Mechanická instalace indukční desky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mimar
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2011, 01:00
Bydliště: České Budějovice

Mechanická instalace indukční desky

#1 Příspěvek od Mimar »

Ahoj,

nevíte někdo, jak se správně usazují indukční desky do kuchyňské linky?
Dle návodu jsem vyříznul maflem a přímočarkou čtvercový otvor do kuchyňské desky, čímž skončila ta snadnější část :D Dále se již ztrácím v protiřečících si postupech - oficiální návod striktně zakazuje použití silikonu, i když na druhou stranu pořádně nevysvětluje, jak ji vlastně upevnit. Zmiňuje něco o nalepení těsnění cca 3 mm od okrajů, ale krabice žádné těsnění neobsahuje. Co jsem se na druhou stranu ptal po sousedech a známých, tak se všichni shodli ta této odpovědi: "Napatlej tam silikon a nech zatížené den schnout...".

A teď, co s tím? Na netu jsem nalezl možnost objednání chybějícího těsnění, které ale desku o pár mm nadzvedne, tudíž se silikonu po obvodu kvůli bariéře vůči vodě a špíně nevyhnu...

Jak si na to správně zajít?

Děkuji moc.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Vyndaval jsem na opravu nespočet různejch varnejch desek a vždycky byly jen na silikon.Dokonce je kolikrát problém ji od pracovní desky urvat, protože se někdy nožem za desku nedostanu. Když dáš desku na silikon hrozí při demotáži prasknutí skla.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Normalne tam nalep to gumove tesneni a poloz to na kuch. desku. Pri oprave to ocenis. Silikon muzes maznout az po osazeni do spary na tu gumu. Bude ho tam jen uzky sloupec ktery se pripadne snadno prorizne. Ja mam vsude zulove desky, montaznik rikal, ze z toho desku bez rozbiti nesundam, pokud ji prilepim silikonem.

Uživatelský avatar
tupelo
Příspěvky: 1
Registrován: 18 kvě 2020, 02:00

#4 Příspěvek od tupelo »

Nemas nahodou na tom skle zo spodu tesnenie uz nalepene ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Na indukční desce je těsnění už nalepené, silikon se tam nedává.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Moje má mechové těsnění nalepené dokola už z výroby. Deska drží na čtyřech západkách, našroubovaných z boku na hraně výřezu v pracovní ploše. Lehkým tlakem se tam zacvakne a vlastním tahem těch západek pak těsní. Demontáž spočívá v tom jí lehce z jedné strany přizvednout. Uvolní se a vyskočí ven.

Lepit jí na silikon je zhovadilost. Už jsem jí měl několikrát venku a nedovedu si představit, že bych to vždycky odlepoval..

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#7 Příspěvek od sr71 »

Má zkušenost je že novìjší desky drží jen vlastní vahou, nijak nezajištìné (nemá to kam spadnout), po obvodu je nalepeno tìsnìní, nìco jako mìchová/pìnová guma. U starších buï plechové pøíchytky který mi je pøitažena ke kuch. desce (snadnìjší demontáž), nebo jsou po obvodu pøišroubované takové ozubené planžety - dolù deska zapadne a zpìt nahoru moc nejde protože se ty planžety zakousnou z boku do výøezu v desce (demontuje se blbì, nepøišel jsem na snadný zpùsob demontáže). Silikon používat nedoporuèuju, proè, uvidíš sám až to budeš potøebovat vyndat.

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#8 Příspěvek od microlan »

Hlavně tam nech nějaký větrání, pokud to jde, ať se to nepřehřívá

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Větrání je tam dané prostorem pod deskou dle nákresu od výrobce.

Uživatelský avatar
Mimar
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2011, 01:00
Bydliště: České Budějovice

#10 Příspěvek od Mimar »

Pánové, děkuji moc za rady. Včera jsem objednal to těsnění (nalepené od výrobce bohužel není), tak ho tam přilepím a po usazení objedu spáru silikonem, aby se pod indukčku nedostávala špína a voda. Víc se s tím asi patlat nebudu 8-), už to chce začít vařit :D
Co se týče chlazení, tak v přední části police se nachází hliníkový děrovaný sokl, zatímco zadní sololit je z poloviny seříznutý. Podle mě s tím nebude problém...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od pocitujlasku »

neviem ako nove dosky, ale ja ju mam len tak, ziadny silikon, tusim, ze nieco tenke tam bolo od vyroby - ked ju chcem nadvihnut, tak je tam citit slaby odpor. to je asi nieco ako obojstranna paska, aby sa tam nedostala spina a voda.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#12 Příspěvek od microlan »

zadní sololit je z poloviny seříznutý
To ano, jde o to, kam ta díra v sololitu ústí, měl by tam být možný průtah od spodního soklu ( také s mřížkou). Mě to naprojektovali blbě, poněvadž je to nad příborníkem a mám tím pádem předehřáté příbory . Když něco ohřívám já, tak pootevřu šuplík, aby měl vzduch kam odcházet. Paní to neřeší. Ty tam máš hliníkovou mřížku, což je ideální stav.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

No vidis, ostatni si musi kupovat ohrivaci zasuvky a ty to mas zadarmo :-)
https://m.elektrocz.com/p251728-siemens-bi630cns1/

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“