balíčky z Číny s DPH

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#241 Příspěvek od passion »

Ahojte. Pár týždňov/mesiacov dozadu sem do fóra EB niekto postol odkazy na sledovacie stránky zásielok. 17track to ale nebola. Ukazovalo tam presne pohyb balíka po letiskách vo svete. Neviete prosím, aká to bola stránka?
Neviem nájsť diskusiu, kde to bolo.
Ďakujem.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#242 Příspěvek od PotPalo »

Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#243 Příspěvek od piCZus »

AE se zaregistruje v nějaké evropské zemi jako plátce DPH a ta se přičte k ceně zboží, nic víc. Na celnicích v EU se to bude akorát sčítat a porovnávat s odvedenou DPH. Pokud bude stačit jen rentgen a případné očuchání čoklem, tak by ten průchod celnicí mohl být rychlejší, než dosud.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#244 Příspěvek od houmr »

Jak se mám bránit dalšímu, nevím jak to slušně říct... nepěkná věc.

S ohledem na brzkou komplikaci s DPH jsem si v průběhu posledních měsíců objednal nějaké drobnosti z Číny (před tím mi byly doručeny poštou do schránky). Nyní jak tu někdo psal, se mi avizovala Zásilkovna s tím, že to bude k vyzvednutí v nejbližší výdejně. Výdejna je sice geograficky nejblíže mému bydlišti, byť to není úplně na trase, ale s tím bych problém neměl. Jenže má otevírací dobu od 9 do 14 hodin (!) a jen ve všední dny. To snad nemůžou ani myslet vážně, jak může Zásilkovna spolupracovat s obchodem který má otevřeno ve středu a v březnu?
Lze se tomu nějak bránit, popř. jak se to bude postupovat a posuzovat, pokud zásilku v daném termínu nevyzvednu ?
Máte už někdo nějaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#245 Příspěvek od sinclair »

Myslím, že to je naopak.
Že ten čínský prodejce/obchod si vybral Zásilkovnu, patrně pro nejnižší, či nulovou dotovanou cenu.
Popravdě - sice mám ve městě Zásilkovnu taky, ale s podobným provozem, jako houmr. Teď je myslím nefunkční úplně, protože to má jako vedlejšák nějaká obskurní cestovní agentura.
Buď jak buď - ČeskoPošťák mi prakticky cokoliv přiveze až před branku, v pravidelném časovém okně ±15 minut. Nemusím nikam lítat, někoho nahánět a nenechávat se buzerovat časem příjezdu, nebo způsobem platby.
Je to asi jen o tom, s kým spolupracuje daný obchod. Buď je zadarmo, nebo dobrý :D S tou čínou obzvlášť.
Trpěl bys číňanovi tu "dopravu zdarma", nebo i Čechovi, kdybys od nejbližší, hustoalternativně levné Zásilkovny, bydlel třeba 10km?

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#246 Příspěvek od jirys »

Měl jsem také drobnosti objednané , dnes byly doručeny poštou do schránky ...

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#247 Příspěvek od houmr »

To je právě ten problém - jak zjistit, čím to prodejce pošle?
Ty co jsou na cestě už nezachráním ale ty případné další bych vědouc, že to půjde do zásilkovny směroval na nějakou adresu poblíž preferované výdejny.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#248 Příspěvek od tomasjedno »

houmr píše:bych vědouc, že to půjde do zásilkovny, směroval
Ty máš variabilní pohlaví?

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#249 Příspěvek od houmr »

Dobrá, tak věda....

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#250 Příspěvek od piCZus »

houmr píše:To je právě ten problém - jak zjistit, čím to prodejce pošle?
Vždy mi to do Zásilkovny přišlo přes Estonsko, sledovací číslo má EE na konci.
Doba doručení bývá lepší, než přes naší celnici + ČP a tím že nežiji v zapadákově, tak si to můžu vyzvednout v jednom fitku celý týden od 8-21 hod. (i ve víkendy), které mám pár metrů od baráku.
V ČR objednávám pouze v e-shopech, které umí Zásilkovnu. I ty ceny jsou někde jinde než u ČP.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#251 Příspěvek od Hubert_79 »

piCZus píše:
houmr píše:To je právě ten problém - jak zjistit, čím to prodejce pošle?
Vždy mi to do Zásilkovny přišlo přes Estonsko, sledovací číslo má EE na konci.
Doba doručení bývá lepší, než přes naší celnici
Jen technická. Estonsko je (stejně jako my) 16 let v EU, čili to přes celnici co? Nejde.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#252 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše:Estonsko je (stejně jako my) 16 let v EU, čili to přes celnici co? Nejde.
Nejen to, hlavně to do Zásilkovny zřejmě nejde přes vyměňovací poštu Praha 120.
Názorná ukázka, jak to vypadá, když to z EU přes tu vyměňovací poštu jde:
Přílohy
EEA21330-5518-4F89-8BDC-CB4A5D0EC989.jpeg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#253 Příspěvek od Hubert_79 »

Jistě. Ale vyměňovací pošta ≠ celnice.
A zásilka "Obyč. zásilka - sledování" je totální low cost, od toho fakt nejde očekávat, že to sem dojde za dva dny.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#254 Příspěvek od piCZus »

Buď to projde celnicí v Estonsku, nebo má své proclení MyMeest.pl, který má smlouvu s AliExpressem a Zásilkovna pro něj dělá logistiku viz. https://blog.zasilkovna.cz/zastresujeme ... ek-z-ciny/ .

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#255 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše:Jistě. Ale vyměňovací pošta ≠ celnice.
A zásilka "Obyč. zásilka - sledování" je totální low cost, od toho fakt nejde očekávat, že to sem dojde za dva dny.
Chápu, že 8 dní trvající doprava obyčejné obálky 10x10 cm po Praze Ti jako pracovníkovi pošty přijde normální. To ale neznamená, že to jako normální přijde taky klientům pošty.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“