Opravovne a zberné dvory

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

Opravovne a zberné dvory

#1 Příspěvek od Peterseal »

Zaujímalo by ma, keď má opravovňa nejaký prístroj, u ktorého je nerentabilné oprava, či sa dá od nich za pár korún odkúpiť.
A na zberné dvory el. či sa tam dá dostať a nejak dostať od nich získať nejaké el. prístroje?
Ake mate skúsenosti?

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

K tej prvej otázke - opravovňa zrejme nie je vlastníkom zariadenia, a v prípade nerentability opravy ho zasiela späť firme na vyradenie. Možno sa mýlim, ale za mojich časov to tak bolo a snáď aj dnes firmy evidujú drobný majetok a nakladanie s ním.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Sběrné dvory jsou kapitola sama pro sebe, už jsem to tady párkrát probíral, pohledej v historii, je to všecko o lidech, jak se dohodneš s obsluhou, jestli něco uděláš Ty pro ně a oni zase přivřou oči nad Tvým "řáděním", nebo jestli to uděláš jako výměnnou bednu - prostě jeden vrak přineseš a v kontejneru ho vyměníš za jiný, který si odnešeš - nikdo to zatím nekontroluje, jestli odcházíš s tímtéž "předmětem", se kterým jsi do sběráku vstoupil...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Servis musí přístroj přechovat 6 měsíců po uplynutí termínu vyzvednutí. Po této době se má za to že o něj majitel nemá zájem a servis s ním naloží podle vlastního uvážení. Většinou prodá za cenu opravy.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#5 Příspěvek od Peterseal »

Cena opravy v tomto prípade znamená cena za nájdenie závady?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Buď jsem nepochopil já tebe nebo ty mě. Zákazník donese autorádio s vadným koncákem. Já dám nový IO a oprava stojí 500,- (250 výměna, 250 samotný IO). Jenže zákazník se půl roku neobjeví a nelze ho kontaktovat, rádio jde do prodeje za 500,-. Prodá se jako funkční vrak na ND jinak by jsi musel dát 24měs. záruku. OK?
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“