Jakou trubkovou svářečku?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Blbej se dá udělat, ale vidíš to hned a opravíš to. Něco jiného je, když jde o spolehlivý spoj, kde to potom schováš do zdi a ještě na to potom nalepíš drahé kachličky. Kdo to dělá stále jako práci, tak ten už nic neřeší - už v tom má cvik. Má poznámka se týkala spíše případů, kdy si někdo dělá sám celý byt nebo barák. Např. já jsem se ve svém bytě opravoval pro jistotu asi 3-4x. Možná zbytečně, ale lepší než později honit bycha. :wink:

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#17 Příspěvek od kutilmil »

Keby si niekedy robil s hobi a profi tak by si videl ten rozdiel. Tie kopytá si kúp riadne. Veď ak to chceš na doma tak tam budeš potrebovať 15-stku 20-tku a možno 32 -ojku. To je tak všetko. Nestojí to milión. Tie tyčové robia do 63-ojky. Ploché od 50 do 110.
Naposledy upravil(a) kutilmil dne 07 čer 2020, 09:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#18 Příspěvek od MiraSt »

ferdislav píše:Stalo se tady někomu, kdo má svářečku za cenu kolem tisícovky, že by mu svár tekl, praskl, nedržel, nebo podobně?
Stalo. Mi. V koupelně jsem udělal nevhodnou dilatační smyčku a spoj se "ukýval". Začlo mi to téct až za rok a projevilo se to tak, že mi začla moknout z druhé strany zeď.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

kutilmil píše: Veď ak to chceš na doma tak tam budeš potrebovať 15-stku 20-tku a možno 32 -ojku.
Ale to je už součást (vybavení) celého balení. Mě to stálo celé osmset kaček a funguje to perfektně. Největší je blbost je právě kupovat něco profi tam, kde to použiješ jeden týden za 10 let.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#20 Příspěvek od kutilmil »

P32. Jeden jediný zvar ktorý nebude profi ti môže spôsobiť 10-tisícové škody! Vždy sa oplatí profi.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#21 Příspěvek od witt »

kutilmil píše:Keby si niekedy robil s hobi a profi tak by si videl ten rozdiel.
Ano, dělal jsem s oběma, ale je otázka jestli ty jsi někdy dělal s hobby :-)
Co jsem zjistil, že tak na profi nástavcích (oproti těm co mám teď já) otrochu lépe funguje ta teflonová vrstva. Naopak ta moje aušusová svářečka z Polska má celkem slušný výkon, takže se rychleji nahřejvá a ani venku v nepříznivém počasí netrpí na chladnutí.

Jinak k tomu blbému spoji - mě to začalo nepatrně prouštět až po 18 letech. Daný spoj jsem rozřezal a chyba byla v tom, že v době chladnutí s tím asi ještě někdo otočil, takže na jednom místě to nebylo přivařené, nicméně 18 let to těsnilo. Předpokládám, že instalatéři tenkrát hobby svářečku neměli, jen to prostě blbě udělali.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Jedině trnovou . O rozdílném průměru ani běžně nevím .

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#23 Příspěvek od kutilmil »

Ja som robil z hobby raz a nikdy viac v živote. Konkrétne na tej čo som s nou robil u kamarata bol taky problem že kopyto malo nesprávny priemer. On, čo nikdy v živote nemal v ruke profi to nevidel. Ja som ale okamžite cítil že tá rúra ide do kopyta moc ťažko. Nedalo mi to a porovnal som to s mojou. Bol tam rozdiel 0,5mm. Ono sa to zdá že nič ale polyfúzny zvar vzniká za tepla a tlaku. Ked sa takto tá rúra "skalivrovala" na menší priemer tak tam vznikal samozrejme nižší tlak a bohvie čo to časom trebars aj po 18 rokoch urobí.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#24 Příspěvek od Osmdesat »

Já dělal trubky jen s od kamaráda půjčenou "svářečkou" - vyrobenou z takové staré veliké klempířské elektrické páječky. Bylo na ní nějak nasazené kopyto DN 20, ani nebylo teflonové. Kámoš si to takto ubastlil někdy v 90. letech, kdy tyhle trubkové svářečky stály neskutečný majlant (tehdá byly asi jedině profi). Takhle si koupil jen kopýtko.

Nadělal s tím za léta množství spojů a prý v pohodě. Prostě si na to zvykl a dostal to "do ruky". Já s tím před 3 lety dělal něco doma - zaučil mě s tím, a úplná paráda.
Takže pokud si teď koupím "dedikovanou" svářečku, notabene ještě teflonovanou, budu se s ní cítit jako naprostý king :D

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#25 Příspěvek od procesor »

S tou "doskovou" sa dajú priskrutkovať nástavce na jednu stranu ak treba koleno lepiť v rohu. S tyčovou neviem či to ide tiež.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#26 Příspěvek od MiraSt »

S tyčovou to nejde. Samec a samyca su jeden díl.
Kontrolní otázka: Víte jak spojit tyhle dvě trubky když jsou pevně zazděné? :)
Přílohy
Fotografie-0044.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#27 Příspěvek od kutilmil »

samozrejme že vieme. Použiješ dve zváračky bežná prax. A ak si fušer tak použiješ metódu naši vaši. To sa teda bavím o prípade kedy to má byť zvarené. Ak to nemusí byť zvarené tak potom závitová spojka. ľudovo sa tomu hovorí šróbenie. samozrejme plasové.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

MiraSt píše:Kontrolní otázka: Víte jak spojit tyhle dvě trubky když jsou pevně zazděné? :)
MiraSt ta třetí roura je oběhovka na teplý?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od jova1 »

procesor píše:S tou "doskovou" sa dajú priskrutkovať nástavce na jednu stranu ak treba koleno lepiť v rohu. S tyčovou neviem či to ide tiež.
Musel by jsi, použít jako protikus jinou velikost. Většinou jsou dva a dva díly na stahovacích šroubech stejný.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Jde to i s tyčovou stejně. Musejí k tomu být ale dva. Osobně bych to řešil na závitové spoje.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“