Sháním příručku pro JAWU 50

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Sháním příručku pro JAWU 50

#1 Příspěvek od rezis »

Ahoj všem,
věřím, že se zde najde spousty lidí jenž se věnují nebo věnovali motorkám. Marně sháním mému bratrovi k narozením nějakou příručku k JAWA 23 Mustang. Chtěl bych něco v originále. např. https://www.s-antikvariat.cz/prodano/40 ... 40227.html nebo něco podobného. Obsluha, údržba, opravy. Antikvariáty jsem prolezl bez úspěchu. Samozřejmě to nechci zadarmo.

Jinak kdyby měl někdo na prodej Jawu 21 s doklady a normální cenou (25tis za totální vrak je fakt moc) tak bych se jí ujal :-)

Díky všem.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#2 Příspěvek od mirku »


Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

To budou všechno kopie. Koupil jsem si tak knížky ke svojí kývačce a kvalita stojí za...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#4 Příspěvek od sinclair »

Originál Ti prostě nikdo neprodá a pokud jo, bude za raketu.
Smutný je, že často to končí v odpadu, když se to po někom najde a kdy už motorka v baráku dávno není.


Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

25 tis českých za pioša dvojskoka (20, 21) je fakt paranoje, kozídech S11 se prodával za 2500, dnes 10x je to normální ?
ps. servisní knížečku pionýra jsem měl od novoty (1975) jednou zapůjčíte nikdy více neuvidíte... :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#7 Příspěvek od nokijec »

Cena Stadionu S11 v roce 1963 byla stanovena na 1500,-Kčs.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

sinclair: Záleží co to je raketa. Co jsem se díval tak v antikvariátech se prodávají tyto věci okolo 5-7stovek. Tuto cenu jsem schopen akceptovat. Narážím na druhý problém...nejsou nebo jak píšeš lidi jenž neví co mají to vyhazují.
ramici: Opět to vše jsou okopírované originály. Bratr dává Mustanga do původního stavu a tak bych mu k tomu chtěl dát původní dobovou literaturu
konosuke: Prostě tak to je dáno. To jak jsou pokřivené ceny na trhu už neovlivníme. Průser je, že většinou jsou to skládačky. Např. 20tky s uříznutými revmaplechy, dobový tuning atd. Ono co si budeme povídat skoro všechny tyto stroje mají za sebou etapu amatérského motokrosu :D
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

nokijec píše:Cena Stadionu S11 v roce 1963 byla stanovena na 1500,-Kčs.
kruci ! sháním tu nádheru - v pojizdném stavu, natankovat, kopnout a jet - ale, za tu cenu...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od PavelFF »

Byla to řádově jedna výplata tehdy(asi spíš víc než průměrná mzda) a je to řádově jedna výplata dnes(dneska je to míň ). Jestli myslíš, že cena půjde dolů, tak čekej. Některé známky stálý původně penci a dneska by ses nedoplatil. A jsou už dokonce možná neplatné.

Termín pokřivený trh by asi platil v regulovaném hospodářství, tady je prostě cena daná poptávkou. Prodávající má pocit, že cena je pokřivená směrem dolů a kupující má opačný pocit. Vždyť nemusí kupovat. Není to nezbytnost pro přežití.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

byla to asi jedna výplata jako dneska jawa betka s motorem honda...
deformace trhu se nekoná pokud výrobek najde klienta
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#12 Příspěvek od pavel16 »

Koupil jsem loni stadiona za deset tisíc druhej kup se už nepoštěstí.Přes zimu už budu skládat.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Jindra2 »


Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#14 Příspěvek od msar »


Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

začínal jsem s touto knížkou, konstrukce, opravy, údržba a servis stadion S22 a Jawa pionýr 05 (Václav Raboch, Nakladatelství dopravy a spojů 1964)
Přílohy
M50.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“