Pračka Lavamat 47330 nedoprala.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#31 Příspěvek od Vlafig »

Tak super, skončilo to jako v pohádce happyendem. Tak jste mě nahlodali, že se asi časem i na tu svoji pračku podívám a nebudu čekat, až se někde v SD tato pračka objeví s nějakou jinou vadou, abych z ní mohl vzít elektroniku.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#32 Příspěvek od Tomikt »

K te spodni jednotce vede šedivý dvojžilový kablik od hlavního panelu.. vytáhni ho z te elektroniky motoru , na pračce zapni ždímání a měř jestli tam jde 230V.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#33 Příspěvek od Vlafig »

Děkuji za poznatek, uložím si ho a až se k pračce někdy dostanu, začnu tímto měřením. Já určitě takové štěstí mít nebudu a jistě bude vada na samotném modulu motoru. Je to stejně zvláštní, vada na relátkách moc často nebývá a pokud ano, upozorní na ni většinou nějaký studeňák. Párkrát jsem měl studeňáky na relé topení, po propájení to většinou fungovalo. Celé relé jsem měnil opravdu zcela výjimečně.

Uživatelský avatar
Qweer1231
Příspěvky: 1
Registrován: 22 kvě 2020, 02:00

#34 Příspěvek od Qweer1231 »

Zdravím pánové. Švagrové přestala fungovat pračka AEG L84800.V ní byl motor UOZ 112 G 70....Přidřelo se zadní ložisko a vlivem teploty se roztavilo pouzdro magnetu snímače otáček, které je nalisované na rotoru.Toto však samostatně prý nejde sehnat. Našel jsem ho pouze zde: https://www.ebay.com/itm/401870130510?ul_noapp=true
Nejde však odeslat do České republiky. Víte o jiné možnosti jak tento díl sehnat?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“