Magnetická úprava vody (oddìleno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#1 Příspěvek od sr71 »

kovka píše:mám pøed tím prùtokáèem magnetickou úpravu od zaèátku.
Jaký typ máš, nìjakou elektronickou? vždycky mì zajímalo jak a jestli tyhle magnetické úpravny proti úsadám fungují, názory se rùzní.
Jinak jsme taky cca 30let mìli PO35, jaký byl tlak vody v 5 patøe nevím, ale vložka se za tu dobu mìnila minimálnì 4x.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#2 Příspěvek od kovka »

Je to typ s průtokem vody mezi silnými magnety bez elektroniky
MÚV-G,vyhrabal jsem návod, záručák i účtenku z r.1987 cena 540,-
Výrobce ČKD Dukla,Koncernový podnik Praha 8-Karlín Thámova 11
Návod strana 2 :
Voda protékající přístrojem, prochází silným magnetickým polem. Tím se mění fyzikální charakter látek, rozpuštěných ve vodě- Tyto látky se již nemohou vylučovat jako pevné krystalické usazeniny lpící na stěnách, ale vylučují se ve formě kalu, který je protékající vodou vyplavován,nebo se shromažďuje na dně zařízení a je snadno odstranitelný.
V nějakém zdroji jsem se dočetl, že mag. voda není vhodná k pití, tak jsem ji nechal namontovat před průtokáč.
Až ted´ po letech vidím,že jsem nepropojil klemou potrubí před MÚV-G a za :x
Přílohy
IMG_3811 (2).jpg

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Jo tohle je starý typ , mám u brojleru také magnetickou , je ale menší , moszaná , chromovaná .

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

Zkoušel jste nìkdo takovouto magnetickou úpravnu vody udìlat sám? Mám k dispozici hodnì pomìrnì silných neodymových magnetù, tak bych to chtìl zkusit. Jak by mìly být ty magnety svými póly situované?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Mohli by jste o domácí výrobě magnetických úpraven vody, jejich účinků založit extra vlákno? Vzhledem k tomu, že by mě to samotnýho též zajímalo, byla by škoda, aby se to "ukrývalo" zde. (Osobně si pamatuju jen na koncovku k zahradní hadici, kde byly dva páry magnetů k sobě navzájem kolmé. Magnety byly feritové)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Oddělil jsem to do nového vlákna, i když už tu o magnetické úpravě vody řeč byla víckrát:
Například tady nebo tady (s odkazem na to předchozí, už skoro 13 let staré vlákno).

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#7 Příspěvek od kutilmil »

Nič to nerobí, nemá to žiadny efekt, viem o čom píšem lebo pracujem v teplárenstve.

Uživatelský avatar
hop
Příspěvky: 84
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Zl

#8 Příspěvek od hop »

kutilmil má asi pravdu-používám to cca 20 roků bez výsledků.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

1. Pohybuje-li se voda v magnetickém poli, indukuje se v ní elektrický proud stejně, jako v kovovém vodiči. Vzhledem k tomu, že je v dnešní době možnost přístupu k zajímavě silným magnetům, tak ty proudy mohou dosahovat mnohem vyšších hodnot. Nějaký vliv na vodu asi budou mít. Rozhodně vyšší, než ty elektronický úpravny, o kterých pochybuju.
2. Je potřeba volit kvalitně plátovaný magnety a zajímat se o materiál plátování, pokud budou magnety ve vodě.
3. Neodymový magnety mají nízkou "Curieovu teplotu", což znamená, že je může horká voda časem "vybít". Tyto magnety nejdou stejně, jako ferity po domácku reaktivovat.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#10 Příspěvek od sinclair »

Je to věc s užitečností asi tak stejnou, jako zázračný kondenzátory do zásuvky, magnetické spořiče benzínu do auta a další.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#11 Příspěvek od kutilmil »

Skúšali sme všetky možné zariadenia aj od Casaprotectu aj neviem aké možné nemožné, nič nepomohlo. Keď sme pred inštaláciou čistili výmenníky každý mesiac tak po inštalácií sme čistili výmenníky každé 4 týždne. Proste 0,000nič. Potom som sa naštval, presvedčil som vedúcich na chemické zmäkčovanie a odvtedy nečistíme výmenníky vôbec. Jednoducho sa nezanášajú. Druhá stránka veci ale je, že zasa do solaniek zmäkčovačov nasypeme ročne stovky ton soli. Samozrejme pre celú Skalicu.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#12 Příspěvek od sinclair »

Takže staré dobré, katexové změkčovače. Jak často regenerujete?

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#13 Příspěvek od kutilmil »

Navrhnuté sú tak, aby regenerovali 1x za 24 hodín. V sobotu alebo v nedelu (keď je väčší odber TÚV) regenerujú aj 2x za 24 hodín. Je to automat. Má to na sebe vodomer a keď pretečie nastavené množstvo vody tak sa spustí regenerácia.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Ale funguje to . Pro malospotřebu určo . Doma ověřeno . Je zde základ , po průtoku úpravnou to projde do domácího boileru a jen ven do baterek . Pokud to běhá cirkulací , je to jiná pohádka , to sem netahej . Pochopitelně opět venku se opět tento roztok solí chová stejně , jako před průchodem úpravnou . NENÍ to na železitou vodu .

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#15 Příspěvek od kutilmil »

Nefunguje to vubec. odskušané. A mimochodom aj výrobca udáva že tá voda je ovplyvnená tým magnetom len niekolko minút. čiže keď máš bobo bojler tak to je uplne nanič. A mimochodom v bojleri je dostatok placu na vodný kameň. Tam nič upravovať nepotrebuješ.
Naposledy upravil(a) kutilmil dne 21 bře 2020, 11:59, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“