LCD Fujitsu-Siemens 22" vadníá CCFL?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Wagner
Příspěvky: 32
Registrován: 29 dub 2019, 02:00

LCD Fujitsu-Siemens 22" vadníá CCFL?

#1 Příspěvek od Wagner »

Mám subj. závada se projevuje tak, že monitor naběhne rosvítí se logo a následuje reset a tak pořád dokola.

Tak nějak jsem předpokládál, závadu ve zdroji (vadné C), Nicméně po zkontrolování všech elitu na desce zdoje, se všechny ukázaly OK jak z pohledu kapacity tak ESR byly všechny na cca 85% jmenovitých parametrů.

V dalším kroku jsem začal podezřívat VN část nebo CCFL. Cvičně jsem místo horní 22" trubice připojil 19", která mi tu leží a monitor bez problému funguje. Jasně je tmavý do panelu svítí jen dolní, ale jelikož svítí i ta má 19" bude problém v té horní trubici, které zřejmě příliš zatěžje zdroj a to vede k resetum celého monitoru.

Otázka je co s tím?
Panel je LG http://www.panelook.com/LM220WE1-TLP1_L ... _4940.html
má jednu CCFL nahoře a jednu dole.

Jedna možnost je nahradit CCCF něčím jako

https://bit.ly/2u1E8NP


nebo jen nahradit trubice novými https://bit.ly/3aTEw1x

Co byste doporučili a s jakými problémy počítat při vyměne v panelu?
Naposledy upravil(a) Wagner dne 30 led 2020, 23:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Pokud máš v panelu jen po jedné trubici tak tam ten LED podsvit nejde použít, pásek je moc široký a nedal by se přilepit na U lištu (kvůli chlazení). Takže jedině výměna, doporučuji obou, trubic.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Ty trubky bývají silné většinou 2,5-3 mm. Ty ledky mají šířku 4 mm. Takže jen rozdělat a mrknout se, jestli se to tam vejde.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Este som nevidel, aby trubica pretazovala zdroj. Skus pripojit len tu druhu, ci to nahodou nepojde tiez.

Uživatelský avatar
Wagner
Příspěvky: 32
Registrován: 29 dub 2019, 02:00

#5 Příspěvek od Wagner »

Pokud nechám připojenou horní trubici v panelu a místo spodní dám externí trubici tak také dochází k resetum. Monitor funguje jen pokud je horní trubice v panelu odpojena.
To ukazuje bud na problém v VN větvi zdroje pro horní trubici nebo v horní trubici. No a jelikož to funguje i s externí trubicí připojenou na horní část VN zdroje viděl bych problém v horní trubici.

Zitra ještě zkusím "přidat" kapacitu na větev napájející VN zdroj,ale to spíš pro jistotu. Jak jsme již uvedl všechny elity jsem proměřil na RLC můstku a byli shledány v solidní kondici.

Edit:
Tak jsem se podíval na VN zdroj, je to více méně klasika, řídí ho INL816GN - CCFL Inverter Controller, který spíná DC napětí na primar VN trafa s dvěma sekundary pro horní a dolní trubici. I když jsem posílil elity na vstupu VN zdroje chová se to stejně, jakmile je připojena horní trubice v panelu monitor nejede, jakmile ji nahradím externí jede.
==>
Horni trubice je problém a budu muset rozpitvat panel, abych zjistil co se tam vejde a nevejde.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#6 Příspěvek od houmr »

rnbw píše:Este som nevidel, aby trubica pretazovala zdroj. Skus pripojit len tu druhu, ci to nahodou nepojde tiez.
Naopak, vadnou trubicí teče menší a často různě se měnící proud a vyhodí to ochrana. Ta tam není pro případ přetížení, ale pro případ nezatížení...

U 22 palcových displejů je podle mne úmrtnost trubic nadprůměrně vysoká, některé pak také trpěly na propalující se svod pod smršťovačkou na jednom konci.

Uživatelský avatar
Wagner
Příspěvky: 32
Registrován: 29 dub 2019, 02:00

#7 Příspěvek od Wagner »

U 22 palcových displejů je podle mne úmrtnost trubic nadprůměrně vysoká
Něco na tom bude, včera mi tu přibyla další 22" tentokráte přímo od Fujitsu a také má v řiti CCFL. V tomto panelu je nahoře i dole dvojce CCFL.

Docela se to hodí, stejně musím objednat 10ks CCFL,
Tím se dostávám k otázce.

Koukal jsem k čínanům a pro 22" LCD nabízí

486mmx2.4mm
483mmx2.4mm
481mmx2.4mm

Tak a ted babo rad? jasně nejjednoduší je panely rozhodit a změřit, ale to se mi tu pak budou par týdnu válet rozebrány a tomu se chci vyhnout.
Asi objednám zlatou střední cestu tj. 483mm nicméně

Jaké délky trubic používáte?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ak tam mas dva rozne typy panelov (mozno aj od roznych vyrobcov), tak rozmery CCFL mozu byt rozne.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od workhard »

Vezmi tu nejkratší, tu tam dostaneš vždycky a těch případných chybějících pár mm znát nebude.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Ede
Příspěvky: 15
Registrován: 17 pro 2014, 01:00

#10 Příspěvek od Ede »

ahoj, ak si kupoval viac kusov, zostali ti nejaké? Veľmi rád by som od teba 1-2 alebo aj 3 kúsky súrne odkúpil. Mal som jednu náhradnú, ale pri prevoze k našim mi praskla v ruksaku :( Čakať teraz na čínu a ešte tie nové zákony :/

vďaka,

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“