hadanka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#16 Příspěvek od ZVUK2000 »

Asi to není závada. Víte proč má ten měřák tolik relé? Protože záleží co měříte. U některých měření např unikající proud alternativní metodou a izolační odpor se L a N zkratuje. Při měření unikajícího proudu přímou nebo diferenciální metodou se během měření L a N přepínají ( jednou je L vlevo a pak vpravo). Při měření přechodového odporu nás L a N nezajímá. A na závěr, měřák nemá přívodní šňůru na pevno, ale EURO a u té je prohození pracovních vodičů 50ti %.

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#17 Příspěvek od patrikvarga »

...
Přílohy
zas.png

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Adamscho a co to je ten bílej drát od PE zásuvky 230V na větší toroid trafo? Prokladový stínění na toroidu jsem snad nikdy neviděl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Jirko, na požádání kterákoliv lepší firma udělá stínění P/S.
Je to velmi vhodné z hlediska přenosu rušení ze sítě, odstíněnou kapacitou P/S. Všechna "lepší" oddělovací trafa pro napájení audia tohle mají, ať už EI, nebo toroidy.
Viděl jsem to stínění i u toroidů, které napájely spínaný regulátor - tam zase kvůli přenosu rušení zpět do sítě.

Uživatelský avatar
adamscho
Příspěvky: 105
Registrován: 22 dub 2016, 02:00
Bydliště: Liptovský Hrádok
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od adamscho »

ZVUK2000 píše:Asi to není závada. Víte proč má ten měřák tolik relé? Protože záleží co měříte. U některých měření např unikající proud alternativní metodou a izolační odpor se L a N zkratuje. Při měření unikajícího proudu přímou nebo diferenciální metodou se během měření L a N přepínají ( jednou je L vlevo a pak vpravo). Při měření přechodového odporu nás L a N nezajímá. A na závěr, měřák nemá přívodní šňůru na pevno, ale EURO a u té je prohození pracovních vodičů 50ti %.
má pevný prívod. A testuje aj prívodné káble. Ako som prehodil L-N tak už káble prechádzajú testom.

Uživatelský avatar
adamscho
Příspěvky: 105
Registrován: 22 dub 2016, 02:00
Bydliště: Liptovský Hrádok
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od adamscho »

Celeron píše:Adamscho a co to je ten bílej drát od PE zásuvky 230V na větší toroid trafo? Prokladový stínění na toroidu jsem snad nikdy neviděl.
To nieje tienenie. Je to v obvode na meranie odporu pospojovania PE. Takže tam ide prúd do 25A a zároveň meria úbytok napätia medzi sondou a PE.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Aha, tak to jsem netušil. Díky za info.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“