Brouseni dreva oscilacni bruskou

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

Brouseni dreva oscilacni bruskou

#1 Příspěvek od termit256 »

Je tohle pouzitelne na hrube brouseni dreva? Pisou ze je to na beton, ale ja potrebuju obcas zabrousit vetsi vrstvu dreva a klasickym brusnym papirem to jde hodne pomalu, tak hledam neco s vetsim zaberem. Pripadne co pro takovy ucel pouzit?
https://www.ebay.com/itm/32mm-Universal ... SwtPNequ6D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Jako "brusnou ubíračku" používám tohle. Existujou samozřejmě různý zrnitosti a průměry vhodný pro různě velký flexiny. Kmitavej šmirgl se ti při větším odebrání materiálu ucpe prachem = ten musíš dostávat z broušenýho místa pryč a to kmitačka dost dobře neumí. Na větší "odebrání" pak už je lepší rovnou elektrickej hoblík - ten bere zhruba od půl mm na jedno přejetí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

To co používá EKAR je supr na všechno a vydrží.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Jo, ty kotouce na flexu mam, pouzivam to vetsinou na ocel, ale jde s tim i drevo, i kdyz vhodnejsi na hrubou praci je vec jako tohle, nezalepuje se to tolik jako brusny papir https://www.kutil.cz/prislusenstvi/pro- ... a-rotarex/. Potiz je, ze to potrebuju na mista, kde se kotoucem nedostanu. Jde o drobne tvarovani, ale jak jsi spravne podotkl, smirglem to jde blbe.

Mimochodem, pred casem jsem narazil na ty lamelove kotouce ktere maji ve stredu misto diry zavit, takze k upevneni neni potreba matka, nasroubuje se to primo na trn. Skvela vec, pokud casto prehazuju kotouce, zprijemni a urychli to praci.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

Ta rašple vypadá dobře.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Jo, je to ucinnosti mezi retezovou pilou a temi kotouci se smirglem. Neco s podobnou funkci hledam na oscilacni brusku.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta rotační rašple je super. Brousil jsem s tím dřevěný trámy, i když byla v trošku jiným provedení. To, že to není čistě "placatý" věci jen prospěje. Jen tenkrát stála asi dvě stovky... Patrně to nebyla světová novinka...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Taky existují do flexy tý rašpli podobný kotouče ale jsou na tom nalepený cca 2 mm ostrý šutry. Taky jsem s tím hruboval starý trámy.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
hop
Příspěvky: 84
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Zl

#9 Příspěvek od hop »

Používám segment. brusný kotouč-šmirgl

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#10 Příspěvek od dred »

Tiež dobrý uberák
Přílohy
s-l1600.jpg

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#11 Příspěvek od Zdenek_Valter »

Tohle se bude podle mne zanášet. Potřebuješ nástavec Delta s odsáváním jak už psal EKKAR a na něj ten nejhrubší šmirgl.
Jo ještě jsem našel tohle - (nevím jestli je to na tu Tvou:
https://www.nako.cz/11680-extol-premium ... -78mm.html

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Jo, tohle je presne to co jsem mel na mysli. Zkousel jste s tim nekdo drevo? Vsude pisou ze to je na zdivo, beton apod. Neni to drahe, ale ja mam vsude jen sadros, drevo sklo a ocel, takze pokud s tim nepujde brousit drevo, poleti to ihned do kose.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Mám ji ale zatím jsem nezkoušel. Ale i kdybych zkusil, tak to nebude vypovídající, mám pneumatickou multifunkci. Má mnohem větší "páru" při broušení. Odzkoušeno na rámech oken s 60-kou šmirglem, elektrickou multifunkci jsem po odzkoušení pneumatický hned zahodil, stejný okno bylo obroušený za půlku času. Ta pneumatika má jedinnou nevýhodu, musíš ji přimazávat do vzduchu a když se zastaví v krajový poloze, tak se jí musí pomoct při rozběhu rukou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#14 Příspěvek od Zdenek_Valter »

Tak sorry myslel jsem si, že když napíšou "rašple" bude to na dřevo.
Pak už jen ten hrubej šmirgl Delta.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“