Kontakty na akumulátoru z mobilu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od markoni »

Ještě bych chtěl si něco ujasnit ten modul na to nabíjení při nabíjení svítí červená Ledka po nějaké době se začne rozsvěcet i modrá Ledka já se ptám jestli při plném dobití zhasne červená Ledka ? díky

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od Darthy »

Já mám nabíjecí modul s TP4056, místo modré mám zelenou diodu, u mě modul funguje tak,, že při nabíjení svítí červená a při plném nabití se rozsvítí zelená a červená zhasne. Ale záleží jak je tvůj modul dělaný, informace k modulu nemáš?

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od markoni »


Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od Darthy »

Stejný IO jen jiná deska, mělo by to fungovat stejně, v info je psáno že pro nabíjení červená a nabito zelená. Jestli máš modrou už asi rozdíl neudělá. Hlavní jestli funguje, změř napětí baterky před nabitim a po nabití.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od markoni »

Já používám jako zdroj settobox taky proto že ten settobox se za tři hodiny sám vypne tak nehrozí něco nemilého kdybych na to zapomněl, pomocí USB kabelu ten modul propojím to jen mimochodem, mě svítí obě dvě led diody taky nevím jestli ta baterka kterou dobíjím je dobrá ty drátky jsem se na ní odvážil přidělat protože je stará tak jsem si řekl že žádná škoda když ji takovým způsobem odpravím díky
edit nechám to jet až do vyčerpání baterie
Přílohy
provizorium.jpg

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od Darthy »

Pozor na to "vyčerpání" baterie, pokud ten WiFi modul nemá ochranu (jakože si nemyslím že má) tak musíš hlídat napětí té baterie ať nejde pod 3.2V (lithiová baterie by neměla klesnout pod 3V, pak to napětí klesá hodně rychle a může dojít k zahoření).

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od markoni »

To je Nokia BL-4C 950mAh ,to jsem nevěděl že i vybytí může mít takové následky nic méně vydržela 3 hodiny pak multimetrem jsem ji změřil a neměla ani desetinu voltu v ESP 8266 - 01 mám firmware které každých 30 sekund posílá na Thingspeak a na můj webhosting teplotu díky

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Toto su baterie s ochranou, pri hlbokom vybiti sa vypne a preto nenameras nic.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od markoni »

Jaké tam mají být kolem toho staboše LF33CDT kondíky? já mám na výstupu elektrolit 10 uF víc nic ,já když se pokusím dát něco jiného na jeho "pohon" tak když to zapnu tak jednou to pošle teplotu ven ale po druhé ne i když indikuje ledka na boardu sériový provoz :evil: díky

Odpovědět

Zpět na „Poradna“