parametrově) ten mikrofon vypadá (pro někoho, kdo tento typ mikrofonů nezná). Před odkazem to bylo jasně napsáno. Např:

Rnwb:
Typ tiskárny atd. si nechám s dovolením pro sebe, mám k tomu jisté důvody...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#35 Příspěvek od sinclair »

Když něco podobného tvrdíš, tak bys měl být schopen to tvrzení něčím podložit. Ten ruský odkaz rozhodně není potvrzením toho, že je mikrofon v každé moderní laserové tiskárně, anebo některé firmy, nebo od určitého roku.
Proč typ tiskárny, ve který jsi osobně našel mikrofon, tajíš?
Je to pak jen neurčité tvrzení, s věrohodností informace ala Jedna Paní Povídala.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#36 Příspěvek od sinclair »

Karel286 píše:Moderní síťové laserové tiskárny mají v sobě mikrofon. Je sice primárně namířen na motor, ale co se děje, když se nic netiskne, nevrčí a tiskárna je nonstop zapnutá a připojení k síti, bůh ví. Ale třeba jsem zbytečně paranoidní.. :)
Takže všechny, jen některé, nebo jak to je?

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#37 Příspěvek od Karel286 »

Ty nové, cca 1 rok zpět. Děláme mj. servis celých tiskáren pro zahraničního distributora, popřípadě se testují a opravují samotné procesorové desky, které se prodávají dále. V servisu se objeví jen ty, které se pokazí, nebo dle potřeby distributora. Takže celý typový rozsah, kde je to použito, neznám a ani nemám čas a důvod to studovat.
To ti musí stačit. A pokud si myslíš, že je to Jedna Paní Povídala, tak zapomeň, že jsem něco psal. Neznám jediný důvod, proč bych měl zrovna tobě něco dokazovat.
To už taky jeden kdysi v jiném příspěvku mě napadl, že prý „vařím z vody“ A byla z toho diskuze na dvě stránky. To je mrhání časem….

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#38 Příspěvek od Karel286 »

PS: Je v tom nějakej podepsanej papír, moje opatrnost a to, že tu práci mám rád. Víc v tom nehledej.
Můj první příspěvek v tomto vlákně byl o tom, že mikrofony jsou i v zařízeních, ve kterých by to člověk vůbec netušil. Nejen v mobilech - např. ty tiskárny.. To je vše. Věřit tomu můžeš, nemusíš...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

Ja tomu tiez neverim.

P.S. Co je to za smejd, ze odchadzaju procesorove dosky? Tlaciarni som opravoval (a opravil) mnoho, ale dosku s procesorom nikdy. Ta vzdy fungovala, maximalne stacilo preflashovat firmware.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#40 Příspěvek od Mysteri »

rnbw píše:Ja tomu tiez neverim.
Ver! Tiež vraj v LED žiarovkách sú kamery, ktoré nás sledujú. Preto som pred pol rokom nakúpil do celého bytu v Kaufle tie najlacnejšie za 1.5€ (svietivosť 75W žiarovky) zn. BELLALUX, pretože predpokladám, že v tej cene sa im neoplatí tam vmontovať tú kamerku, lenže jedna začala po dvoch mesiacoch podozrivo blikať (po dotiahnutí prívodov to síce prestalo, ALE: aj tak mi je podozrivá tá LED), tak ju asi vylúčim zo siete Veľkého Brata. :P

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“