WOUXUN KG-UD1P ztráta paměti

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

WOUXUN KG-UD1P ztráta paměti

#1 Příspěvek od mi-ro »

Vlastním několik těchto rádií. U některých se mi i opakovaně stalo, že se po zapnutí nastavilo do defaultního režimu se ztrátou nahraných pamětí. Rádio
je osazeno sériovou pamětí 24C64 která je údajně pachatelem. Sice nechápu proč k tomu dochází ale paměti jsem vyměnil. Nytí testuji. Tak uvidíme. Odkaz je tady https://tim-yvonne.com/ham/wouxun-memory/index.htm 73.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mikras »

Taky jsem jich pár měnil. Sice ne ve Wouxunech, tam jsem se setkal několikrát s vadným Voice modulem. To je ta destička do "L" s černou kapkou. Paměti jsem měnil v Baofeng UV-5. Většinou šlo ale o koupené zákazníkem přímo z Číny.
Říká se, že ty paměti nemají rády časté přepisování. A taky, z mé zkušenosti, silné elmag. pole nebo statiku. Pak se nabourají a nejdou přepsat a jsou zralé na výměnu.
Jinak pro zajímavost, problémy s paměťma byly jeden čas i u jednoho renomovaného japonského výrobce TCVRů, kde najednou řešili množství reklamací, právě z důvodu vadných pamětí. Šetřením se zjistilo, že majitelé těchto zařízení používali jeden konkrétní SW pro dálkové ovládání zařízení, který komunikoval tak, že při libovolné změně nastavení, a to i při přelaďování, přepisoval komplet celé nastavení zařízení, což se EEPROMkám nelíbilo a odcházely.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Voice modul má na svědomí hlasové navádění?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

zajímavá závada,
sám mám 2 kusy UV5R, jeden asi 6 let a druhý zatím jen několik měsíců,
ale fungují bez chyby oba.
Používám je skoro denně a i v mém okolí po kamarádech je jich docela dost,
ale s tímto problémem jsem se zatím nesetkal.
Přílohy
Baofeng UV-5RTP.jpg

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“