Odhad (určení) diody

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drobino
Příspěvky: 75
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

Odhad (určení) diody

#1 Příspěvek od drobino »

Zdravím ve spolek poprosil bych o pomoc s odhadem diody v řídící jednotce traktor-sekačky. Patrně se jedná o snímání spínačů pod sedlem a pod. Našel jsem proražený transil a diodu. A právě diodu nevím čím nahradit. Nemá žádný popis. Jedná se o pouzdro minimelf sod80. Co jsem naměřil. Diod test multimetru 0.602V. Na fotce je vidět výsledek čínského testeru. VA charaketristik:
0,56V - 0,4mA
0,7V - 5mA
0,8V - 15mA
0,9V - 35mA
1V . 61mA
1,1V - 95mA
Zenerovo napětí jsem zkoušel do 30V(max napětí mého zdroje) v nepropustém směru a žádný proud neprotékal. Předpokládám že diody jsou stejné je jich tam více a že napájení bude z auto baterie takže cca do 15V. Podle mne to není zenerka ani schotky co by jste použili vy za diodu? Tato jednotka už se nevyrábí. Děkuji
Přílohy
d
d
c
c
b
b
a
a

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od lesana87 »

1N4148 v minimelfu, LL4148, LS4148 a pod.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Přesně, cokoliv univerzálního Si s parametrama IF=100mA/UR=80V.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

V takovémto případě, protože minimelf obvykle nemám, odštípnu drátovou 1N4148 nakrátko a nabastlím ji místo minimelfu. Tímto k podobné lehce čuňárně nenavádím, ale uvádím ji jako za pár desítek sekund funční řešení problému, pokud mám drátovou verzi v šuplíku, což mám :-)
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Tych SMD je dost asi v kazdom vraku.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Jsou lidi, co vraky nesbírají, ale novejch i použitejch VÝVODOVEJCH součástek mají dost Nejednou jsem musel podobnou věc učunit taky, dokonce někdy to ani jinak opravit nešlo - hlavně na DPS z lisovanýho papíru, ze kterejch se několikanásobným pájením rychle oloupe Cu fólie - rákosnická specialita. Tam když odpadnou pájecí pady kolem dírek někdy nezbyde než opatrně odškrábat nepájivou masku na cestičkách hned vedle sloupnutý plošky a součástku připájet vývodama k cestám na DPS. Je to těžce nevzhledný, občas až prasácký, ale pokud je to funkční a z důvodu zachování právě toho jednoho kusu ve funkci nezbytný, dá se to pochopit ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
drobino
Příspěvky: 75
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

#7 Příspěvek od drobino »

Děkuji za rady, jdu je objednat. Bohužel v šuplíku mám jen pár zenerek a stejně potřebuju ještě jiné součástky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak zvané "zdrhací" diody. Vysypete z pásku na stůl a než je stihnete osadit, kamsi vám zdrhnou a ochotně se smíchají s příbuznýma ve stejným pouzdru.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Součástky“