Tesla K304 "Condor"

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#16 Příspěvek od elektrosvit »


Uživatelský avatar
asba
Příspěvky: 14
Registrován: 23 dub 2012, 02:00

#17 Příspěvek od asba »

Děkuji za odkaz na schéma, respektive doplněk. Našel jsem ho na netu taky, ale na jiných stránkách a tam nešel stáhnout.
Dělal někdo tu úpravu Autostopu podle amára?
Nevíte z čeho by šla nahradit ta anténa? Měl jsem informaci, že snad anténa z televize Merkur. Ta má ale jiný kloub a je silnější. Musel bych udělat větší průchozí díru pro držák do zadního deklu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#18 Příspěvek od ok1hga »

asba píše:Dělal někdo tu úpravu Autostopu podle amára?
ne, podle amára né . . .
udělal jsem to podle sebe, použil jsem fototranzistor a IR led ze staré kuličkové myši.
a jen jsem to připojil s jedním trandem navíc k původní desce.
Možná jsem ještě něco doupravil na desce, nějaký odpor, ale už to je asi 25 let zpátky, tak si to už přesně nepamatuji.
Na osičku počítadla jsem přidělal kolečko s dírkami jako clonku.
Už ten stroj ani nemám u sebe, jeden známý ho chtěl víc než já . . .

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#19 Příspěvek od dvorak »

Mám z Amara popis na provedení 3 úprav na Condoru, jedna z nich je Zkrácení časové konstanty vypínací automatiky magnetofonu při převíjení.
Snad to z té fotokopie bude čitelné...
Přílohy
DSCN1618.JPG

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#20 Příspěvek od sinclair »

Tak tohle je čitelné.

Uživatelský avatar
asba
Příspěvky: 14
Registrován: 23 dub 2012, 02:00

#21 Příspěvek od asba »

Jo díky tyhle úpravy znám. Podařilo se mi sehnat mechaniku v tom novém provedení s optikou. Musím ji ale trochu poladit, protože nějak prokluzujou kola při převíjení a i občas při přehrávání proklouzne mezikolo a přestane se navíjet pásek.

Uživatelský avatar
Zzdenda
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2020, 02:00

#22 Příspěvek od Zzdenda »

Dobrý den, taky ještě vlastním Condora a chci se zeptak, jestli nevíte, kde by se daly sehnat řemínky na tento radio-magnetofon. Ani nevím jestli je tam jen jeden nebo jsou tam dva řemínky, koukal jsem se na to jen v rychlosti a žádný další řemínek jsem tam nenašel, tak nevím kolik řemínků Condor vlastně má, akorát jsem vytáhl utržený řemínek ze setrvačníku.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#23 Příspěvek od ok1hga »

Zzdenda píše:nevím kolik řemínků Condor vlastně má
tady jsou popisy řemínků všech magnetofonů Tesla:
http://reeltoreel.cz/Rozmery_reminku_Tesla.html

Uživatelský avatar
Zzdenda
Příspěvky: 12
Registrován: 31 kvě 2020, 02:00

#24 Příspěvek od Zzdenda »

--ok1hga-- děkuji za odkaz, ale dají se ještě někde ty řemínky koupit?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Hubert_79 »

Občas se objeví na bazoši sada řemínků pro Condora.
Tady: https://elektro.bazos.cz/inzerat/121042 ... condor.php
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#26 Příspěvek od sinclair »

Takové sady za bolševika nikdy neexistovaly, je to výmysl prodejce a "originální nepoužitá sada" je seskládaná z čínské gumy příslušného rozměru. Tesla dodávala řemínky do servisů a do prodejen nikoli v sadách, ale vždy ve svazcích 100ks jednoho typu do příslušného stroje.
Svazek měl visačku s číslem dílu, které bylo shodné i pro několik strojů najednou. Např. hlavní plochý, nebo trojhranný řemínek pro řadu B4 atd.
Ani pro "laiky" přes pult, se náhradní řemínky nikdy neprodávaly v sadách, ale vždy po jednom, stejně jako např. hlavy do B73 či B11x.
Nebylo tomu tak ani v případě maďarských či polských mechanik. Vždy po jednom typu.
Jediný Litovel dodával dlouhé gramořemínky zavařené v PE sáčku bez vzduchu. Ne všechny a vždycky, až od určitého data.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Hubert_79 »

Jsou firmy, co ti vyrobí řemínek jaký chceš, snad jen plochý ne. Do promítaček taky kupuji náhrady, vypadá to jinak než ty původní a funguje to. Ve starších typech byl řemínek plochý a přes něj bylo ještě takové jako péro, nevím jak to nazvat líp. No a místo toho plochého dáš dva kulaté vedle sebe (bez péra) a jede to taky.
Vydrží to celkem dost, teď mi v promítačce (poměrně vytížené) rupnul první; po pěti letech. A v promítačce to přenáší poněkud větší momenty, než v kazeťáku. Motor v tom má 60 W (modernější typy 40 W).
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Crifodo »

Nevím jestli by se tomu dalo říkat sada, ale k novému B73 byla v igelitovém sáčku náhradní pojistka po jedné od každé hodnoty, čisticí tyčka na hlavy s filcem a zrcátkem a všechny řemínky po jednom.
Na Meocluby jsme koupili v autoprodejně O-kroužky a bylo vyřešeno.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Hubert_79 »

Tohle už asi k Condorovi nedávali, ta výměna není moc uživatelsky proveditelná. K Meoclubu to možná v bedně bylo, pojistky určitě.
Ten původní řemínek co v tom byl asi moc nepraskal, ale pořídil jsem Electronic 2 ve stavu "uloženka", nikdy nepoužito. No a řemínek byl úplně rozteklý; měl ale v sobě nějaká vlákna. A čistit ty řemenice byla lahůdka.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Goor
Příspěvky: 1
Registrován: 23 dub 2017, 02:00

#30 Příspěvek od Goor »

Tak to byl ten původní Meopťácký. Mnohem lepší jsou řemínky 3M, stojí asi 270Kč. Dají se běžně koupit a vydrží nesrovnatelně déle.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“