Poradíte s výběrem telefonu?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Poradíte s výběrem telefonu?

#1 Příspěvek od otakarv »

Hezký den zde všem zde na fóru. Mám "chytrý" telefon Huawei Honor 3C, 6 let mi sloužil k mé plné spokojenosti a dosti jsem si na něj zvyknul. Nyní mi postupně začal "blbnout" a to tím způsobem že mi třebas nešly zobrazit telefonní kontakty, měl jsem nastaveno že poklepem na displej se mi telefon zapne což se někdy nestalo (musel jsem použít tlačítko pro zapínání a i to nakonec přestalo fungovat). Když se náhodou telefon zapnul (rozsvítil displej) tak zase vše fungovalo ale pouze do doby než displej zhasnul, pak už zase nešel spustit. Musel jsem vyndat a dát zpět baterií a pak šel zapnout ale opět se vše opakovalo že se prostě vypnul a nešel znovu zapnout až po vytažení a opětovném vložení baterie.
Servisák mi řekl že to bude dělat baterie, dali jsme zbrusu novou a stejná situace takže baterkou to není. Dneska mi řekl že v mobilu přehráli soft (tím asi smazali veškerá data, kontakty, moje chyba, neuložil jsem si je) a dělá to stále takže asi nový telefon nebo syn mi poradil na Aliexpress že prodávají celé desky do mobilú.

Nyní stojím před dilemou zda koupit nový mobil (ale otázka jaký neboť jak jsem kouknul na nabídky tak mi jde hlava kolem), nebo nechat ten starý opravit. Poradíte mi prosím?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Po 6 letech je telefon davno odepsany, mi zadny mobil nevydrzi dele nez 2roky. Vyhod to a kup novy, nema cenu valit neustale prachy do stareho krapu kteremu je kdovico. Opravis jednu vec, vysere se dalsi a tak to bude porad. Nikdo nevyrabi mobily aby vydrzely takou dobu, je to spotrebka. Osobne mam HUAWEI P30 PRO a jsem spokojenej, takze doporucuju.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Měl jsem 5 let CAT S30, vlastně ještě mám, ale už uložený jako záložní. Jezdil jsem po (de)montážích strojních linek, tam se jeho odolnost často vyplatila. Ale už nestíhá. Přes veškeré pokusy o přečištění, aktualizace vyklizení paměti atd. byl už zoufale pomalý - třeba aplikaci telefon jsem musel nechat běžet jak jsem ji po hovoru zavřel, většina volajících zavěsila dřív než mi telefon začal vyzvánět. Stahování a instalace aktualizací byly na hodiny. Jinak jsem ho měl docela rád, dobíjení jednou za čtyři pět dnů, byli jsme na sebe zvyklí. Že má mizerný foťák to ani nevadilo, fotil jsem s ním pžrvážně strojní díly a stavy indikátorů na to stačil. Na lepší fotky s sebou stejně všucde tahám doťák Lumix.
Teď si zvykám na Huawei nova 5T mám ho tedy třetí týden, ale přesypání 902 kontaktů i veškerá nastavení proběhla bez problémů za pár minut. Má teda víc funkcí než vystřídali všivhni naši ministři dohromady, s některými se teprve seznamuji některé patrně nevyužiji vůbec.
Asi proto, že každou spuštěnou aplikaci po použití zavírám, nabíjím právě teď teprve potřetí, takže mi vychází na jedno nabití 5 dnů 18 hodin průněr. Slušná mašinky, řekl bych.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#4 Příspěvek od Milan_F »

termit256 píše:... mi zadny mobil nevydrzi dele nez 2roky.
Jak já to dělám, že mám jeden a ten samej mobil už 9 let??? 8-) :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Njn vse ma sva pro i proti. Modelem 5110 muzes potencionalniho utocnika prizabit, kdyz uz se nedovolas...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Na Aliexpress jsem našel Mainboard HUAWEI Honor 3c ale asi si pořídím nový. U toho Honor 3C mi vadí jedna věc a to je slabý zvuk při vyzvánění. I když jsem dal zvuk naplno tak jsem jej kolikrát přeslechl (jsem už i dost nahluchlý :wink: ). Každopádně potřebuji mobil pro 2 SIM karty + slot pro paměťovou kartu a aby měl dosti hlasité vyzvánění. Nyní jsem našel Honor 8S 2020, vypadá celkem dobře a i cena je příznivá.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Stále je to o tom, jak zde psali. Budeš strkat prachy do starého telefonu a nové toho umějí 3x více za stejné prachy.
Výběr dotykových pro 2 karty a paměťovou do 5 tisíc: https://www.tsbohemia.cz/mobily-a-table ... totto=4859&

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Proc ma nekdo potrebu mit x simek zaroven na prijmu asi nema valny vyznam rozpitvavat, ale karta v mobilu je uz opravdu nesmysl. V dobe kdy maji mobily bezne pamet v radech stovek GB, jsou jedinymi vysledky pouziti karty nestabilita a pady aplikaci.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

A proč bych měl nosit dva telefony s jednou SIM kartou, múžeš mi to nějak vysvětlit? Já mám jednu SIM-ku na paušál (Tu na Slovensku O2 Fér na faktúru, kolik provolám tolik zaplatím). A další SIM-ku O2 Volnost se kterou mohu volat do celé Evropské Unie na mobil, pevnou linku a to celou hodinu za 0,10€!!!
Paměťovka budiž, když se nyní dívám na ty kapacity telefonu.

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.4e) a 4f)
Hill

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#10 Příspěvek od Kremik »

Překvapuje mě, že po aféře kolem mobilů HUAWEI je ještě někdo používá a dokonce i kupuje 8O
Ale možná mi něco uniká, nesleduju to.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Jak uz jsem zminil, o "nutnosti" pouzivani x cisel soucasne se nema valny vyznam handrkovat, je toho psano vsude plno.

Co se tyka afery Huawei. I kdyby veskere me hovory a sms odesilali nekam do Ciny kde by je kontrolovali tamni STBaci, je mi to celkem ukradene. Rozhodne mne sere vic nas mistni STBak, ktery si udelal ze statu firmu a ma tak pristup prostrednictvim operatoru k veskere me komunikaci, at uz mam Huawei, nebo cokoliv jineho

Ale na nove Huawei pozor, nemaji podporu google, coz z nich v nasich koncinach dela nepouzitelne zarizeni.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

Kremik píše:Překvapuje mě, že po aféře kolem mobilů HUAWEI je ještě někdo používá a dokonce i kupuje 8O
Ale možná mi něco uniká, nesleduju to.
Jo, paranoia je zlo :D

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#13 Příspěvek od nekmil »

telefon = NOKIA, nikdy jsem nic jiného neměl. Je to pro mě jenom takový spotřební "obdélník" :D Akorát mě udivuje, že na ten poslední typ co mám (6.1) chodí docela často aktualizace.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od Kremik »

keemo píše:Jo, paranoia je zlo :D
Ha - ha - ha.
Zase je ve zprávách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Kdyz jsem huawei kupoval, zrovna Trump do nich docela sil a tak jako podporu prodeje rozdavali k mobilu tablet zdarma. Neni to zadna velka hitparada, pouzivam ho jako druhy monitor u PC na kterem prehravam pri praci treba zpravy a na tohle staci.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“