Digitální multimetr UR8906A

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

Digitální multimetr UR8906A

#1 Příspěvek od Lukar »

Půjčil jsem multimetr UR8906A a vrátil se mi s nefunkčním měřením V /AC.
Pípák,měření R a V/DC jsou funkční. Než se pustím do podrobnějšího měření nemá někdo schéma tohoto multimetru?

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#2 Příspěvek od Lukar »

Pojistky jsou na proudové straně, vše kolem vstupu co šlo jsem proměřil. Budu to muset celé rozebrat, abych se dostal i na druhou stranu plošného spoje. Než s tím začnu, ulehčilo by mi opravu právě to schéma.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#3 Příspěvek od MiraSt »

Pro odlehčení a bez urážky prosím: Jak jsme si povídali v sekci "levná svářečka z Lidlu", jsem napsal, že "půjčky chodí s pláčem." :wink:
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od petula »

Lukar píše:Půjčil jsem multimetr ...
Pravidlo č. 1: Měřáky, manželky a fajfky se zásadně nepůjčují.

Uživatelský avatar
Xeon_sk
Příspěvky: 491
Registrován: 02 úno 2011, 01:00
Bydliště: Bratislava IV

#5 Příspěvek od Xeon_sk »

Multimeter DT-9205A.
Pri meraní napätia som zabudol presunúť merací kábel z pozície mA do zdierky V. Okruh merania malých prúdov je istený 200mA. V prístroji nie je použitá klasická poistka, ale asi poistka SMD. Pozrel som si ako obvykle poistky SMD vyzerajú ale napriek tomu ju na doske neviem identifikovať. Prosím poraďte. Ďakujem.
Přílohy
DT-9205A.jpg

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#6 Příspěvek od Balt76 »

Nebude z druhý strany desky? Jestli jsem se dobře zorientoval, měla by být někde po cestě od druhý zdířky odspoda. Na ní jsou dva prokovy, čili by mohlo být něco na druhý straně desky.

Uživatelský avatar
Xeon_sk
Příspěvky: 491
Registrován: 02 úno 2011, 01:00
Bydliště: Bratislava IV

#7 Příspěvek od Xeon_sk »

Zdá sa, že nie.
Přílohy
DT-9205A_vrch.jpg

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#8 Příspěvek od JoDiK »

Taky ji nevidím, a nedaří se mi najít ani na internetu odpovídající info, navíc pod tímto kódem je dodává více výrobců!
Jenom tady u 9205M píšou, že "Někdy se stává, že v procesu měření proudu v dílčím rozsahu 200 mA se ukáže, že hodnota proudu je vyšší, v důsledku čehož pojistka vybuchne. Poté je měření proudu nemožné, dokud není vyměněna pojistka."
Bohužel je tam úplně jiný plošný spoj - pojistka je tam popsaná, dokoce jsou tam plošky pro držák klasické skleněné pojistky -viz obrázek. Taky mě mate, že na tvém dps je uveden typ DT9205B.
Inu, je možné, že v rámci úspor v tvém modelu už pojistka vůbec není, pokud tedy nevybuchla... Tady je takové divné místo, kde by mohlo něco být:
Obrázek
Přílohy
fusedt.jpg
dtvybuch.jpg
Naposledy upravil(a) JoDiK dne 12 lis 2020, 13:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Xeon_sk
Příspěvky: 491
Registrován: 02 úno 2011, 01:00
Bydliště: Bratislava IV

#9 Příspěvek od Xeon_sk »

Mám tu schému s označením DT-9205A ale mnohé tam je inak. Ten merák sa vyrába v množstve modifikácií. Poistka (na schéme) je hneď pri svorke 200mA. Skúsim to trochu prepískať.
Přílohy
DT9205A multimeter_sch_u.jpg

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“