Ovládání terminálu od O2 a výměna televize

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

Ovládání terminálu od O2 a výměna televize

#1 Příspěvek od houmr »

Řeším (zatím jen telefonicky) následující problém, se kterým jsem se ještě nesetkal:
Kabelová televize od O2 s nějakým terminálem, napájený přes adaptér. S původní televizí (nevím jakou) vše OK.
Po připojení k nějaké staré LG plazma obraz i zvuk OK, ale terminál přestane reagovat na ovladač. Chová se to prý stejně ať je to připojené do kteréhokoliv HDMI, zkoušeno prý i přes SCART.

S původní televizí ovladač terminál normálně ovládá (i nějaká kontrolní led na terminálu při ovládání bliká), ale po připojení na tu plazmu, jako kdyby se z toho ovladače vyndaly baterky.

Asi se tam budu muset podívat ale nevím co mě čeká a jak to řešit - už jste se tím někdo setkal?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Nerusi to IR ziarenie z panelu?

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#3 Příspěvek od houmr »

Zatím nevím. Jak to případně potvrti nebo vyvrátit bude stačit televizi otočit na druhou stranu než terminál nebo nějak zastínit ten terminál?. Pokud může plazma IR spektrum tak moc zarušit, jak se tomu případně bránit ?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Zakaznicka podpora bude o tomhle vedet prd protoze z tech mladych co tam sedi uz nikdo poradne nevi co je plazmova TV... Jak pise RNBW, zahlceny prijimac. Uz to tady kdosi zminoval.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#5 Příspěvek od houmr »

Takže potvrzeno, pokud se televize otočí na druhou stranu, terminál reaguje. Takže jediný způsob "opravy" je výměna televize?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

Jeste me napada zkusit najit presne misto kde je v pristroji IR prijimac a pred nej dat nejakou delsi uzsi trubicku na odstineni

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Vraj staci prelepit prijimac maskovacou paskou.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#8 Příspěvek od houmr »

Co to je maskovací páska?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Papierova lepiaca paska, co sa pouziva pri malovani. V principe treba niecim zakryt prijimac, aby mu klesla citlivost, ale aby este signal z DO presiel.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#10 Příspěvek od houmr »

Aha, dneska se tam zkusím zastavit a něco najít.

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#11 Příspěvek od pepito »

Stejný problém jsem měl s plazmou Panasonic a s VU+ Zero 4K. K VU+ je dokonce 2m prodlužovací kabel s IR čidlem, ale stejně to moc nepomohlo. Nakonec jsem prohodil televize.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#12 Příspěvek od houmr »

Tak jsem se tam včera odpoledne zastavil a díky radám rnbw jsem se po vzoru McGyvera :D vybavil několika zdánlivě nepotřebnými věcmi (lepící páskou, slunečními brýlemi a disketou).
Nakonec jsem problém odstranil kolečkem z diskety, kterým jsem zakryl senzor toho terminálu.
Tímto děkuji všem, zejména rnbw, který mě nasměroval správným směrem - původně jsem měl podezření na zemní smyčku, neboť původní televize byla jen dvojžilová.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“