Kávovar Philips Saeco Syntia

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#31 Příspěvek od rayx »

Šipky = trojůhelníčky, pozice N na spařovačce na otočném kolečku, holt každý to vidí a interpretuje jinak.

Neřešte nyní spařovačku, musíš prověřit to chování samotné převodovky a tedy mikrospínače při nevložené spařovačce.

Koukal jsem, žes tu řešil jen kafemašiny, Krups už je asi pryč a nahradils ho Saecem, tak ho jistě používáš a znáš (protože tedy ta videa můžou a vypadaj jako kdyby neee ...), přestože nějak nárazově s delšíma přestávkama, tak se pokus to zachránit, ať tu příště nemušíš řešit další model :wink:

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#32 Příspěvek od Ferdinand »

Zdravím, už jsem zpátky.

Nene, Krups 7200 mám a znám ho jako své boty. Má nakafováno přes 10500 šálku a pořád se drží, byť občas pozlobí nějaký únik vody atp.

Seaco je druhá mašina, se kterou zatím nic nebylo. Ještě ji tak neznám.

Výchozí polohu vidím, ale kávovar na to nebere ohled. Udělám video podle toho, jak to chce kolega v předchozím příspěvku ať se to objasní. Chápu, že zkrátka řádění na dálku není jednoduché a je zdlouhavé. Snad se to povede.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#33 Příspěvek od Ferdinand »

Tak tady je video, jak se to furt točí dokola i se správně nastavenou převodovkou. Je slyšet mikrospínač.

https://youtu.be/Ei6yVitw0PA

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od NYKE »

Kámo.
Zase šipky na videu nemáš u sebe.Jak øíkám -nekoneèný pøíbìh.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#35 Příspěvek od Ferdinand »

Které šipky? Vždyť šipka velkého kola směřuje proti ose malého.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#36 Příspěvek od vladodyno »

Pozri si pozorne video v cca piatej sekunde. :idea:

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#37 Příspěvek od Ferdinand »

Co na tom přesně? Řekl bych, že trochu to video zkresluje úhel, ale nastavil jsem to nepřesněji jak jsem mohl.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#38 Příspěvek od vladodyno »

Ta veľká šípka vľavo dole od malého kola.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#39 Příspěvek od Ferdinand »

Prosím ještě jednou - kam tedy mám nasměrovat šipku velkého černého kola s výstupní hřídelí?
Děkuji

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#40 Příspěvek od rayx »

Že slyšíš mikro, jak mechanicky cvaká, neznamená, že taky propojuje elektricky ...
Podle všeho buď celý mikro KO, nebo jen oxidované kontakty, na který se nasunujou ty fastony. Samozřejmě že sis ten multimetr na odměření mikra nesehnal, že? Toho bulhara na YT sis taky evidentně neprohlídl ...

Převodovku jsi skládal dobře, kdyby mikro fungoval, tak by si výchozí polohu mašina dohledala sama. Výchozí polohu pro složení máš správně :wink: však stačí si prohlídnout ten ovládací profil pro mikro na zadní straně velkého kola :wink:

Obrázek
Přílohy
pin.jpg

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#41 Příspěvek od Ferdinand »

Bohužel multimetrem nedisponuji, ale všiml jsem si, že v test módu jde vidět, jestli je sepnutý mikrospínač po zasunutí spařovačky. Vím tedy, že funguje.
Prohodil jsem tedy ty dva mikrospínače (spatovačky a polohy převodu) a stroj se chová stejně. Problém bude asi někde jinde, spínačem to nebude.

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#42 Příspěvek od rayx »

No tak v servisním modu se nechá otestovat vícero věcí, včetně toho mikrospínače na převodovce :wink: Tam musí převodovka na povel narotovat do koncových poloh, tedy sepnutý mikro, přitom se sleduje, kolik bere motor. Psals, že i v tomto modu to koncové polohy nenajde a točí se stále jen jedním směrem, že?

Pokud jsi tedy prohodil mezi sebou oba dva mikrospínače, kdy ten ze spařovačky sis ověřil, že je funkční, a nic se nezměnilo, přičemž fastony jsou snad vizuelně OK ovšem bez ověření, buď to zanes někomu, kdo se v tom trochu vyzná, nebo si to nech na ND či dones na SD, víc se fakt poradit nedá.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#43 Příspěvek od Ferdinand »

Vím, že je tam X věci k otestování. U těch spínačů se vždy na displeji mění písmena N a Y. Když tisknu spínač převodovky, tak se nic nemění. Jestli by to tedy nemohlo být na kabeláži.
Na ostatní spínače jednotka reaguje změnou písmenka.

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#44 Příspěvek od rayx »

Nevím co tím myslíš, že by to mělo spínač převodovky, který tiskneš kdoví kdy :P Těma ostatníma spínačema myslels co, mikrospínače nebo tlačítka?

Mluvíš o tom, že sis asi dohledal servisní manuál, kde je postup, jak to otestovat. AJ vládneš? Pokud ano, tak je snad jasné, že v ůrovni L3 servisního menu se testuje jak mikro pro převodovku, tak k tomu ještě odběr motoru, jak při vložené nebo nevložené spařovačce (kterou tedy doporučuji do mašiny nedávat do doby, kdy to někdo opraví :wink: ) V té L3 ůrovni se testovací kroky spouštěj stisknutím tlačítka MEMO, ale mašina musí mít od mikro na převodovce info.
Tos tedy odhalil a zkoušel, nebo ne? Řekl bych, že asi ne jinak bys to zmínil jasně ...

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 11#1107211
Nějakou pozici najde v test módu, ale to není dle obrázku výše ta stejná pozice.
Stejná chyba, stejná pozice v test módu, stejné nesmyslné otáčení motoru jen proti směru hod. ručiček.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“