Riadenie pre solárne kolektory

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Feltech
Příspěvky: 47
Registrován: 30 pro 2006, 01:00
Bydliště: Ludanice, Slovakia

Riadenie pre solárne kolektory

#1 Příspěvek od Feltech »

Nazdar ľudia,

potreboval by som poradiť. Hľadám nejakú shcému zapojenia riadenia na solárne kolektory pre ohrev teplej vody.
Zariadenie by malo dokázať riadiť obehové čerpadlo na základe požadovanej teploty a snímania teploty nahriatej vody a teploty na kolektore.
Rád však prijmem akékoľvek nápady. Nemám k tejto problematike ďaleko nechcem však nič kupovať - je to dosť drahé, rád by som niečo postavil sám.

Díky,

Bohuš

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

vyšlo to v AR, zapojení s operákem a relátkem, čidlo z PN přechodu diody, dělal jsem to ve dvou exemplářích včetně návrhu DPS ve Formice.

Uživatelský avatar
Feltech
Příspěvky: 47
Registrován: 30 pro 2006, 01:00
Bydliště: Ludanice, Slovakia

#3 Příspěvek od Feltech »

no, to by bolo fajn. Ja som ale skôr myslel niečo s displejom (buď digi, alebo half digi)..
aj tak bysom rád keby si napísal, kde to bolo v ktorom AR, Díky moc.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

AR3/86, měl jsem k tomu připravené nějaké rozhraní pro ovládání a indikaci pomocí počítače (tehdy osmibit), snad nějaké křivky průběhu denních teplot a statistiky, ale pak na to nebyl čas a hlavně to nebylo potřeba. Ta základní regulace fungovala a na efekt to stejně nebylo zamýšleno, na to nebyly finance a dílenské zázemí :roll:

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#5 Příspěvek od DKL »

Podívej se na tyhle stránky http://www.yorix.cz/cz/solar/solar.htm .
Je tam kompletní návod na jednoduchý regulátor. Nìkolik jsem jich stavìl - je to už nìjaký rok a zatím všechny fungují...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“