Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#661 Příspěvek od Celeron »

No ono je otázka, jak přesně měří digitální mikrometry. Ale vše se dá zkontrolovat k mikrometru běžně přikládaným kalibračním válečkem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#662 Příspěvek od witt »

rnbw píše:Pouzivam ho len obcas, tak radsej vyberam bateriu - vraj to zerie takmer rovnako vypnute ako zapnute.
Taky vyndavám, když zapomenu, tak je za pár měsíců po ní - prostě horší Čína :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#663 Příspěvek od termit256 »

S bateriemi byva problem. Ale narazil jsem na tuto levnou od skreta https://www.alza.cz/hobby/vorel-to-15240-d5759318.htm
Pri zapnuti bere 18uA, pri vypnuti 2uA, takze s LR44 by mela par let vydrzet.
Presnost nebudu komentovat, suplera se vypina uz po cca 5 minutach a ve vypnutem stavu nemeri ani si nepamatuje hodnotu (po zapnuti je vzdy na nule), coz muze byt ponekud otravne. Ale na obcasne mereni je to OK, baterie by v ni mela par let vydrzet i bez vyndavani. Ta spotreba ve vypnutem stavu je srovnatelna se znackovymi.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#664 Příspěvek od Devo70 »

Tú mávajú v Kauflande za cca 10€. Ale táto má zlé natlačené popisky (takže je nepodarok). ON má byť pri červenom tlačítku z pravej strany. Modrým sa prepínajú miery, červeným zapína a vypína, žltým nastavuje 0. Ja som ju kúpil v zľave za polovicu alebo tretinu pôvodnej ceny.
-ST-

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#665 Příspěvek od termit256 »

Ony vypadaji vsechny podobne. Ja mam tech levnych ve firme asi 10ks a tohle je jedina ktera snizuje odber pri vypnuti, proto jsem dal link primo na konkretniho prodejce kde jsem ji koupil. U tech ostatnich je mezi zaplym a vyplym stavem minimalni rozdil.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#666 Příspěvek od Celeron »

Mám doma digišufléry dvě. Jedna z Lidlu, druhá koupená už když před mnoha a mnoha lety začínaly za docela velký prachy v nějakým nářadí. Kromě toho mám digiůhloměr z Lidlu.
Baterka v tý starý z nářaďovny vydržely několik let. Lidlácká asi rok a půl. Nejhorší je ten úhloměr, tam je baterka za několik měsíců prázdná. Naštěstí je v něm baterka v takovým šuplíčku, stačí ho povytáhnout 3 mm do strany a odpojí se. V šuplérách je to nalevačku, odpojení baterky znamená odsunout víčko, vydloubnout baterku a skladovat ji mimo.
Kupodivu kluci nástrojařský, za kterejma chodím když něco potřebuju tyhle digitály vůbec nepoužívají. Když chtějí něco přesneji, používají šufléru s hodinkama. Ani nevím, o kolik jsou přesnější, neukazují dokonce setiny mm?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#667 Příspěvek od Devo70 »

termit256 píše:Ony vypadaji vsechny podobne.
Je to presne to isté. Farebne, polohou tlačítiek a textov. Až na chybu v označení ON/OFF tlačítka.
V návode sú popisky správne.
Naposledy upravil(a) Devo70 dne 05 srp 2020, 09:23, celkem upraveno 2 x.
-ST-

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#668 Příspěvek od rnbw »

Otazne je, ci je to rovnake aj vnutri.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#669 Příspěvek od termit256 »

Devo70 píše:
termit256 píše:Ony vypadaji vsechny podobne.
Je to presne to isté. Farebne, polohou tlačítiek a textov. Až na chybu v označení ON/OFF tlačítka.
V návode sú popisky správne.
Merils spotrebu?
Ja mam ted na stole dalsi dve a jsou v nich evidentne uplne jine elektroniky i kdyz vypadaji jako ty cos nalinkoval. Obe berou kolem 14uA at jsou vyple nebo zaple, vypnutim se snizi spotreba tak o 2uA. Jedna hodne stara z Promy meri i pri vypnutem stavu, druha z ebay za 2 kila se pri jakemkoliv pohybu zapne. Znackovou tu ted nemam a nepamatuju si jak se chova ve vyplem stavu. Nejspis vydrz baterie pujde poznat podle tohoto. Ty co se uplne vypinaji se nevyskytuji tak casto, ja mam jen jednu z deseti. Popisky jsou spatne jen na fotce u skreta, na suplere jsou spravne.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#670 Příspěvek od Devo70 »

ON = 19µA
OFF = 16µA

Sa mi tiež po pár mesiacoch vybíja baterka a už je jasné prečo. Zapne sa pohybom, pri veľmi slabej batérii nie, treba manuálne.
-ST-

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#671 Příspěvek od Hydrawerk »

Tak jsem minulý čtvrtek koupil v Lidlu digitální šupleru Parkside HG00962A Version 04/2020. Za 269 Kč je celkem OK. Jede na CR2032. Bohužel, hloubkoměr je nepřesný asi o 0,3 mm. Je fajn, že si pamatuje naměřený údaj. Zapnout se dá tlačítkem nebo posunutím a přitom se nezresetuje.
V práci máme verzi asi z roku 2012 a ta se při každém zapnutí sama zresetuje a zapnout posunutím ani nejde.
Časem možná budou fotky...
Závěrem vězte, že v kamenných obchodech se tyhlety čínské šuplery prodávají spíš tak za 600 Kč až 900 Kč. https://www.hornbach.cz/shop/Posuvne-di ... rtikl.html

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#672 Příspěvek od termit256 »

Devo70 píše:ON = 19µA
OFF = 16µA

Sa mi tiež po pár mesiacoch vybíja baterka a už je jasné prečo. Zapne sa pohybom, pri veľmi slabej batérii nie, treba manuálne.
To je presne ono co jsem rikal - vypadaji stejne ale streva jsou jine. Rozhodne tu nechci delat skretovi reklamu, ale ta co jsem nalinkoval je snad prvni kousek z cinskych supler na ktery jsem narazil s tak malou spotrebou ve vypnutem stavu. Pokud ji mas treba na doma kde s ni meris jednou za 14 dnu, je to dobra volba a da se prekousnout i to zapominani pri vypnuti. Nemusis pak menit baterie i kdyz ji nepouzivas.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#673 Příspěvek od danhard »

Mám z Lidla, asi 8let, když se vypíná, tak pomalu chcípnou segmenty, zapne se jen tlačítkem, pamatuje si nulu, ale asi jen nějakou dobu.
Baterku jsem měnil asi 2x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#674 Příspěvek od termit256 »

Hydrawerk píše:Tak jsem minulý čtvrtek koupil v Lidlu digitální šupleru Parkside HG00962A Version 04/2020. Za 269 Kč je celkem OK. Jede na CR2032.
Meril jsi spotrebu? Ja s CR2032 nemam ani jednu, vsechny maji LR44.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#675 Příspěvek od Celeron »

CR2032 je v tom úhloměru z Lidlu. Jak jsem již psal, nasunuje se plastovým šuplíkem z boku. Zabírá téměř celou šířku displejový krabičky.
U šupléry jsem tohle řešení nikdy nevidel, je tam zezhora odsouvací víčko a baterka LR44 je v zahloubení, musí se vyklepnout. Z boku je často víčko, pod kterým jsou kontakty interface pro externí zobrazení.
Hydrawerku, je na ty HG00962A cos koupil interface a bateriový šuplík jak jsem popsal?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“