Nemáte záujem o dve dosť staré ,stredne veľké rádiá.

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Nemáte záujem o dve dosť staré ,stredne veľké rádiá.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Su na vyhodenie a v zlom stave skrine.Z nutra ?.Viem dolozit aj obr.asi pre zberatelov dobre kusy.Jedno je Harmonie II,druhe podobne ,nazov som nenasiel,ale zo stitkom na chassis Philips T845A-14/4 vyrabane asi na slov.Viem aj poslat za postovne.Cim skor,mozu ich vyhodit.
Ma to uz spínany zdroj s PFC.Hifi veža.Ziadna čaina!
---------------------------
Yes,su tam suc.co uz tazko zozenies.Pre zberatelov su tieto kusky urcite cenne!Ja som robil teraz aspon 120 rocne hdoiny v takom stave,ze pred 80 rokmi by ich v takom stave nikto nechcel! Boli tak vydrate mnohe suciastky,ze ked som chcel aby isli,musel som tie suciastky vsweliako a co najlepsie prisposobit stavu aky mali predtym!!! To boli hodiny mravencej prace.Dnes by ich po oprave bral kazdy do obyvacky,na chalupu,.... Poradte neaky pripravok na mosazne ornamenty čiselnika,kyvadla.V robote sme to cistili Chronorom ako suciastky,platne stroja.Ja tzv čpavok nemam,leba mam alergiu,nechcemich dat v takom stave.Na drevo by ste tiez nieco mohli navrhnut,ale aby ostala povodna farba hodin.Diavu mám,ta sa pouzivala volakedy na drevene veci.dik
Přílohy
DSCN2292.jpg
(275.79 KiB) Staženo 154 x
DSCN2295.jpg
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 09 kvě 2020, 22:05, celkem upraveno 6 x.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#2 Příspěvek od bdn »

Pokud s likvidací naspěcháš, tak to nafoť a zkus to hodit na https://www.bazos.cz/ Vystavení je zdarma.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#3 Příspěvek od tiktak1953 »

Uz je to na zbernom dvore,ak to nikto nezobere do vecera z ZD ,niekto z vas to chce,pojdem to vziat.Ja to nikde inde ponukat nebudem.Poslem za postovne.robte si s tym co chcete,asi to zberatelsku hodnotu ma.Mam aj obr.z vnutra kebyniečo.Nic asi nechyba z nutra. U-robim to pre vas.Pondelok to pridu asi odviest na likvidaciu.
Přílohy
DSCN2289.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

Takovej šrot :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#5 Příspěvek od Soemtron »

Proč šrot? Pro někoho to může mít hodnotu náhradního dílu. Tiktak z toho nic nemá, jen práci a starosti..
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Jistěže to má hodnotu dílů, asi málokdo by z toho chtěl zpět dělat rádio, třebaže z toho filipese by to ještě teď šlo. Ten filipes je mnohem cennější, Harmonií obou druhů je dost. Pokládám za malý zázrak, že ta Harmonie nemá umytou či rozbitou škálu. Na východním Slovensku jsou teď v kurzu jiný hodnoty, než starý vraky :D

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#7 Příspěvek od tiktak1953 »

To by ste videli ,ako by sa to dalo zrenovovat,len to treba sikovneho najlepsie stolara.Znamemu nosia renovovat kusy nabytku,komody,stolicky storocne aj polamane az z sviss!!! Z howna urobi veci ako new!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Ty pendlovky se mě líbí, takové bych chtěl. Co s nimi je?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

Ty pendlovky jsou asi jako ukázka, jak by mohly vypadat i ta rádia.
Docela by mě zajímalo, jak by asi ty pendlovky dopadly, kdyby na ně měsíc někde chcalo, jako na ty přijímače...
Máš to tam přeci jasně napsaný, jak schopný kámoše tiktak1953 má:
"z howna vyrobi veci ako new!"

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#10 Příspěvek od tiktak1953 »

Tie stare hodiny su po oprave,zadarilo sa vsetko zreparovat .Je v nich aj new pero,bez new pera by som ich nerobil,bola by to fuserina,nesli by ako maju!Teraz dasa povedat ze su v stave ako po 10 rokoch chodu.Bedna je na nich spatna,treba ju natriet.S tym co robi tie vseliake opravy stareho nabytku nie som kamarat,robi draho.
----------------
Tieto moje v obyvacky(ani jedne nejdu) tu na obr.som robil,ale nezohnal som do nich new pera a jedno kolo ma velmi zodrate zuby,tak nejdu ako maju.Su zatial len na okrasu.Boli natrete fermezov,tak som ju dva dni skriabal dole malym srobuvakom.Dali mi ich za oprvy hodin. Ak bude volakedy cas na dochodku,este sa s nimi mozna pohram.Neake podobne pero prisposobím.
Lidičky,to nedni oprava hodin starozitnych hodin,ked sa nevymeni zoslabnute pero-a a neurobií dalsich par narocnych (aj pre stareho skuseneho hodinara) dolezitych ukonov.
------------------------
Tie hodiny na bazosi co je tu odkaz,tak nie su staropzitne strajceky co soom videl.
Přílohy
DSCN2296.jpg
(196.59 KiB) Staženo 133 x

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#11 Příspěvek od oravan »

prosím a čreva by ste z tých rádii vybral a poslal alebo sa dohodneme

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“