Pračka Philco W853BX, netočí bubnem

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Pračka Philco W853BX, netočí bubnem

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Zdarec.
Pračka netočí bubnem. Program normálně jede, akorát motor se ani nehne. Vizuální prohlídka motoru - Uhlíky OK, komutátor neopálen. Závada se projevila údajně ze dne na den.
Napadlo mě, zda není problém v ovládací elektronice v modulu REMCO, kterej se stará o řízení motoru? - Zítra se případně ještě pokusím změřit tacho, pokud si to ten modul nějak nehlídá třeba ohmicky.
Existuje způsob, jak tu procesorovou desku odzkoušet mimo pračku? -

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Existuje snadný způsob, jak vyzkoušet motor, zapoj ho na nějaký regulovatelný, klidně DC zdroj, jestli se bude točit, 24V by mělo stačit. Když motor pojede, zkontroluj silovou část řídící jednotky, triakovou regulaci a relátka přepínání směru otáčení.
Michal

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#3 Příspěvek od tatramacek »

Ahoj,nebudu zbytečně zakládat nové téma ale mám prosbu též ohledně Philca. Mám doma model s 85 RXT - 800 otáček - pračka s roku 1992 a odešel na ní modul.. Je to takovej domáci "mazel" - chci ji dát trošku dohromady - už taky má nárok na nějakou tu opravu.. Před dvěma lety jsem ji měnil na motoru uhlíky a manžetu bubnu.. Prosím Vás. Vyhořel ji modul.. Chci se zeptat.. Jaký je rozdíl mezi moduly typu: http://nahradni-dily.elektrometal.cz/na ... cky-philco

a:

http://nahradni-dily.elektrometal.cz/na ... y-philco-3
Jsou zaměnné ? že bych do ní už nacpal modul na odstřeďování na 1000 otáček. Ublížilo by ji to nějak ? Případně ohrozili by se nějak otáčky na praní ?

V pračce je ještě starý pořádný kus motoru s firmy MEZ Mohelnice typu NK-80..

Děkuji Vám moc za případné odpovědi.. Honza :wink: 8-)

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#4 Příspěvek od Radovan-kocour »

Nebudu zakládat nové téma- Nemá prosím někdo na prodej ten motor
MEZ Mohelnice typu NK-80.. na ty staré pračky Philca?
Dobře bych za něj zaplatil, nebo aspoň schéma toho motoru zapojení. Nebo i nefukční.
Dával jsem ho opravit do jedné nejmenované firmy a místo aby ho opravili tak rozbili tu svorkovnici plastovou a ted nevíme tu posloupnost těch kabelů jak tam byly ty konektory v té svorkovnici. :( :( :(

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#5 Příspěvek od tatramacek »

Čau, napiš mi prosím do soukromé zprávy svůj e-mail a pořešíme to. Mám doma Philco pračku ve "sbírce" s tímto motorem. Jinak pro pračky absolutně nepoužitelný. Je fakt hrozně slabý 😁
Kdyby aspoň udělali větší řemenici bubnu, aby byl více spřevodovaný do síly 😢
Audaces fortuna iuvat

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“