Rozvod TV signálu

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#46 Příspěvek od judeware »

Snažil jsem se o věcný příspěvek, ale jak vidno, často to tu vede k následným polemikám, jako když se tři baby baví o receptu. :D Vždycky musí některá z nich něco dodat, aby měla pocit vítězství.

Jindřichohradeckému:
Například naše bytovka (šest partají plus podkrovní krcálek) má ještě původní třípásmový zesilovač IVO z roku 2000 (před tím tam byl Mehrbereichsverstärker MBV 3214.01 z NDR), udávaný zisk je 20dB a podle měření mým referenčním Digipal ISIO HD by stačil klidně i takový, jako ten z příkladu ze včerejška. Holt Písecko má lokality, kde se to s prvky pro TV příjem nemusí příliš přehánět (obec Oslov, cca 60km od vysílače Kleť).

Sestava - Vaten Color a šestnásobný rozbočovač z mého příspěvku z 21.4. - běhá na "novostavbě" (2011) v obci Zvíkovské Podhradí (63km od Kleti) celou dobu bez sebemenší chyby, a to BEZ ZESILOVAČE! Digipal 2 tenkrát ukazoval 35/100 (úroveň/kvalita), samořejmě v procentech "Technisatího hodnocení", když pak domácí nasadil Sencory DVB-T, ukazovaly "svých" 65/100 a držely téžžž. Takže píšu čistě z vlastní praxe a uvedl jsem dva "optimistické příklady". Howgh.


Workoholikovi:
Tím výrazem "110 položek" je, doufám, myšleno 110 programů a nikoliv partají, že? Není divu - jestli na ten všesměrový orloj televizor naladil všelijaké duplicity z různých českých vysílačů a možná i nějaké Nemecko, pak se počet naladěných dostane hodně vysoko. Má to ale smysl? A až vypukne mor jménem LTE na plné kule, resp. až se budou podmínky příjmu měnit podle ročního období a počasí, kdo ví, jak to bude šlapat.


U nás (na Kleťi) jsou v současnosti k dispozici tři multiplexy DVB-T2. Když vyhodím duplicitní Nova a Nova Cinema, dále ČT1 SM a ČT1 JM (nechápu praktický smysl vysílání těchto dvou jakožeregionálů v JČ), napočítám 39 programůch. Co chtít víc? Smysluplný obsah? :D

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od workhard »

No tady v místě máme tři multiplexy z Krašova, což je v pohodě, jenže ten čtvrtý jde z Plzně, což dělá úhel bajvočko 120°, takže s jednou anténou si tu nevystačím, to máme tedy dvě antény, slučovač signálu blízkých kmitočtů, crcání s tím s nejistým výsledkem. Tohle přišroubuju na stožár, zapojím, naladím, vyberu si nejsilnější kanály a můžu jít na pivo. Buňka je 2km v lese a nepředpokládám, že tu přibyde nějaká další. Prostě jak tu psal Hill, pro tuhle anténu je to ideální lokalita. Na tom firemním systému ten čtvrtý multiplex ani nejde, jenže to je obecní, tak do toho nemůžu vrtat.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#48 Příspěvek od scorpions-cz »

judeware
Já netvrdím, že to nefunguje. Já jenom, že dát takovou hračku do STA je čistej amatérizmus. Mám na starosti cca 70 STAček po okolí a nikde jsem něco takovýho nepoužil. Do STA používám věci pro to určený.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#49 Příspěvek od Hill »

workhard píše:...Buňka je 2km v lese a nepředpokládám, že tu přibyde nějaká další. Prostě jak tu psal Hill, pro tuhle anténu je to ideální lokalita....
Nepsal jsem o "ideálním", ale "k příjmu vhodném" místě. A o "klikaři roku", jestli ta imitace za každého počasí bude poskytovat vyhovující signál.
Prostě to, že to u vás na ni hraje, pokládej za dar, nikoli pravidlo.
Tyto antény mě tady na Jičínsku dost potrápily za analogu, kam s nimi, aby to mělo co nejméně nevýhod, ať už se jmenovaly Gala 360 nebo jinak. Tady je prodávali podomní šmejdi a dost úspěšně. Hele, jde na to i OK3! A vypadá to docela hezky...
Asi čtyři z nich zůstaly až do digitalizace, dnes už ani jedna.

BTSka vzdálená 2 km taky neznamená výhru: přece komunikující mobil řídí svůj vysílaný výkon podle toho, jak slabý signál zachytí, aby šetřil baterku, když je signálu dost, aneb "s blízkou BTS na sebe nemusejí řvát". Nebo to u LTE už tak nefunguje? Čili zrovna tak, jako samotná BTSka v blízkosti, může rušit i blízký mobil, který komunikuje se vzdálenou BTSkou. Výsledkem je nepravidelná ztráta kvality, obvykle aniž by přitom klesla úroveň přijímaného signálu. Až na to dojde, bude muset dojít i na ty dvě opravdové antény a slučovač na objednávku.
Samozřejmě to může počkat do doby, než se obsazení vysílačů přidělenými kanály ustálí.
Teď, dokud mají děti chrchelné prázdniny a i v haranténě navštěvujíjí televizní školu, si nedovolím hrábnout do STA už ani dopoledne...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od workhard »

Ty novější už v sobě mají LTE filtr. Zatím jsem žádné problémy nezaznamenal. Až tedy na ten blesk, to byl problém vcelku fatální ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“