Autíčko na dálkový

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

Autíčko na dálkový

#1 Příspěvek od Kocur »

Mám autíčko na dálkový ovládání 27MHz s drátovou anténou a chci ji předělat na prutovou.Jakou mám dát délku antény,aby to mělo co nejlepší přijem?Originál tam byl drát v něco jako slámce,ale to se v zápětí zlomilo,ten drát má po vyletování 47cm.Zřejmě by to mělo mít délku podle délky vlny,ale kolik to je u modelů?Nevím jestli se to tak bere a nebo jestli na tom tolik nezáleží.Ten drát origoš tam byl různě stočenej,tak nevím jak to mám udělat dlouhý.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

zkoušej

#2 Příspěvek od Hill »

Zkoušej to - aby byla anténa v rezonanci, měla by být dlouhá asi 5,5 m, protože 27MHz má vlnovou délku kolem 11m. Záleží na konstrukci vstupu přijímače: pokud anténa má vliv na rezonanční kmitočet vstupního obvodu, měla by mít stejné vlastnosti, jako původní. Jestli se delší anténou vstup nerozladí, použij delší.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#3 Příspěvek od Kocur »

Ještě mi prosím vysvětli,jak to mám měřit nebo vyzkoušet jestli se vstup nerozladil?A nebo tam dát zkušební drát třeba 60cm a zkoušet zkracovat a kam to nejdál dojede?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

jedině

#4 Příspěvek od Hill »

jedině tak - grid-dip-metr zřejmě po ruce nemáš, ani jiný podobný přístroj. Tak jedině zkoušet, na jak daleko bude poslouchat.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#5 Příspěvek od Kocur »

No to teda nemám a navíc ani nevím co to je a kupovat to skrz autíčko za 1200Kč to asi nemá cenu cha cha,tak zkusím metodu č.2.Díky za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“