Jaký STB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#316 Příspěvek od ok1hga »

na podzim jsem instaloval TE-310, byl intuitivní a zatím spolehlivý
jen je při bootování pomalejší a moc nefunguje měření signálu.
nedávno jsem instaloval další STB a zkusil jsem pořídit TE-320.
Je o poznání rychlejší, základní funkce vynikající, dokonce i reálněji měří S i Q signálu, dá se s tím i směrovat anténa (to s TE-310 moc nejde)
dokonce má ta 320tka i v menu youtube přehrávač, ale ten nefunguje, hlásí to nějakou chybu.
chtěl jsem ho upgradovat, ale FW je v přístroji novější, než ten co je ke stažení na stránkách výrobce, tak jsem to zatím nechal být . . .

tu almu2800 jsem odnesl prodejci k reklamaci a čekám až se mi ozvou co s ním . . .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#317 Příspěvek od kejki »

Mám v předstihu koupený tesla mini te-380, seká se neskutečně, dokáže jet 15 minut bez zvuku, někdy se restartuje sám, někdy ho odpojuji od sítě. Pak se připravte včas. :(
Ovládání dosah 50 cm.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#318 Příspěvek od konosuke »

no pokud máš averzi k Sencoru...co se dá dělat, mně vyhořela filtrační tlumivka zdroje SDB-2013 M4, zvažoval jsem provoz na baterky ale - škoda námahy, umí jen DVB-T (jo na EB probírano)
dneska v Planeu - nový model SDB 520T
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#319 Příspěvek od scorpions-cz »

Mám prodaných asi 60ks WIWA H265 PRO a zatím žádná stížnost :lol:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#320 Příspěvek od Mysteri »

OT: Neviem, ako to je teraz u Sencorov pri T-2, ale u mňa táto značka skončila už pred cca 5 rokmi. Nakoľko naša najblbšia TV prestala vysielať terestrialne a v SD, a tak v panelákovom rozvode sa zjavila iba v HD cez satelit, tak húfne všetci v našom paneláku nakupovali STB Sencor, lebo bol najlacneší. Pár ľudí si však objednalo BENSAT u miestneho predajcu. (potom, keď miestny predajca objednávkovo kolaboval, tak som susedom objednal ten STB sám, cca 15ks) Výsledok: 3ks Sencorov už do troch týždňov mali problém si zapamätať niektoré multiplexy, niektoré podávali ,,kockaté" video, tie, ktoré prežili 3 týždne, tak najneskoršie do 16 mesiacov boli mŕtve. Bensaty prežili všetky, aj tie, ktoré nahradili Sencorov, a žijú do dnes, kedy však budú končiť, lebo máte zas novinku: T-2... :knife:

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#321 Příspěvek od judeware »

Pořád tady zmiňujete především levnější typy a značky. Před pár týdny jsem tu uvedl zkušenost se strojem Technisat Digipal ISIO HD. Všechno funguje bezvadně, poklesky "webových služeb" mu promíjím, dalo se to čekat (youtube apod.).

Nedávno jsem zjistil, že nejenže zobrazuje běžný teletext dnešního typu (v podstatě OSD přes vysílaný obraz, nepřekrývající celou plochu obrazovky), ale dokonce vytváří původní teletextová data, vysílaná v CVBS out (teletext VBI, či ako se to volá?). Což se mě osobně při testech sbíraných dekodérů nadmíru hodí. 8-)
Dalším pozitivem je, že se dá spárovat i s původními ovladači k Digipalu 2. To se hodí dojnásob, jelikož lidi jsou dřeváci a rozbijí kdeco. Když pominu tlačítka pro web, DVR a přehrávání z NASu, funguje s nimi vše.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#322 Příspěvek od vasekpetr1 »

Víte o nějakém STB pro DVB-T2, který má i připojení k domácí WiFi, abych mohl přehrávat avi. soubory, uložené v PC, které je připojené do domácí sítě? Případně i s funkcí HbbTv (červené tlačítko) při propojení s "hloupou" televizí? Zvládá to tento Zircon?
Nebo musím hledat něco jiného? díky.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#323 Příspěvek od scorpions-cz »

Toho Zircona mám jednoho doma na testování. Propojení s PC jsem nezkoušel. HbbTV to má. Zkoušel jsem ho s touto anténkou a HbbTV bylo hrozně pomalý. Teda načítání. Když už se to rozjelo, tak film šel bez problémů. Po zmáčknutí červenýho tlačítka se třeba 5-8s nic nedělo. Zhruba po hodině jsem z něj anténku vytáhl a ta část USB byla hodně teplá. Zkoušel jsem ho u nás na kabelovce, kde máme programy konvertorovaný do VHF pásma. Po neděli ho chci vyzkoušet přímo na anténě.
Přílohy
wi-fi-usb-adapter-dongle-2-4ghz-wiwa-mt7601-150mbps-s-antenou_i271298.jpg

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#324 Příspěvek od vasekpetr1 »

Tak dej vědět, jak se ti jevil :wink: .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#325 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už minimálně půl roku (spíš víc) tady čtu zkušenosti a vybírám, hlavně jsem chtěl "sexybox" s HbbTv, a dneska mně došla trpělivost a raději jsem koupil novýho Panasonica. Alenka nám odpustila cca 5000Kč, za ten sexykrám bych stejně dal asi 1700Kč a ještě musel shánět externí wifi, a ten Panasonic spadl pod 10kKč. No nekupte to, když vám svítí všechny kontrolky, že to máte vzít.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#326 Příspěvek od konosuke »

no, blahopřejii pane kolego! STB Paňasa jsem nikagda něviděl ! jenom nějaké podivné kopie padělky jako Hyundai, Strong, Max a Sencor...
(pod tlakem okolnosti koupil Max 6001 MTR 2, rozhodla cena že jo)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#327 Příspěvek od ZdenekHQ »

Je to škoda, že Panasonic nedělá i STB a nakonec to končí novou televizí. Teď ještě musím vybrat něco sousedovi. Pořád čekám, kdy se objeví něco zajímavýho s HbbTv a integrovanou wifi, ale asi jsem opravdu chtěl moc.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#328 Příspěvek od Lukas-Peca »

Dnes jsem koupil dva STB Skyworth SKW-T21FTA, který dodává firma Strong. Za 750 Kč byly v Planeu i s HDMI kabelem, což je oproti jiným výrobkům dobrá cena. Prodává se o něco levněji i verze bez FTA na konci, u které není kabel v popisu uveden. Samotný přístroj působí solidně, reakce na ovládání jsou rychlé, má výborný, velký a přehledný ovladač. Způsob třídění programů je asi nejrychlejší, jaký jsem zatím potkal. Jen detailní popis právě sledovaného programu mohl mít vlastní tlačítko, aby nebylo nutné jej lovit v EPG. Přístroj poměrně dost topí, víc než Alma 2800, ale na procesoru je docela velký chladič. K dispozici je i slot na USB a paměťovku (typ neuveden), na které lze nahrávat, a přípojka na ethernet (nezkoušeno). Návod k obsluze je řešen papírkem s odkazem na stránky výrobce.

Alma 2800 připojená přes HDMI jede v denním provozu už někdy od podzimu a zatím bez jakéhokoliv problému. Jak čtu recenze, tak asi mám štěstí na dobrý kus.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#329 Příspěvek od lumca »

Detailní popis k aktuálnímu a následujícímu pořadu se vyvolává stisknutím tlačítka "INFO" 2x a pak šipky nahoru/dolů, vlevo/vpravo.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#330 Příspěvek od ok1hga »

ok1hga píše:tu almu2800 jsem odnesl prodejci k reklamaci a čekám až se mi ozvou co s ním . . .
tak přesto, že jsem preferoval opravu STB,
zítra si jdu do prodejny pro peníze . . .

budu muset dál hledat náhradu s RF modulátorem . . .

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“