Co s lepivým pogumováním Dell Latitude ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#16 Příspěvek od dred »

p32 píše:nalepit samolepící tapetu vhodného západního designu.
Môže byť aj ...východný...
Přílohy
filia.jpg

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Mikras »

Pod gumovými tlačítky DO a pod. vzniká taková olejovitá substance. Ta jde umýt vodou s mýdlem a dočistit IPA. Někdy vznikne i takové zvláštní "orosení" povrchu tlačítek, pokud se předmět delší dobu nepoužívá. Tady jde ale o plasty, které jsou povrchově upraveny jakýmsi tenkým, gumovým filmem. Nové to působí sametově a protiskluzně. Časem ten povrch asi vlivem obsažených změkčovadel začne přecházet do tekutého stavu. Nejde to oloupat, jak někdo zmiňoval výše (bude to spíš něco jiného, i když podobného) a je jedno, jestli to přichází do styku s kůží nebo ne. No, možná tu degradaci častý kontakt urychlí.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

Je to v podstatě takové gumové "kurvítko", které je třeba po časové expiraci odstranit stíráním hadříkem za pomocí lihu nebo IPA. Zrovna minulý týden jsem ho odstraňoval z flešky...
:wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Prostě líh nebo Čikuli na to jde, to má doma každý. Drobnosti čistit pomocí ušních špejlí, pro nedočkavce rejžák. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Já jsem na NTB místa kde jsem odrbal tu lepivou "hmotu" znova polepil samolepící mikroporézní gumou tl 1 mm. Problém je, že to po stříhání má hrany, kdežto původní "hmota" byla plynulý přechod "do ztracena". Po asi dvou letech to zatím nic nedělá.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#21 Příspěvek od samarit »

Mikras píše:Tohle nešťastné pogumování plastu je příjemné na dotek, dokud je zařízení nové... Časem začne povrch měknout, lepit ... Já používám leštěnku na autolak "COLOR BACK"....
Ta leštěnka už není v prodeji, mám vyzkoušet jinou - třeba normální co používám na auto?

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Mikras »

Je to vlastně jemná brusná pasta, něco jako sidol. Vybrousí to i jemné škrábance a povrch vyleští. Používám to na leštění sklíček displejů radiostanic, které předtím někdy i vybrousím smirkem (postupně až do 2500). U zvětralých povrchů to zatáhne póry. Půlkou lahvičky jsem přeleštil před lety celou Felicii. Byla žlutá (Telecom) a místy byl lak až bílý a ta "hmota" zůstávala na prstech. Po aplikaci z toho bylo nové auto :-D Nebo jsem vyleštil starou lakovanou skříň, na kterou se neúspěšně používaly leta letoucí různé přípravky, matné dveře do pokoje získaly zrcadlový lesk a pod.
Použil byl nějaký jiný obnovovač laku, udělá stejnou službu. Google mi našel třeba toto, ale určitě bude víc přípravků k sehnání.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“