Kvalita DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#31 Příspěvek od Hill »

O pauze nic nevím, prostě o půlnoci na 29.4. skončí vysílánáí MUX4 na K45 v DVB-T a následující den bude na stejném kanálu jako MUX24 v DVB-T2.

Současně má podle Jana Potůčka (v článku) skončit i PS13 na K24, ale to budu muset ještě ověřit, tady to vypadá, že K24 vypnuli všude, ale víckrát jsem to nezkoušel.
Až na tuto nejasnost ale jinak všechny informace uváděné Potůčkem jsou spolehlivé, termíny a přidělení kanálů se dodržují.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#32 Příspěvek od Celeron »

Už vím, proč mi K24 vůbec nejde. Mám na anténě na Chlum kanálovej zesák. K45 je od K24 celekem dalako. Naštěstí je 2 m od antény těsně pod střechou půdy abych nemusel někam lýzt kdyby odešel a nebo se něco změnilo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#33 Příspěvek od ok1hga »

tady se dá taky dobře vyhledávat TV vysílače . . .
ta co jsou v provozu mají v tabulce napsaný současný výkon a ty co se připravují mají napsáno "0" . . .
Přílohy
vysílač Černá hora vysílané MUXy.jpg
vybrat si vysílač a kliknout na puntík . . .
<br /> . . . pak kliknout na &quot;detail&quot;
vybrat si vysílač a kliknout na puntík . . .
. . . pak kliknout na "detail"

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#34 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:To je potěšující že K45 převrátí z T na T2. Nevíš, jakou pauzu to bude mít? Moc to nesleduju ale máti je vždy při nějaký změně nevrlá a já to musím řešit.
A nedával jsem tu (a nejen tobě) tento odkaz již několikrát? :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#35 Příspěvek od Hill »

Honzo, čím víc zdrojů, tím líp (nebo taky tím větší guláš).
Některé jsou totiž zase neaktualizované, takže kanály podle nich nelze nalézt, nebo je příslušný multiplex přehozený na opačný konec pásma.
I to vede k opakovaným a blbým dotazům.. Lidi jsou jak lístkové hodiny: zalistovat o stránku zpět je pro ně neřešitelný problém, skoro na restart.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#36 Příspěvek od kokun »

Právě - už se v tom ztrácí i ti zainteresovaní - kolik jen chyb bylo nasekáno.
A všecko je to kvůli tomu, že přecházíme na DVB-T2 víc než 2 roky (a za miliony). Přitom jinde to zvládli, když ne za pár dnů, tak týdnů :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#37 Příspěvek od ok1hga »

kokun píše:A všecko je to kvůli tomu, že přecházíme na DVB-T2 víc než 2 roky (a za miliony).
. . . není důležité to celé překlopit,
ale nejdůležitější je to samotné překlápění a čím déle, tím lépe !
čím déle, tím na tom zainteresovaní vydřou více peněz !
. . . jsme zemí paradoxů.
šetřit náklady státních zakázek je jako používat sprostá slova . . .
všichni o tom mluví, ale opak je pravdou.
nic se neušetří a obvykle to pak stojí ještě víc o vícepráce.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#38 Příspěvek od dvorak »

Celeron píše:
dvorak píše:S tou antenou na Krásné totiž současně přijímáme i MUX 13 na k 24 z vysilače Chlum u HK, to asi rozhodlo.
Jak ti ten Chlum na DVB-T2 K24 chodí? Já zatím jedu na původní DVB-T za 100% ale na K24 jsem při ladění nic nenašel.
Zatím chodí dobře, anténa je FUBA a když ji směrovali, dost se tím trápili, pořád jim tam něco rušivého lezlo (telefon, internet?).

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#39 Příspěvek od Hill »

Nějak mi uniklo, co že zo tam máte za soupravu STA.
Totiž pro vložky Alcad je jak kanál 24, tak kanál 45, už slušně frekvenčně daleko, aby nevadily i co do vzdálenosti blízké zdroje rušení. Kmitočtově nejblíže jsou datové přenosy na 464 MHz, a pak až LTE nad 790 MHz. To místy dělalo problémy na kanálech 21, nanejvýše 22, a 58-60, jestli se na nich přijímal tak slabý signál, že atenuátor vložky musel být vytočený na doraz. Selektivita vložek pro kanály 23 až 57 si i s relativně silnými rušivými signály mimo TV pásmo hravě poradí.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#40 Příspěvek od scorpions-cz »

Hlavně nový vložky jsou dělaný opravdu na jeden kanál. Ty starší bejvaly z výroby celkem široký, nebyl problém, že vzaly klidně dva sousední kanály, sice s menším ziskem, ale vzaly. Nedávno jsem potřeboval udělat vložku na kanály 24,25 a tu novou jsem již nerozšířil. Musel jsem použít starší, tam to problém nebyl.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#41 Příspěvek od dvorak »

My tam máme AVANT PRO 9.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#42 Příspěvek od lumca »

scorpions-cz píše:Hlavně nový vložky jsou dělaný opravdu na jeden kanál. Ty starší bejvaly z výroby celkem široký, nebyl problém, že vzaly klidně dva sousední kanály, sice s menším ziskem, ale vzaly. Nedávno jsem potřeboval udělat vložku na kanály 24,25 a tu novou jsem již nerozšířil. Musel jsem použít starší, tam to problém nebyl.
To má jednoduché vysvětlení, starší KV Alcad byly typ ZG401(IEC konektory), ty se už asi dva a půl roku nedodávají, jsou nahrazeny "užším" typem ZG421. Jdou snadno poznat podle toho, že v originálním popisku na čelní straně KV (nebavím se o přeladěných kouscích) je vedle čísla kanálu písmenko "A", např. 44A. ZG431 (s F konektorem), o těch se v této souvislosti snad ani nemá cenu bavit.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#43 Příspěvek od scorpions-cz »

AVANTy jsou perfektní zesilovače. Sám používám AVANT 6(tam kde mi stačí 2 UHF vstupy) a AVANT X PRO tam kde jich potřebuju víc, nebo kdybych potřeboval kanálovou konverzi.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#44 Příspěvek od scorpions-cz »

lumca Jasně v tom máš pravdu. Já jen, že jsem zkoušel tu vložku roztáhnout a opravdu nešla :lol: . Zato ty starší jsem většinou před instalací i zužoval.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#45 Příspěvek od vrky »

To scorpions-cz rozvaděč je zamčený.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“