DVB-T príjem

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#841 Příspěvek od Artaban001 »

Ale mluví o tom. Akorát nabádají k pořízení satelitu, nebo kabelové přípojky, či příjem po internetu. Asi podle toho, jaký provider jim nasype hodně penízků za reklamu.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#842 Příspěvek od dvorak »

No to ano, ale já jsem myslel, že neinformují o tom, kdy a co se vypne.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#843 Příspěvek od lumca »

Nova informuje, v hlavních TN o půl osmé večer, někdy i v odpoledních TN v 17h. Prima, nevím.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#844 Příspěvek od kokun »

dvorak píše:Tak nám vypnuli MUX 2 na k 38 z Černé Hory, ale oficiální zmínku o tomto jsem nikde nezaznamenal. Zárybnická několikrát denně upozorňuje na ukončení a zapnutí vysilačů pro DVB T2, ale to se týká jen ČT ! Běžný občan - uživatel informován není, proč něco podobného - konkrétního neběží také na Nově, Primě a pod ? To samé ten"pařízkův" MUX7, kdybych se to nedozvěděl z tohoto fora, popř. z Paraboly, ani bych o tom nevěděl. Navíc vysílá na k 50, takže kdo má individuelní anténu na nižší kmitočet (21 - 25.k), tak nemá šanci.
dvorak píše:No to ano, ale já jsem myslel, že neinformují o tom, kdy a co se vypne.
A už jsi někde viděl, že by komerčky "podporovaly" (bezplatný) pozemák?

A málokrát jsem tu dával odkaz na tento web: www.televizniweb.cz , kde se všechny informace uvádějí s dostatečným předstihem?
Na tomto webu jsi mohl info k vysílači Trutnov - Černá hora a ke všem jeho MUXům zjistit už dávno :evil: a informovat i sousedy, když už to nedělá ta NOVA a PRIMA :lol:
A že přechod na DVB-T2 přinese problémy s anténnímy systémy (nutné úpravy) jsi určitě taky nevěděl :o :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#845 Příspěvek od Syron »

"některé" komerční TV mívají vpravo dole "prosbu" zůstaňte s námi v nejvyšší kvalitě. Propagují nákup "babarů", tedy STB. Ale "To si ten čokl(nebo kocour, už nevím) snad dělá blázny" nevím v které večerníčkové pohádce to je, možná Štaflík a Špagetka, už se na večerníčky nedívám. V jaké nejvyšší kvalitě! Ony ty soukromé TV vysílají ty většinou americké sr..dy původem z NTSC ve FHD na nějakém pozemním MUXu, že o tom nevím. Ani v DVBT-2. Přece nebudou zbytečně vyhazovat peníze za přenos dat. Těm, kteří se na ty de..lní seriály dívají, je to stejně jedno. A peníze z reklam to také asi neovlivní

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#846 Příspěvek od dvorak »

Pro Honzu-kokůně : Ale já v obraze jsem, myslel jsem na "obyčejné"lidi, kteří třeba ani nemají internet, od koho to pak mají zjistit ?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#847 Příspěvek od Hill »

Třeba sousedovi to chodí a prozradí, kdo mu ro naladil, nebo co pro to sám udělal.
Když ti dojde rum, taky se zepráš u sousedů, jestli je to jen u tebe, nebo v celé ulici...
Je tedy pravda, že u komerčních stanic jsem ještě informace o pozemním vysílání nepostřehl, zato kontakty na objednání placené televize jsou tam poměrně často (se zdůrazněním toho, že netřeba kupovat nový přijímač, což také nemusí platit univerzálně).
Asi jedou na procenta s provozovateli placených platforem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#848 Příspěvek od kokun »

dvorak píše:Pro Honzu-kokůně : Ale já v obraze jsem, myslel jsem na "obyčejné"lidi, kteří třeba ani nemají internet, od koho to pak mají zjistit ?
Aspoň vidíš, jak na ty "obyčejné lidi" ty komerčky myslí. Ano myslí, ale především na svoje kapsy :(

Ale způsobů, jak dostat tyto informace mezi (jak píšeš) "obyčejné lidi", by se našlo taky dost.
Na NETu je jich dostatek a a pokud tito (starší?) lidi nemají přístup k internetu, tak snad ho mají jejich příbuzní (děti, ...) - jen se o problematiku trochu zajímat.
A taky se mohou informace k těmto lidem dostat třeba i přes městské úřady, které by mohly občany (s předstihem) informovat přes "svá media", apod. :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#849 Příspěvek od masar »

>dvorak> Ty odpovědi na tvou výtku směrem ke komerčním tv nejsou odmítavé, jsou vysvětlující. Komerční tv toto upozorňování nevyhodnotily jako přínosné pro svůj zisk. To jen tak vypadá, že na to zapomněly...
:wink:

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#850 Příspěvek od dvorak »

OK, mimochodem na MUX 7 běžela do jeho vypnutí (k 21 Černá Hora) smyčka Televize přes anténu, nyní to již v žádném MUX není.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#851 Příspěvek od kokun »

dvorak píše:... To samé ten"pařízkův" MUX7, kdybych se to nedozvěděl z tohoto fora, popř. z Paraboly, ani bych o tom nevěděl. Navíc vysílá na k 50, takže kdo má individuelní anténu na nižší kmitočet (21 - 25.k), tak nemá šanci.
"Pařízkův MUX7" vysílá z vysílače Trutnov – rozhledna.
Televizní vysílání z rozhledny
... Do 7. února 2020 vysílal na kanále 21, poté přešel na kanál 50.
Vzhledem k tomu, že kanál 50 nemá ale žádnou perspektivu (může být v provozu max. do 30.6. - po této době musí být všechny kanály vyšší než 48 vypnuty!), takže je otázkou, jestli se vyplatí (na těch pár měsíců) ty antény (teď v zimě) vůbec předělávat :o
dvorak píše:OK, mimochodem na MUX 7 běžela do jeho vypnutí (k 21 Černá Hora) smyčka Televize přes anténu, nyní to již v žádném MUX není.
Ano, takže tady "tě" Pařízek informoval (od 19.11.) v podstatě daleko lépe, než celá "NOVA i s PRIMOU" :o :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#852 Příspěvek od Hill »

Z toho si nic nedělej, dnes mi volala jedna mladá doktorka, že jí druhý den nejde Prima a Nova. Řekl jsem jí, ať si přeladí settopbox (její full HD telebize umí jen DVB-Z), že ten starý multiplex na Černé hoře vypli dvanáctého.
A už v lednu mě zastavil jiný soused, jek to, že jsme připraveni na DVB-T2, když mu přestala chodit ČT? Že pořád tvrdili, že nemusí nic měnit, když má signál přes kabel... Tomu jsem musel vysvětlit, že mu zásuvku na kabel přepojí, když s kabelovkou uzavře smlouvu a bude platit. Teď má na zásuvce signál z STA, v ní signál prvméch dvou multiplexů DVB-T2 máme a další přibudou, jen co je spustí, jeho televize to ale neumí. Měl jsem zrovna cestu do města, tam jsem mu koupil settopbox, a cestou zpátky jsem mu ho zapojil a rovnou naladil.
Co je platné, že oba mají infernet, když nevědí, jak se zeptat, protože jsou borci v jiné branži, ale televizi chtějí jen používat?
Přitom jsem informaci o dosud známých datech vypíníní multiplexů, které máme v STA, vytiskl už někdy v listopadu a každému hodil do schránky. Ale buď ji vyhodili i s letáky, nebo jí nerozuměli.
Popularizaci toho, co lidi čeká, viditelně jakž takž zvládá ČT, soukromé stanice se na ni vyignorovaly, nebo cíleně tlačí závisláky do placených platforem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#853 Příspěvek od kokun »

Stačilo by, kdyby město něco takového vyvěsilo na městské stránky, příp. vytisklo a vystavilo na veřejné vývěsky, vytiskli do Městského zpravodaje, apod.
Hned by se informovanost občanů zlepšila (zvětšila) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#854 Příspěvek od dvorak »

Dík za ty mapy, takže pokud tomu rozumím : Přechodová síť 12 obsahovala v sobě MUX 22 + 23. Po jejím vypnutí 12.2. 2020 (mluvím o Černé Hoře) nasledně naběhl MUX 22, ale MUX 23 je plánován až na 29.4.2020, navíc na novém kanále 31. Takže do té doby lze tyto programy sledovat na původním k 60 v DVB-T. To jsou manévry !

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#855 Příspěvek od p32 »

Ale o tom ví půl roku už každé malé děcko. Doufám, že se to tady nebude probírat zase za 4 měsíce. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“