DPS RM1-7630 z kopírky HP

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

DPS RM1-7630 z kopírky HP

#1 Příspěvek od PetrTT »

Pánové,prosím o radu.Chtěl bych si zhotovit přístroj na nanášení statické trávy na modelové železnici (flokovačku).Dříve se na toto používaly s úspěchem vysokonapěťové zdroje z kopírek.Byly to zdroje v kompletním obalu např. s výstupem 7kV/0,85mA.Ale tyto zapouzdřené zdroje jsou dnes prakticky nesehnatelné a tak jsme s kolegou vyndaly zdroj z modernější kopírky HP.Ale tam je již pouze DPS se zdrojovou částí.Proto prosím o radu,zda by někdo mohl poradit jestli by tato deska byla použitelná,ze kterého bodu odebírat VN.Deska má pouze nějaký vývod vlevo nahoře (vedle modrých keramik),potom vpravo dole je nějaká připojovací ploška na DPS a jeden bílý konektor,ze kterého vedly silnější kabely.Tato deska se dá sehnat jako ND ale dokumentaci jsem nikde nenašel.Přeci jen,je to práce s VN tak tam to na žádné velké pokusy moc není....Fotky desky přikládám.Děkuji předem za jakoukoliv radu.
Přílohy
RM1-7630 (2).jpg
RM1-7630 (1).jpg
Naposledy upravil(a) PetrTT dne 06 úno 2020, 10:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Ten horní vývod by to mohl být, podívej se na provozní napětí těch kondů pokud to je na potisku.
Ale budeš mít asi větší problém, ten zdroj pustí VN až v momentě, kdy ho zapne firmware z řídící desky, to znamená neznámá komunikace po některém z těch neznámých konektorů.

Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

#3 Příspěvek od PetrTT »

kondíky jsou na 6kV,takže by to mohl být černý vývod.Kdybych sehnal tento zdroj jako použil kolega tak by bylo po starostech.Ale to je už historický zdroj.

http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galeri ... g00037.htm

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Existovaly různé diskrétní recyklovny, kde bylo takových starých zařízení s kvalitními komponenty mraky, než s nima mafie okolo Asekolu zatočila.
Tak asi VN trafo z nějaké staré TV a zdroj vyrobit na těch 15 kHz.

9kV/85 mA se mi zdá strašně moc, to není statická elektřina ale spíš elektrický křeslo.

Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

#5 Příspěvek od PetrTT »

takhle to dopadá,když člověk zapomene desetinnou čárku - oprava na 7kV/0,85mA.Sběrný dvůr již máme pod kamerami,aby z něho člověk neodnesl něco užitečného....

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Filozofie sběrných dvorů, červené kontejnery s klapkou, centralizace recykloven do monopolu, ve skutečnosti nepomáhají šetřit suroviny ale mají naopak zabránit lidem recyklovat opravitelné díly a nahnat je k nákupu nových šmejdů.

Ještě by možná šlo adaptovat vn trafíčko z kotlových automatik, pokud by stačilo výkonem.

Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

#7 Příspěvek od PetrTT »

já na to tak nijak nespěchám tak se pokusím sehnat podobné trafo jako z odkazu.Vím,že to s ním perfektně fungoval,toho modeláře znám osobně ale on s modelařinou skončil,kolejiště prodal a flokovačku dal k tomu.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#8 Příspěvek od Charos »

Zapouzdřené zdroje mám asi dva v depozitu, máš ho mít (za poštovné), je z kopírky Canon z poč. 90.let (ještě velké asi 1 metr krychlový...).
Doma se kouknu, evt. vyfotím.
Napájení je myslím DC 24V jako vše ostatní.

Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

#9 Příspěvek od PetrTT »

dík za nabídku,jestli budeš moci dát foto budu rád.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Na ebay se daji koupit za kilo takove menice z 3 na 7000V. Jakej to ma ale proud netusim.

Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

#11 Příspěvek od PetrTT »

proud je de facto nepodstatný,čím méně tím lépe (kvůli bezpečnosti),je jenom potřeba aby to vytvářelo náboj mezi statickou trávou a lepidlem

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#12 Příspěvek od Charos »

Tady jsou fotky zdrojů, měly by být funkční, kopírku jsem rozebral jen odloženou pro destrukci podavače papíru, laser byl ok.
Přílohy
VN zdroje__04.jpg
VN zdroje__03.jpg
VN zdroje__02.jpg
VN zdroje__01.jpg

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#13 Příspěvek od dj_Paul »

Mám doma zdroj z odlučovače mlhy, má 7,5 a 15kV a 100W. Je přímo na 230V v plechovým pouzdře.

Teda kdyby byl zájem.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

PetrTT píše:proud je de facto nepodstatný,čím méně tím lépe (kvůli bezpečnosti),je jenom potřeba aby to vytvářelo náboj mezi statickou trávou a lepidlem
No, to budes muset koupit a vyzkouset https://www.ebay.com/itm/DC-3V-to-7KV-7 ... SwRiNdMYrJ

Jinak jsem tam nekde videl za 500,- uz hotovy aplikator

Uživatelský avatar
PetrTT
Příspěvky: 93
Registrován: 16 pro 2018, 01:00
Bydliště: Police nad Metují

#15 Příspěvek od PetrTT »

Charos píše:Tady jsou fotky zdrojů, měly by být funkční, kopírku jsem rozebral jen odloženou pro destrukci podavače papíru, laser byl ok.
máš sz

Odpovědět

Zpět na „Poradna“