Myčka Bosch SGS46A62EU, špatné nebo žádné mytí

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
snehulak
Příspěvky: 12
Registrován: 05 zář 2017, 02:00

Myčka Bosch SGS46A62EU, špatné nebo žádné mytí

#1 Příspěvek od snehulak »

Dobré ráno,

mám dotaz. Máme 13 let starou myčku Bosch sgs46a62... A samozřejmě začala blbnout.
Nehází žádný kód , nádobí vůbec neumyje , anebo umyje ale program zůstane na 1 minutě (sušení ? voda vypuštěná je ) a pokračuje donekonečna.
Ale celý program trvá dýl , než trvával .

Teď pár posledních mytí v ní není vůbec voda(myslím dole u sítka, z těch otočných ramen něco málo vyteče , ale čerpadla jedou a myčka se tváří jako vše ok.

Rozdělal jsem oba boky , motory se zdají impedančně ok, čerpadlo co má vrtulku dole pod filtrama jsem vyčistil.

Je zajimavé, že když zvednu plovák na aqua stop , vůbec nic se nestane , jenom trošku změní zvuk , ale normálně se nezastaví .
Ještě tedy ten umělohmotný "labyrint" na boku je plný nějaké mléčné vody.

Má cenu to řešit ?, opravář mi řekl , že ne , že myčka když se dožije 10 let tak super . Myčka myla do teď naprosto bezproblému přijde mi škoda ji hned vyhazovat. Teď když to píšu mě tak napadlo jestli tam jde dost vody jestli není třeba přidřené ten ventil u přívodu vody, ale to by musela hodit hlášku, že nemůže napustit ne ?
Díky za rady případné
Můžu poslat klidně fota...

PS. Divil jsem se, že při mytí se s tou vodou ve šneku nic neděje , teď jsem provedl reset myčky poněkolikáte , rozdělal a mrkl na sítko na přívodu poklepal na ten ventil a myčka myje a hlavně v tom labyrintu cirkuluje voda jak má. Na co to ukazuje ? Proč ta myčka nehází žádnou chybu ?

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#2 Příspěvek od Ondra2 »

Ohřívá vodu? Bosch měl vadnou sérii myček, vypaloval se plošňák v místě připájení relé pro ohřev, časem to upadlo úplně. Bosch to opravuje do teď zdarma (nebo aspoň před ~5 lety to bylo zdarma pro tehdy ~10 let starou myčku) - vyhořelo kvůli tomu pár bytů v evropě. Já to tehdy nevěděl, tchyni jsem to rozebral a opravil.
Projevovalo se to tak, že myčka neohřívala vodu, nesušila a program se zastavil na poslední minutě.
Mimochodem ta tchynina myčka jede do teď a to je v permanenci 2x denně.

Uživatelský avatar
snehulak
Příspěvky: 12
Registrován: 05 zář 2017, 02:00

#3 Příspěvek od snehulak »

No to by mohlo být ono. I když ona chvilkama hřeje ale asi málo. Koupil jsem dnes takový čistič v lahvičce , kde se odlepí nálepka a je to ucpané nějakým voskem a teplotou by to mělo pustit a vůbec to nevyteklo.

Jen mě mate , že např. při resetu to hodí předpokládaný čas u mytí daleko delší než je normálně , třeba krátky 26min hodí na 70, 126 na 199 a tak. Prostě chová se divně .
Co jsem koukal , tak třeba plovák na hladinu stoupá a klesá a spína co spínat má. Při resetu myčka krásně všechnu vodu vypustí .

Nicméně zkusím tedy kuchnout tu desku elektroniky ve dveřích a propájet a omrknout to relé.

Díky

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#4 Příspěvek od Rostav »

Snehulak. Jak jsi psal výše, může být chyba na napouštěcím ventilu. Po 10 letech to již můře být zanesené vodním kamenem a ten se občas utrhne a zamezí dostatečnému průtoku vody. To vysvětluje i neprotékání vody labyrintem. Přes labyrint natéká voda do myčky a je také jako zásobník vody pro regeneraci dekalcifikátoru. Plovák na aquastopu spíná mikrospínač a ten musí spustit trvale vypouštěcí čerpadlo. Tím zamezí vyplavení vodou. Elektronika by na to měla reagovat a nepostit mycí program. To by mělo být popsáno i v návodu na použití.
Skutečně nemá smysl opravu dělat za vyšší cenu než je cena napouštěcího ventilu.
Dá se předpokládat, že klekne elektronika, oběhové čerpadlo a vypouštěcí čerpadlo. Zanesení hadic a labyrintu je také po tolika létech možné.

Uživatelský avatar
snehulak
Příspěvky: 12
Registrován: 05 zář 2017, 02:00

#5 Příspěvek od snehulak »

ONDRA: Ahoj mrkni prosím na foto .
Jeto na 90 procent ono, je tam pin pod relé úplně bez cínu jen tak ve vzduchu.
Stačí to tedy pořádně propájet nebo co teď s tím , někde jsem viděl, že měnili i to relé ???

Díky moc za navedení

Ještě tedy mrknu na ten ventil u vstupu vody. Ale nejdřív opravím tu desku.
Přílohy
IMG_20200620_185706.jpg

Uživatelský avatar
snehulak
Příspěvky: 12
Registrován: 05 zář 2017, 02:00

#6 Příspěvek od snehulak »

Tak mi to při večeru nedalo a propájel jsem to. Smontoval myčku a ze začátku ukázala 80 min na 30 min program, ale přesně po 30 minutách tam skočila 1minuta vysušila a spořádaně se vypla.

Takže se zdá v pořádku. Bylo to tím studeňákem u relé, ale muselo to být už delší dobu , protože ta nožka byla v luftu a cín byl teplem spálený.

Jen mě zajímá čím to bylo způsobeno, jestli tam bylo málo cínu nebo chyba plošňáku jestli to mám nějak pravidelně kontrolovat ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Bezolovnaty cin + blby navrh (velka diera v plosaku a mala noha rele) + blba technologia spajkovania (malo cinu).

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od rayx »

Však AEG, Electrolux, Zanussi atd. dělaly to samé ... Provedení vypadalo jako záměr a ne jen ignorace v návrhu ...

relé topení v EDW1000 / EDW1001 / EDW1003 / EDW1100 / EDW1500 / EDW1503
Přílohy
elux.jpg

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“