B730- triviální - jak otevřít?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JiriNov
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2020, 02:00

#46 Příspěvek od JiriNov »

sinclair píše:Nejde to, myslím to zkrácení-lepení.
Řeč je furt o mechanice B7xx/B11x/CM1x0.
Na jednom videu "JardaK44 z Angelicaaudio" odvinul ze špulky s gumou a udělal náhon na gramec, bohužel pod videem nepopsal lepidlo ani postup.

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#47 Příspěvek od Harry.pa »

Myslím, že ten kulatej praskne právě kvůli tomu malýmu poloměru opásání. Určitě se shodnem, že O-kroužek se na to prostě nehodí, a prodávat jej v sadě jako plnohodnotnou náhradu je prostě podraz. Koupit O-krožek za pár korun a pak to nabízet za násobek ceny zvládne kdejakej blb, jen musí mít na to "žaludek".
Pokud by byl z materiálu na mechanické namáhání, tak by určitě vydržel i ten kulatej mnohonásobně víc, než guma O-kroužku.
Jinak na tom prasklým O-kroužku opravdu není nic vidět, jen ten čistej lom. V podstatě je jak novej. Zkoušel jsem ho zatížit závažím, ani po několika měsících nepraskl.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#48 Příspěvek od sinclair »

V gramofonu proč ne. Houby namáhání, nízké otáčky.
Ten Loctite jsem si koupil poprvé někdy 1995-1996 na jedné, fakt monstrózní firemní předváděčce Loctite.
Byl tam přítomen i Zdeněk Knedla, alias Železný Zekon. Volné chvíle si tam krátil ohýbáním 16-18mm stavebního roxoru přes krk, házením kusy kolejnic jako by byly ze dřeva, trháním zlatých stránek zubama, poponášením škodovek a podobnými kousky. Tehdy ho skoro nikdo neznal :D
Lepili i klasický, průřezem celkem velký klínový řemen.
Nedokázal ho ani svou brutální silou rozervat, ani překroutit. Ale pravda taky je, že na cirkulárku ho už nasadit nezkusili..
Totéž nějaký pás z celkem tuhé, ploché gumy velkého průřezu. Tu už rozerval, protože měla oproti klíňáku průtah, ale ruplo to úplně vedle lepeného spoje, ten byl i po průtahu úplně netknutý.
Pak lepili betonovou chodníkovou dlaždici nějakým lepicím tmelem. Tu Zekon chvíli předtím, holou rukou přerazil.
Zekon ji pak následně zkoušel znova o hlavu rozlomit. Rozlomil, ale prdlo to o 2-3 cm vedle, ne ve spoji. Na reakci toho tmelu v dlaždici se nějaký čas čekalo, asi tak 15 minut.
Pak lepili víc druhů nějakých tvrdých plastů. Nikdy to neprasklo v lepeném spoji. Vypadalo to jako zázrak :D
To lepidlo bylo přímo určené jen na gumu a gumové součástky, třímístné číslo a tuším trojka na začátku.
Koupil jsem si tam ještě takový speciál, co jím šel zalepit třeba železný šteft do strženého závitu hliníkové slitiny.
Nechal jsem tam tehdy myslím patnáct stovek, byly to velice kvalitní věci.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#49 Příspěvek od rnbw »

Do gramofonu by sa dala pouzit snad aj krajcirska guma a zosit nitou :D

Uživatelský avatar
JiriNov
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2020, 02:00

#50 Příspěvek od JiriNov »

sinclair píše:V.. fakt monstrózní firemní předváděčce Loctite.
Byl tam přítomen i Zdeněk Knedla...
věci.
no nazdar :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#51 Příspěvek od rnbw »

Inak este k lepeniu: aj obycajne sekundove lepidlo je na velkej ploche mimoriadne pevne. Pocul som, ze nim v skole niekto zalepil dvere do nejakeho kabinetu. Skolnik ich musel vylomit :D

Ale je tvrde, takze ohyb nevydrzi.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#52 Příspěvek od BOBOBO »

Jako vždy kecá . I klíňák v autě to dá . Neříkám , že roky , ale na dojetí . Když něco neumí , nelze . Dokonce se na tuto činnost již desetiletí prodává sada . Je tam metráž , řezací přípravek i lepidlo . V životě to neviděl a nemodelařil .

Uživatelský avatar
Vydricak
Příspěvky: 153
Registrován: 18 kvě 2010, 02:00

#53 Příspěvek od Vydricak »

ronoda píše:
sinclair píše:... nebo také proto se používají řemeny klínové, pro tah na třech plochách...
Obdivuji tvoje znalosti, ale tady se pleteš. Klasický klínový řemen má taky
"jen" dvě styčné plochy. Pokud by se dotýkal ve třech plochách, tak je těsně před smrtí a je to špatně. Navíc některé řemenice to ani neumožňují (ty lisované ze silnějšího plechu) (Trjúhelníkové se používají jen tam, kde záleží na přesném převodovém poměru)

Dobry den,

mate SZ


Vydrajs

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#54 Příspěvek od makak »

A jakpak se asi dělaly řemínky na gramofony SG60 ze Svazarmu Ve Smečkách ? Ať už ty prodávané, nebo doma dělané. Modelářská čtvercová guma natupo slepená chemoprenem.
Jinak ploché řemínky se kupují například tady:
https://www.sirius-zlin.cz/150-ploche-reminky
To jistě nebudou O-kroužky

Uživatelský avatar
JiriNov
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2020, 02:00

#55 Příspěvek od JiriNov »

Dobrý den,
děkuji všem !!!! za podnětnou dikuzi a rady.
Zatím opraveno "o-kroužkem" od "sejse" s tím, že hold budu zatím měnit častěji. Z Asie jsem objednal "V" tvar - uvidíme...

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#56 Příspěvek od kentan »

Zdravím, má b730 přítlačný filc magnetofonové pásky ke kombinované hlavě? Mám tu jeden na opravu a nějaký filc tam byl nelepen, ale originál to není, tak jsem ho sundal.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#57 Příspěvek od sinclair »

Ne, na stínicí dvířka nic nepatří.
Je určitě dobrý zajistit, třeba i napilováním děr v tom praporku dvířek, aby perfektně doléhaly na kryt hlavy.
Likvidací zbytečné, někdy i 1,5mm škvíry, lze měřitelně zlepšit odstup na 50Hz.
Dalšího zlepšení je možné dosáhnout vhodně umístěnými, kompenzačními smyčkami, případně výměnou kablíku od snímací hlavy za dvoužilový a vedený po celé trase kvazisymetricky. Výborný je na to kablík MKmin 2x0,15 v té verzi s tenčím horním pláštěm /3,5mm/.
Zvlášť to platí u strojů B113-B115-CM130 s obrovitými transformátory.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#58 Příspěvek od xsc »

Filc tam být nemá. Ale když jsem na B93 používal TP pásek, tak jsem ho tam taky dodělal...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#59 Příspěvek od Hill »

No vidíš: a zrovna kvůli páskům TP bylo lepší i v řadě B4 a B5 ty přítlačné polštářky odklopit vyvěšením pružinky nebo podepřením. Na zvuku žádný rozdíl.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#60 Příspěvek od xsc »

Já měl jinak problém s dropy v 1-4 stopě. Vyřešilo se to až později s výměnou brzd.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“