Průšoštít antivir

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#31 Příspěvek od Kvicala_r »

PLA nejde rozumně lepit a je dost tvrdé + degraduje s vlhkostí a teplem. Uvidíš, zkus to. Ten 4h tisk není zase tak strašný a s teplotou PLA je to lákavé :) Ja už jedu ABST - podle rady Jirky sem dal BRIM 3mm. Vypadá, že drží velmi dobře. Možná by stačil i menší.
Já před tiskem vždy PEI folii přejedu hrubou stranou houbičky na nádobí a sjedu IPA. Občas musím ten výtisk i po vychladnutí celkem rvát dolů.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od FHonza »

Zmije píše:Mám zbytky staršího a navlhlého PLA, tak bych je moh využít. Při nejhorším to bude na jedno použití.
Zkus ho dát do trouby na cca 50°, docela se mi to osvědčilo jako poslední šance. Neláme se tak a hlavně přestane podkluzovat v extruderu.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#33 Příspěvek od Zmije »

Proč ABS? Na ten štít by měl být PETG ideální.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#34 Příspěvek od Kvicala_r »

Ano, to je. Jenže když PETG došlo a ABS mi tady špulka zavazí. Proč nechat tikárnu zahálet že :) Jinak sem si bral z CZC 3 špulky petg. Nezná někdo, jak se chová ten C-tech? Já používám levnější Gembird, ale většina vybraná, zůstalo jen pár špulek zelené.
Pokusně sem toho C-techa vzal. Mladeč je dobrý, ale zbytečně drahý a zase tak náročné tisky nejedu, abych vidět zásadní rozdíly.7

První ABS tisk sem musel dolů celkem rvát i po schladnutí. Překvalpivě dobře držel, bez přebroušení jedu teď už druhý. Sem skoro v půlce a nijak se nekroutí :) Alespoň k něčemu ten home office je :)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#35 Příspěvek od Celeron »

Nějak jsem nezaregistroval na co tiskneš že to musíš rvát dolů. Já mám na skle tu Koresku stříknutou Megastrongem a po tisku už ani nestříkám novej. Po schladnutí na cca 45 to odpadne samo.
Protože toho chtěj dost a nestíhám, tak jsem brady začal tisknout zvlášť rovnou po 10 ks bez Brim a čelenku s Brim 2 mm a drží. Zkusím, jestli to na čerstvej Megastrong půjde i bez Brimu protože to začištování je pakárna.
Aby se výrazně zrychlil tisk tak jsem dal pro 0,4 mm trysku vrstvy 0,3 mm a všechny rychlosti jsem o pětinu zrychlil a Infill dal jen 15%. Čelenka se teď tiskne o hodinu rychleji a není vidět nic, co by se mě nelíbilo. Akorát tiskárna proti dřív docela řve, zato lítá jak fretka. :) Dokonce mi na extrudéru povylezlo do strany jedno ložisko, asi 5 mm ale v pohodě, dál už to nejde, narazí do bloku Z osy a zase zaleze.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#36 Příspěvek od Kvicala_r »

:) Tisknu na PEI folii (Průša MK2) Jen ji mám trochu mechanicky vylepšenou alá MK3. Taky bych ten BRIM mohl zmenšit pokusně na 2mm. Druhý tisk jen s lehkým odmaštěním drží taky dobře.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#37 Příspěvek od Celeron »

Mám vypálený průzory z PET-GAG. Ale jebal jsem sa s tím u známýho, co má CO2 laser, celý dopoledne. 80W na plnej kotel a rychlost asi jako přejezdy u 3D tisku, 125 mm/s. Tu rychlost bylo docela peklo naladit. Buď to někde neprořízlo skrz, nebo to zase bylo kolem řezu bíle očouzený. Vyfukování a odsávání jelo na plnej kotel a stejně při řezání obrysu to nebylo v čoudu skoro za sklem krytu laseru vidět. Po každejch 10 dvoumontážích se musela rozebrat a vyčistit optika, byla úplně bílá od čoudu. Taky pakárna po každý dvoumontáži vyčistit "medovej plást" od výřezů dírek v průhledu.
Doma jsem to pak musel 2 x umýt lihem, jinak se ten čmoud jen rozšmidlal. A na konec celá plocha alkoholovým Cleanem na okna. Z těch 60 ks se pár nepovedlo, něco je u řezu zažloutlý, něco je trochu poškrábaný asi o ten "medovej plást".
Přes tyhle porodní bolesti je první várka 30 ks komplet a pečovatelák si pro ní zítra přijede.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#38 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#39 Příspěvek od Victronix »

Taky jsem tiskl z ABS-T. Na přesný věci to není, ale na čelenku je to vyhovující. Na MK3S jsem použil ABS juice (abs rozpuštěný v acetonu).
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#40 Příspěvek od Jurik-EB »

Středisko volného času v Rožnově pod Radhoštěm tiskne a poskytuje ochranné štíty všemožným organizacím které tuto ochranu nutně potřebují.
Máte-li zájem zjistit jak a s čím pracují, nahlédněte na tuto stránku a když jim tam napíšete tak vám rádi odpoví a pomůžou.
https://www.facebook.com/pg/Středisko-v ... e_internal

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“