balíčky z Číny s DPH

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#256 Příspěvek od Hubert_79 »

Holt to funguje tak, že všechno (i "neobyčejné" zásilky) vyměňovací pošta naveze do Malešic na třídírnu a tam se to rozdělí na hromady "spěchá", "trochu spěchá" a "nespěchá". No a obyčejné zásilky jsou v té poslední. Tak to zkrátka bylo, je a bude. Ať to bude dělat pošta, nebo zásilkovna.
Ono se to jeví jako nesmysl, že je to "po Praze", ale kdybys chtěl někde vytřizovat rovnou to, co je po Praze a jinam, tak bys potřeboval o řád víc lidí. Takže to vyměňovací pošta vytřídí na úroveň přepravních uzlů a až tam to třídí na jednotlivé dodací pošty. Takže teoreticky může někdo koukat na vyměňovací poštu přes ulici, ale jeho zásilka se stejně projede přes Malešice.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#257 Příspěvek od tomasjedno »

Proč to tak je, to můžeš vysvětlovat třeba třístránkovým elaborátem s bohatými ilustracemi. Mně je to úplně u konečníku - mne zajímá, že obyčejnou neproclívanou bezproblémovou zásilku pošta po Praze doručuje za 8 dní, což je výkon, s jakým jsem se u žádného jiného tuzemského zásilkového operátora nesetkal.
Že si neumí práci zorganizovat tak, aby to odsejpalo, to je ten problém.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#258 Příspěvek od workhard »

Přes MyMeest.pl a Zásilkovnu mi to tuhle taky přišlo, z čehož nejsem příliš nadšený, jelikož do příslušné zásilkovny to mám 16 km.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#259 Příspěvek od piCZus »

Hubert_79 píše:Holt to funguje tak, že všechno (i "neobyčejné" zásilky) vyměňovací pošta naveze do Malešic ....
a potom to putuje do věznice a zase zpátky. Je to vlastně zázrak, že to dorazí :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#260 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak jim poraď, jak to mají dělat. Při stejném počtu vozidel, techniky a zaměstnanců.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#261 Příspěvek od Habesan »

Hubert_79 píše:kdybys chtěl někde vytřizovat rovnou to, co je po Praze a jinam, tak bys potřeboval o řád víc lidí.
Vy už nemáte taková ta čísla ?
Že by se to, co začíná jedničkou dávalo na jednu hromadu a to ostaní na druhou ?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#262 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše:Tak jim poraď, jak to mají dělat. Při stejném počtu vozidel, techniky a zaměstnanců.
Naučit se to od těch, kteří to umějí. Pošta je podnik, to tuším nějak souvisí se slovesem podnikat :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#263 Příspěvek od Hubert_79 »

Ti co to umějí mají těch zásilek o tři řády méně.
--
A jen technická pro příště. Nezveřejňuj celé číslo zásilky. V interním systému pošty z toho jde zjistit kompletně jméno a adresa. Pravděpodobnost, že by nějaký zlomyslný zaměstnanec zabrousil zrovna sem a zrovna to zjišťoval je mizivá, ale není to dobré dělat.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#264 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše:Ti co to umějí mají těch zásilek o tři řády méně.
Myslíš jako třeba Deutsche Post, jo?
Hubert_79 píše:... nějaký zlomyslný zaměstnanec zabrousil zrovna sem...
Ať si klidně zabrušuje.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#265 Příspěvek od Osmdesat »

Mně došel koncem května balík z ciziny z vym. pošty za 4 dny. Ale nebyla to pravda obyčka, byl to doporučený balíček.

Jinak ti, co jim chodí dolarové balíčky z číny přes ty, co „umějí“, si tu myslím stěžovali, že si pro ně pak museli chodit 16 km do nějakého krámu. Tak nevím, jak je to s tím „uměním“ vlastně doopravdy.
Na konci potravních řetězců těch, co „umějí“, jsou navíc řidiči s OSVČ a vlastní vyrachtanou dodávkou, najatí na švarcák. Ať je česká počta jakákoliv, tyhle „optimalizace“ aspoň nedělá.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#266 Příspěvek od lesana87 »

Včera jsem si na Poště vyzvedla zásilku se zajímavou historií. Zdá se, že to zásilka po příletu do Prahy zvládla vzít ještě do Německa, zpátky do Prahy a pak už jen pouhých 9 dní trvala přeprava k dodací poště. Zkrátka lepší oddíl.
Přílohy
Sledovač Pošty
Sledovač Pošty
Sledovač z Ebaye
Sledovač z Ebaye

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#267 Příspěvek od msar »

U nás dříve pošťačka tyto zásilky nedoručovala a jen vhodila lístek do schránky. Teď už ani to, podruhé se mi stalo, že přišla jen "opakovaná výzva" oznamující, že zásilka již týden či dva leží na poště, aniž bych to věděl...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#268 Příspěvek od sinclair »

To je podle mě systémový problém. Na běžnou pochůzkářku může spadnout druh zásilek "bublinková obálka" a v takovým množství, že to prostě nemůže zvládnout. Stačí si jenom představit, že by každá z těch obálek měla 240g a v každé páté by byla třeba půlkilová knížka.
Všecko je to ale jen o lidech.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#269 Příspěvek od Hubert_79 »

No a co uděláš, když budeš na místě té listonošky, když budeš mít ráno na stole hromadu bublinkových obálek, kterou ani dvě RVHP nepojmou. To, co je pro lidi, které jsi z 10 pokusů během roku 10× nezastihl holt neponeseš a necháš to rovnou na poště. Nebo jich půlku poneseš druhý den.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#270 Příspěvek od tomasjedno »

Ale kde že.
V první řadě vyhodíš objemnější a těžší zásilky, a když to nestačí, vyhodíš ty na vzdálenějším konci rajónu. Co na tom, že zákazník si zaplatil službu doručení. Nesmlouval, nedohadoval se, zaplatil to, co si pošta řekla.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“