Koupím staré chodbové světla na které se šroubuje skl. koule

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vw181
Příspěvky: 70
Registrován: 01 úno 2006, 01:00

Koupím staré chodbové světla na které se šroubuje skl. koule

#1 Příspěvek od vw181 »

Nejlépe keramické spodky.
Koule nechci.
Potřebuji 8ks nabídněte, děkuji.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Je jich vícero druhů, obecně se jim říkávalo "kopyto", protože jeden druh pro šikmou montáž na stěnu (kterej se vyskytoval převážně ve starejch panelákovejch jádrech) opravdu jako koňský kopyto vypadá. Byly bílý keramický i černý bakelitový, s těsnicí gumičkou pod baňku, šikmý, rovný i převislý, dokonce se jeden čas v 70. létech prodávaly i jedny ještě menší na miňonkovou žárovku ... a kryty se dělaly buď matný bílý opálový koule a válce, nebo čirý a "ježatý" = z lisovanýho skla, dokonce tyhle čirý jsme doma měli naprosto bezbarvý a sírově žlutý. Mám doma určitě 2 kusy šikmejch, bílejch, keramickejch - jeden by byl hned k předání, druhej bych musel odmontovat z koupelny (náhradu za něj bych měl, ale byl jsem doteď línej ho vyměnit). Oba jsou s hladkou, matnou, opálově bílou gulou. Co nabídneš?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#3 Příspěvek od vicious »

Dá sa to kúpiť aj nové napr. armatúra rovná DEL078 alebo od Elektrosvitu, typ 211 20 01.


Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Keramika stále je ale skleněný kuličky taky? Jeden čas jsem je sháněl a nebyly a tak se vše vyměnilo za bochníky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
alj
Příspěvky: 110
Registrován: 10 čer 2016, 02:00
Bydliště: JM

#6 Příspěvek od alj »

Před 14 dny jsem viděl v Hornbachu v Brně, že měli v regálu jak sokly z plastu i keramiky tak klasické mléčné skleněné koule.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Sice jich 8 kusé dohromady nedám, ale nějaké by se po rekonstrukcích vytových jader po sousedech našlo. VW181, odkud jsi? To to nemůžeš mít napsané aspoň v profilu, když něco sháníš?
A Jirko, ty už asi ta skla nepotřebuješ, ale pár by se jich taky našlo. Nejméně o čtyřech kouskách vím.
Naposledy upravil(a) Hill dne 08 čer 2020, 20:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Mam navyse tie cire "jezate" sklene kryty. Menil som ich za tie mliecne gule. Ale posielat to postou nebudem :D

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Behemot »

Esli myslíš starý zmiňovaný kopyto, tak pár kusů asi taky najdu. Baňky nemám, takže přepustím spodky. Osum je docela dost, no, možná 4-5 dám dohromady 8O

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Hill píše:A Jirko, ty už asi ta skla nepotřebuješ, ale pár by se jich taky našlo.
Ne, nepotřebuju, už je nikde nemám. Ale viděl jsem šalamounský řešení, do toho kopejtka se dá našroubovat mléčná E27 velká kulatá žárovka průměru skoro té původní koule, asi 120 mm. Jen nevím, jestli to byla úsporka nebo už Ledka.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

To jsou tzv. designové žárovky, dnes v nich už jsou převážně LEDky. Jen krytí IP44 tím jde do háje.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#12 Příspěvek od jirka5 »

Porcelánový kopyto je tradiční řešení, kdysi se do koupelen a kuchyní ani nic jiného nedávalo, pokud to někdo ze zdi neurazil, tak to bylo prakticky věčné, ale z dnešního hlediska v tom žádnou výhru nevidím.
Ty opálové koule sežerou strašné množství světla, ty "ježaté", jak píše rnbw, zase vrhají velmi napříjemné stíny. Řešením by mohla být čirá "čumáková" skla, která se ovšem již nevyrábějí a kromě toho jsou v interiéru esteticky nepřijatelná.
Dnešní LED žárovky se ve všech těchhle krytech budou silně přehřívat, čímž se ježtě zkrátí jejich životnost, která už beztak nedosahuje hodnot udávaných výrobcem. Pokud by to bylo někde uvnitř v bytě, tak se mi jeví žárovky Globe navrhované Celeronem jako dobré řešení.
I ty opálové koule se závitem lze dnes koupit (za cenu dvou až čtyř LED žárovek :lol: ):

http://www.hssvitidla.cz/detail_zbozi.php?id=1258#
https://www.emas.cz/elcon-00800-sklenen ... ro-kopyta-

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Mam v tom usporky, par ich odislo, ale ine drzia roky. 2x v kupelni, 1x zachod, 1x chodba pred kupelnou.

Mliecne tienidlo uz z principu musi "zozrat" nejake svetlo. Je to dan za to, ze to neoslepuje a osvetli priestor rovnomerne. Ale mnohym ludom zjavne nevadi vypalovat si oci priamym pohladom na LED cipy.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#14 Příspěvek od foxrider »

Pozor - existují tato svítidla, rovná i šikmá, která sice vypadají stejně ale měla trochu menší závit než je ten současný, klasický. Asi je to nějaké starší méně používané provedení.

Uživatelský avatar
vw181
Příspěvky: 70
Registrován: 01 úno 2006, 01:00

#15 Příspěvek od vw181 »

Děkuji za spoustu podnětných příspěvků.
Mám to na osvětlení garáže a dám do toho mléčné ledky za dolar kus bez skleněné koule.
Vyzkoušeno v několika garážích a jelikož to vyhovuje a cenově za pakatel, chci zase takhle.
Že jsou v OBI ty spodky za 150,-Kč vím.

Našel jsem je nakonec za 40,-Kč, tak to se nevyplatí je od několika lidí posílat.
Děkuji za snahu.
Bert

http://ebc.rami.cz/produkty/armatura-pl ... 83115-rami

Sice plastový spodek, ale keramická objímka...

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“