Pračka Whirlpool AWO/D 43139 vyždíme jen jeden z pěti pokusů

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spreer
Příspěvky: 26
Registrován: 24 led 2013, 01:00
Bydliště: Černá Hora, Brno

Pračka Whirlpool AWO/D 43139 vyždíme jen jeden z pěti pokusů

#1 Příspěvek od Spreer »

Zdravím,

mám problém s pračkou Whorlpool AWO/D 43139 - vyždíme jen jeden z pěti pokusů - nevíte někdo jestli je tam nějaké čidlo na rozložení prádla? Jestli není jen uvolněné? Nemá někdo servisní manuál?

Díky

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#2 Příspěvek od Vlafig »

Samostatné čidlo na rozložení prádla a vyvážení bubnu v pračce není. Elektronika nevyváženost pozná podle signálu z tachogenerátoru, umístěném na motoru. Pokud potřebný proud pro otáčení motoru kolísá nad určitou mez, je to známka toho, že prádlo v bubnu je nevyvážené a elektronika se znovu zkouší prádlo rovnoměrně rozložit opakovanými náběhy na odstředění. Pokud je v bubnu jeden větší, těžší kus prádla, je to celkem běžný stav. Zkusil bych se pro jistotu podívat na uhlíky motoru, ověřit, jestli se buben volně otáčí a nedrhne a pak ještě vyzkoušet, jestli při prázdném bubnu dojde k náběhu do otáček. Pak zkusit nějakou rozumnou náplň pračky - větší množství menších kusů prádla. Ždímání po hlavním praní a prvním máchání proběhne v pořádku a toto se stane až před finálním ždímáním? Jednou jsem to rozchodil až výměnou elektroniky, to pračka nešla do otáček vůbec nikdy ani s prázdným bubnem a pořád ukazovala stejný čas do konce.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#3 Příspěvek od MiraSt »

Počítaj tu. Tady jsme si o tom povídali protože mám podobnou pračku se stejnou závadou. A dodám po létech že ta moje sice pere dobře, ale s tím odstřeďováním má problém. Prostě někdy nefunguje.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Zkus u prázdné pračky rukou pootočit bubnem na obě strany a zkontroluj jeho vůli. Pak zkontroluj uhlíky motoru. Přidřený ložiska můžou způsobit to, že se ždímání nespustí

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Jo, bylo par modelu u kterych to byl znamy problem :D myslim ze ani ten SW to na 100% nevyresil...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#6 Příspěvek od MiraSt »

Nevyřešil. Prostě je to výrobní šmejd. Kdyby měla ještě jinou závadu tak letí. Ale jinak pere dobře. A hodně rezaví. Vepředu pod dveřmi u té dolní lišty ji mám rezavou jak šlak. Brzo tam bude díra.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

A zkusil jsi na to zinkový sprej ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#8 Příspěvek od MiraSt »

Nezkusil. Ani to moc neřeším. Ale nastříkám. Mám takový sprej.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Spreer
Příspěvky: 26
Registrován: 24 led 2013, 01:00
Bydliště: Černá Hora, Brno

#9 Příspěvek od Spreer »

Naprázdno ždímá normálně, zkusím se podivat na ty uhlíky pokud se do nich dostanu odzadu. Je na tom postavena susicka. Pokud ne pujde zdomu a poridim novou, mame ji uz 12let...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#10 Příspěvek od bu2520 »

pokud naprázdno ždímá, mohly by to dělat vadné tlumiče.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#11 Příspěvek od Vlafig »

Takové pračky si važ, podobné umírají po 5 letech na špatná ložiska nebo na vadný zdroj se slavným LNK. Už ani dnešní AEG nebo i Miele nemají takovou životnost. Na kontrolu uhlíků bude asi potřeba pračku minimálně položit na bok, lépe vyndat motor, vyfoukat prach a otřít lamely komutátoru. Jak již jsem psal, je potřeba náplň pračky vhodně korigovat a k těžkému prádlu (froté, apod.) přidat nějaké menší kousky, aby šel buben lépe vyvážit. Je možné zkusit i nastavit nižší otáčky odstředění, je vyzkoušeno a dokázáno, že 800 ot/min. pro běžné ždímání bohatě postačí a neničí tolik prádlo ani pračku.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#12 Příspěvek od MiraSt »

Ty blááho.. Tak to já na tu svoji jdu žádat o veteránské značky. Já ji mám 14 let- :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“