Cena oleje ve značkových servisech

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#121 Příspěvek od EKKAR »

Díra na měrku nemá ani 5mm v průměru ... Prostě je to všivárna vůči vlastníkům aut, kterou se snaží někdo cpát dopředu. Možná existujou auta, který nemají výpustnej šroub na vaně viditelnej, ale to Drobek nemá taky - aby se člověk dostal k nejnižšímu bodu vany a popravdě i k olejovýmu filtru, musí nejdřív pomocí asi 7 nebo 8 šroubů s Torxovou hlavou odmontovat kryt mezi spodní hranou nárazníku a nápravnicí. Bez toho se u motoru BXW (a spousty dalších taky) vůbec k filtru dostat nejde, takže už je vlastně jedno, že se přitom i vytočí šroub na vaně ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#122 Příspěvek od Hubert_79 »

Ale má to 5 mm, někdy i víc. Ta hadička odsávačky se tam naprosto pohodlně vejde... V mazacích kanálcích v motoru by ale měla poněkud problém, že. Ty mají menší průměr.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#123 Příspěvek od Sadra17 »

EKKAR píše:na felině už určitě nebyl a mám docela pochybnosti o jeho existenci u fanouše. Datuje se to od tý doby, co automobilky začaly tvrdit, že náplň převodovky je "celoživotní" -
to jsi těžce na omylu, felicie vypošťák má :roll: má i předepsaný interval 60 tisíc pro výměnu oleje

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#124 Příspěvek od PixelOrgy »

Hubert_79 píše:Ale má to 5 mm, někdy i víc. Ta hadička odsávačky se tam naprosto pohodlně vejde... V mazacích kanálcích v motoru by ale měla poněkud problém, že. Ty mají menší průměr.
Presne tam se vetsinou odsavacka dava, byvaji k ni ruzny nastavce ruznych prumeru.

Zrovna delame takovou "rekonstrukci" myho auta (r.v. 2004) a vypoustaky jsou vsude, i na prevodovce a diffu. Magnet je jen u prevodovky, motor ani diff magnet nemaji.

Predpokladam, ze odsatim (poradne udelanym) se dostane ven i treba olej, co zustal v chladici - pochybuju, ze jen tak vytece

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#125 Příspěvek od EKKAR »

Sadra17 píše:
EKKAR píše:na felině už určitě nebyl a mám docela pochybnosti o jeho existenci u fanouše. Datuje se to od tý doby, co automobilky začaly tvrdit, že náplň převodovky je "celoživotní" -
to jsi těžce na omylu, felicie vypošťák má :roll: má i předepsaný interval 60 tisíc pro výměnu oleje
Jistě, pokud myslíš tuhle . Já ale nemyslím veterány.

Pixel - a kudy si myslíš, že se vysaje olej z chladiče, když tu cuc-trubku strčíš v podstatě jedno kudy, ale vždycky jen dolů do olejový vany? Jediná cesta, kterou může takovej olej nabrat, je gravitačně dolů a to samý udělá, když vanu vypustíš vypouštěcím šroubem. Nebo ty si myslíš, že se tam ta trubka strká skrz tlakovej mazací kanál jako nějakej katétr?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#126 Příspěvek od PixelOrgy »

To urcite ne, ale ta sonda ma tesneni a mela by tam vytvorit podtlak, takze jista sance je.

Prave tim sroubem si myslim, ze tam toho musi kus zustat.
Aspon u myho je tam normalne zebrovanej vymenik, kterym prochazi jednim kanalem olej a druhym chladici kapalina...
Ted jak je to rozdelany (motor na palete), je v tom videt peknej bordel za ty roky

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#127 Příspěvek od witt »

Sadra17 píše:
EKKAR píše:na felině už určitě nebyl a mám docela pochybnosti o jeho existenci u fanouše. Datuje se to od tý doby, co automobilky začaly tvrdit, že náplň převodovky je "celoživotní" -
to jsi těžce na omylu, felicie vypošťák má :roll: má i předepsaný interval 60 tisíc pro výměnu oleje
Jeho existenci u tohoto vozu mohu potvrdit.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#128 Příspěvek od p32 »

Asi jsem natvrdlej, ale nechápu, co zde stále probíráte. Vypouštěcí šroub není třeba řešit, jestli tam je nebo není. Olejový filtr tam přece mají všichni, takže stačí povolit, na rukách mít igelitové rukavice z Kaufu apod., vytočit ho ven vypustit takhle veškerý olej, za 10 minut utřít olej kolem toho, našroubovat nový filtr a nalít olej. To snad dnes zvládne už i školák za šesté třídy.
Jo, pokud ten olej někomu neleze ven, tak spustit motor na 2-3 sekundy a vyjede to ven vše. Když tam bude správný hrnec, tak se trefíte i do něho. :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#129 Příspěvek od EKKAR »

Zajímavý, ani tady o odcucání nikdo ani nežbleptne... https://www.garaz.cz/clanek/vymena-olej ... 5#seq_no=3
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#130 Příspěvek od p32 »

Samozřejmě to, co jsem psal, tak platí jen pro auta, co mají olejový filtr dole. :wink:

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#131 Příspěvek od pepik9 »

A kolik toho oleje odtud vyteče ? 2-3 deci?
Felicie : podívej se na stránky 37-38 (53-54) .

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#132 Příspěvek od witt »

p32 píše:Asi jsem natvrdlej, ale nechápu, co zde stále probíráte. Vypouštěcí šroub není třeba řešit, jestli tam je nebo není. Olejový filtr tam přece mají všichni, takže stačí povolit, na rukách mít igelitové rukavice z Kaufu apod., vytočit ho ven vypustit takhle veškerý olej...
No protože pokud nemáš vypouštěcí šroub, tak vypustíš leda tek duši, ale olej budeš muset odsávat.
No a zdaleka ne každé auto má dnes filtr, který lze odmontovat tak, jak popisuješ. Já mám třeba na dvou autech vložku vsazenou shora do nálitku na bloku motoru. Přes ní je akorát víčko. Část oleje z této komory odteče do vany, ale část (s tím největším bordelem) tam zůstane (což má nějakou logiku) - je to prostě dělané na odsávačku.

Smyslem této debaty - alespoň myslím - není hájit odsávání (potažmo servisy, protože použitelnou odsávačku má doma málokdo), ale poukázat na fakt, že to někdy jinak nejde.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#133 Příspěvek od p32 »

To máš tak. Výměnu oleje jsem dělal osobně před dvěma léty, minulý rok jsem to dal zeťovi do autoservisu ať to udělá, protože jsem neměl čas. Ano, vypouštěcí šroub tam mám, takže to funguje normálně. A tématem je stále výměna oleje a druh oleje, co ti tam narvou za těžké peníze za obyčejnou práci.
Pokud jiná možnost než odsávání není, tak musejí odsávat, což jsem já nikdy nikde nepsal, že je to špatné když to jinak nejde. Takže to zopakuji, kde je vypouštěcí šroub, tak by se mělo vypouštět vždy šroubem.
A hlavně jsem teď psal, že jsem natvrdlej a vidím že i více lidí, protože nechápu když se kolem takové blbiny napíše tolik keců. Na to prostě stačila jedna stránka. Prostě rozvinutá diskuse na způsob, jak zapojit zásuvku na 230 V.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#134 Příspěvek od dvorak »

Já po vypuštění oleje to ještě vylepším tím, že do toho uzkého měrkového hrdla nasunu hadičku odpovídajícího průměru a z plných plic do ní foukám (musí být samozřejmě uzavřen kryt filtru), a skutečně asi 1-2 dcl oleje vyteče.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#135 Příspěvek od danhard »

pepik9 píše:A kolik toho oleje odtud vyteče ? 2-3 deci?
Felicie : podívej se na stránky 37-38 (53-54) .
Ty měníš motorovej olej v převodovce ?

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“