Jak snadno vydělat peníze ? (HP)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#76 Příspěvek od danhard »

Oni jsou to kecy, i když je to jedna věta :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#77 Příspěvek od EKKAR »

Ano, ty tvoje zcela jistě, protože si ve svý ignoraci nevidíš ani na špičku nosu a békáš 3,14čoviny bez jedinýho smyslu, hlavně když tím chceš druhýho urazit. To se ti musí nechat, snažíš se bravurně - jenže jseš vedle jak ta jedle, já mám dlouholetýho pracovníka zmíněný finanční inastituce přímo v příbuzenstvu a můžu se kdykoliv na tyhle věci zeptat přímo, nemusím si je fabulovat a tvrdit někomu, že lže. Navíc jsem i já sám pár jejich produktů využil a docela dobře si pamatuju, co jsem podepisoval a používal. Takže máš Smolíčka, geronte.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#78 Příspěvek od tomasjedno »

EKKAR píše:Bejvala knížka na 2-letou výpovědní lhůtu s ročním úročením 8% a na roční výpověď se 4% úrokem. Normální knížka na doručitele nebo na jméno bez výpovědní lhůty měla úročení 2% ročně.
Co si pamatuju já, tak byla 2% bez výpovědní lhůty, 3% s půlroční výpovědní lhůtou a 4% s roční výpovědní lhůtou. O 8% jsem nikdy neslyšel, a že by mě taková sakra zajímala.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#79 Příspěvek od EKKAR »

Přiznám se, že jsem všecky starý vkladní knížky ještě v 90. letech zrušil a vyházel - kdybych bejval tušil, že to bude tak důležitý mít je jako důkaz ještě zhruba po 25 letech, najmul bych si na jejich bezpečný uložení bankovní schránku ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#80 Příspěvek od dvorak »

V letech 1997 dávala poštovní spořitelna zpočátku úrok až 25% (!) při výpovědní lhůtě pouhých 14 dní. Bylo to naopak - čím menší úrok, tím delší výpovědní lhůta. Stát tehdy zřejmě potřeboval stáhnout prachy od lidí do bank. Trvalo to asi 2 roky, ale postupně šli s úrokem dolů.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#81 Příspěvek od danhard »

Tady nám to ale soudruh EKKAR vykládá opačně, asi jí dostal v r. 1984 k 15. narozeninám od soudružky Kabrhelové, tam platili úrok tuplovaně :lol:

Co si banka může dovolit říká tzv. repo sazba.
https://www.cnb.cz/cs/casto-kladene-dot ... sazba-CNB/

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#82 Příspěvek od EKKAR »

Tomu se říká přímo Goebbelsovská propaganda - argumentovat archívníma údajema ČNB z let 1995 a pozdějc proti něčemu, čeho se dopouštěl předcházející režim o 10 a víc let dřív... Máš výbornou za demagogii a překrucování skutečností za účelem udělat z druhýho blbce. Až teda na to, že tohle by ti nesežral ani Fčelař a kterejkoliv učitel ekonomie by tě za takovou argumentaci vystřelil z kecek jak Trepifajxla. Zas blamáge, geronte. A krásná ukázka záměrný selektivní ztráty paměti s cílem udělat dojem jakej jseš protikomunistickej geroj.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#83 Příspěvek od danhard »

EKKAR píše:Máš výbornou za demagogii a překrucování skutečností za účelem udělat z druhýho blbce.
To v Tvém případe skutečně není zapotřebí, Ty jseš blbec od přírody :D

Ta poznámka s repo sazbou se samozřejmě vztahovala k předchozímu příspěvku a k roku 1997.

V roce 1986, ke kterému se vztahuje Tvoje kouzelná vkladní knížka, určovala podmínky úrokových sazeb Státní banka československá vyhláškou a stejné limity úrokových sazeb dodržovala Česká státní spořitelna.

Nejvyšší úrok na vklady byl 4% a běžný spotřebitelský úvěr byl za úrok 7%.

Žádná vkladní knížka s ročním úrokem 8% neexistovala, je to jen Tvoje fabulace :roll:

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#84 Příspěvek od PavelFF »

On si EKKAR asi spletl celkový výnos za dva roky, tj.8% , s ročním úrokem.
Na úrok z vkladů 4% si pamatuju dobře, protože jsem tehdy uvažoval, že by stačila jen drobnost - mít na kontě milion a roční úroky by hodily víc než byla má roční mzda. Jenomže jsem nepřišel na to, kde vzít ten nezbytný milion.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#85 Příspěvek od pepik9 »

1 , 2 ..

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#86 Příspěvek od ZVUK2000 »

Krom zmiňovaných úrokových . Byly ještě knížky Výherní a Cestovní.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“