prodlužovák

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

prodlužovák

#1 Příspěvek od vladimir »

Ahoj, mladej mi zatlaèil vidlici na el. sekaèce na trávu. Zjistil jsem ale, že na vinì byla spíš zásuvka prodlužováku, kde se dneska dává dovnitø nìjaká ochrana proti zasunutí nìèeho jiného než je zástrèka (vidlice).
Ten zelenej krám ale má moc velkej odpor a brzy by mi zmièili i novou sekaèku kterou jsem koupil - dneska nic nevydrží, nìco pøes dvacet let, pak v háji vypínaè, pøívodní zástrèka, nùž a koleèka.
Jedná se o rok starý prodlužovák a má zalitou zásuvku i zástrèku, takže nejde rozdìlat. Máte nìkdo nápad co s tím ? Uøíznout a dát zásuvku nebo namazat, tøeba teflonovej sprej ?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Tak teď jsem z toho nějak mimoň. Velkej odpor, zelenej krám, nějaká ochrana, zasunutí něčeho jiného...to asi nebude jednoduchý.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Předpokládám, že se tazatel baví o clonce, která zabraňuje zasunutí cizích předmětů do dutinek zásuvky na prodlužovacím přívodu.
Je pravda, že některé clonky jdou hodně ztuha (= kladou odpor), co jsem vypozoroval, tak jsou to ty, které se posunují do boku.
Jiný typ clonek (otočné kolem středového čepu) se mi jeví lepší.
Napadají mě hned dvě možnosti, jak si s tím poradit, ale nevím, jestli je dobré to tady ventilovat (obe obnášejí destruktivní zásah do prodlužovacího přívodu).
Každopádně nedoporučuji ničím mazat.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#4 Příspěvek od Charos »

Taky se mi to stalo. Řešení bylo odstranit ty clonky. Ale v tvém případě vyměnit zásuvku. A protože do flexokabelu nesmíš oficiálně zasahovat, tak ti to nesmíme poradit :wink:

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mikras »

Tyhle clonky do stran uhnou, když se zástrčkou mírně kvedlá do stran a přitom se lehce na zástrčku tlačí. Jen tlakem to neuhne. A lepší jsou konce na zástrčce zakulacené, než ty zkosené.

Uživatelský avatar
puhy
Příspěvky: 8
Registrován: 20 kvě 2013, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od puhy »

Ono hlavně na ty clonky se musí tlačit na obě najednou, jinak to nejde, tak jestli to nebude tenhle problém.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od Kremik »

Pokud máš v ruce cit, tak tu clonku prostě provrtej a hotovo. Nesmíš zajet vrtákem víc než je nutné.
Nenapsal bych to, ale když už clonky, tak buď pořádné, nebo žádné.
Samozřejmě že úpravu provádíš na své riziko.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PotPalo »

Netreba sa s tým srať, a rovno ich odvŕtať. Ale keby sa dačo dakomu stalo, tak odo mňa to nemáte, týmto sa vzdávam akejkoľvek zodpovednosti. 8-)

edit: písali sme naraz. Tak naozaj to odo mňa nemá. :P
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#9 Příspěvek od vladimir »

:D jistì jedná se o tu dementní clonku co se má odsunout do strany a tím "kejváním do strany" mladej dorazil sekaèku.
Když to nešlo silou, šlo to ještì vìtší silou. Tyhle vynálezy jsou na dvì vìci ....

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

Ale ty "clonky" nemohou být na sekačce, kde jsou kolíky! Nejlepší by byla fotka, ev. značka a typ sekačky. Vladimír píše, že mladej dorazil sekačku. Takže zkusit použít jiný kabel.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Mikras »

vladimir píše::D jistě jedná se o tu dementní clonku co se má odsunout do strany a tím "kejváním do strany" mladej dorazil sekačku.
Když to nešlo silou, šlo to ještě větší silou. Tyhle vynálezy jsou na dvě věci ....
Ale ono nejde o kejvání ze strany na stranu. To mi připadá jako střídání tlaku na jednu a druhou clonku. Já měl na mysli pootáčení zástrčky, tak aby se "šmrdlalo" kolíčkama zástrčky po obou clonkách současně a přitom se na ně současně tlačilo.

Já vím, popisuju to jako dement, ale opravdu jsem zažil pár lidí, kteří třeba zlomili kolík na nabíječce tel. když ho do takové prodlužky rvali násilím a divili se, jak lehce to nakonec šlo zasunout. :-D

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#12 Příspěvek od vladimir »

Pánové, mìl jsem dotaz, co udìlat s clonkou na prodlužováku. Na sekaèce jsou samozøejmì kolíky, ale celej ten segment i s kolíkama zarazil mladej dovnitø.
Mìl jsem jen dotaz, jestli s tím jde nìco jednoduše udìlat. A vzhledem k tomu, že jsem zaèínal s vyhláškou è. 95/1961 Sb , vím co mùžu, nebo jestli mám vadnej prodlužovák.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Mikras »

Ani jsi neposlal fotku toho poškození, tak s čím chceš radit? Jestli je poškozená zástrčka na flexošňůře na sekačce, tak jediná možná oprava je výměna celé šňůry. Jinak to bude bastl a čuňárna odporující bezpečnostním předpisům.
Mluvíš o zaražených kolíkách, ale přitom zmiňuješ zásuvku s clonkou a vyjadřuješ obavu o prodlužovák.
Som z toho voľaký zmëtený, pan generál.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Jestli do prodlužováku jde zasunout jiná vidlice, pak prodlužovák vadný není, k poškození vidlice sekačky došlo násilným připojováním.
O vadě prodlužky lze hovořit, až do ní nebude možné zasunout jakoukoli vidlici.
Ale souhlasím: tu clonku se zatím žádnému výrobci nepodařilo stoprocentně vyřešit tak, aby zabránila vždy zasunutí třeba hřebíku do jedné dutinky, ale každou vidlici aby pustila lehce.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od workhard »

Sekačky už nemají šňůru nějaký ten pátek, jen bazmek s kolíkama, na kterej narazíš zásuvku prodlužovačky. No a ty kolíky patrně zmizely uvnitř systému díky dementním clonkám v prodlužovačce. Ty vícepsy lze při troše dobré vůle rozebrat a clonky vyházet, ale tady u té zalisované samice zbývá asi jen to odvrtání.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“