Kamera do auta NAVITEL R600

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pucka
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2016, 01:00

Kamera do auta NAVITEL R600

#1 Příspěvek od pucka »

Dobrý den.
koupil jsem si kameru do auta,NAVITEL R600. Těsně před koncem záruky,mi na LCD odbrazovce, se začli dělat bílé linky.Následovala reklamace,která byla uznána.Nastala výměna kamery.Po půl roce, se na nové kameře této značky, začala projevovat,ta samá závada, dle fotky. Nevíte čím to může být způsobeno ?
Kamera nebyla po celou dobu demontována ,a byla zapnuta vždy před jízdou.
Dvě kamery a stejná závada.
Z.
Přílohy
Obraz2668.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Přehraj ten záznam z karty do počítače a pusť si ho na monitor - prostě přehraj ho mimo tu kameru. Pokud jsou ty linky i v záznamu, je to snímačem - a je to blbý, kamera mrtvá. Pokud v záznamu nejsou, je to jen závada displeje a na výsledek v podobě případnýho důkazu to nemá vliv ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Nebude to snímačem, když má poškozený i OSD, který pochopitelně ze snímače neleze :roll:
Jsou ty pruhy i na poklep/změnu teploty statický? Neměněj se? Problém by mohl bejt i v pásku mezi deskou a LCD, ale i v samotným displeji.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Zkontroloval bych kontakty na displeji. Připadá mi to jako vlhkost.

Uživatelský avatar
pucka
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2016, 01:00

#5 Příspěvek od pucka »

Kamera běží normálně, pod mlhavým závojem, je vidět ,co kamera snímá. Pokud vezmu kartu,a dám ji do PC, tak je vše v pořádku. Tak to bude asi displej. Mám tři stejné kamery, a na dvou se projevila, ta sama závada.
Čekám že mi to udělá i ta třetí, ale té končí záruka až příští rok.

Uživatelský avatar
pucka
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2016, 01:00

#6 Příspěvek od pucka »

Tak jsem napsal dopis, fi. zastoupenou v česku. NAVITEL se omlouvá, pokud jsou na kameře závady, opraví je na mé náklady. K závadě se vyjadřuje tak, že příčina může být v baterce uvnitř kamery. Ta má životnost, a pak se musí vyměnit. ( napadá mě myšlenka, kolik kamer NAVITEL vyrábí, a po záruce se musí do servisu. )
Z mého hlediska, je to nesmysl, protože to dělá i po připojení na USB kabel.
Dávat kameru do servisu ,taky nemá smysl, stála 1750 kč,a oprava by stála víc, jak jiná nová.
Rozhodl jsem se kameru otevřít, a mrknout na to, nějaké znalosti mám, a vybaveni také. Pokusím se najít IO, které se stará o LCD displej. Jen se divili, že mám 3kusy, a na dvou kamerách je stejná závada, že to není možné. Pánové, je to možné, vzhledem tomu, kolik se toho vyrábí, to značí o kvalitě.
Dám vědět ,jak jsem dopadl.
Naposledy upravil(a) pucka dne 21 zář 2020, 21:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Zacal by som prehodenim LCD medzi kamerami.

Uživatelský avatar
pucka
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2016, 01:00

#8 Příspěvek od pucka »

Dobrý nápad,jednu kameru uznali, a dali novou. Tak že ji nemám. Druhá
kamera to začala dělat po výměně první.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

Možná tu kameru poškozujou špičky z elektriky v tom autě.
Ne nadarmo se do aut používají součástky dimenzované na 100 Voltů.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
pucka
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2016, 01:00

#10 Příspěvek od pucka »

Kameru jsem chtěl vyhodit, tak jsem si řek, že se do ni aspoň podívám. Byla to fuška, než jsem na to přišel. Žiletkou jsem sundal ochranné lepené sklo, a tam byli dva šroubky. Byl jsem uvnitř. Zběžná prohlídka ,mi řekla ,že nemám šanci,
tak jsem si opsal čísla IO, a kamera letěla do koše.
Další den jsem našel papírek, a začal jsem hledat na netu.
Našel jsem paměť 25q32JSV,usouil jsem že to tým nebude. Pak tam byl PME610846CBR ?????, i pod mikroskopem skoro nečitelný. No a poslední kousek je NT96650BG,je zodpovědný ,skoro za všechno, od videa až pro výstup na LCD. Začal jsem hledat cenu, stojí jen 160kč.
To není taková částka, pro kuřáka dvě krabičky cigaret. ( nejsem kuřák )
Nějaké zkušenosti s pájením s SMD mám, tak proč to nevyzkoušet. Nemám co ztratit, a člověk nabere další vědomosti. Šel jsem pro kameru, našel jsem ji dole, na kousku nedojedeného chleba, se sádlem. Koš jak kráva, a ona hned na sádlo. Uzmul sem ji chleba, a začal jsem ji čistit lihem. Objednal jsem procesor,
a patici k displeji, která tam došla k újmě. Řeším problém jakou teplotu na procesor použít. Vím ,že rozhoduje vzdálenost a ofuk. Oblepím to kapton. páskou, a zkusím to ,nemám co ztrati.
Přílohy
Obraz2673.jpg

Uživatelský avatar
pucka
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2016, 01:00

#11 Příspěvek od pucka »

Rozebrání
Přílohy
Obraz2675.jpg

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od rayx »

Navitel asi není zvyklý na to, že si od nich někdo koupí více stejných výrobků "použij a zahoď" a má tak možnost porovnávat :D Jejich kec že to dělá baterka svědčí o kvalite značky :D

Ono tomu jistě nesvědčí ani ty teploty v autě, pec v létě, lednička v zimě, k tomu vlhkost, otřesy atd ...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

rayx píše:Ono tomu jistě nesvědčí ani ty teploty v autě, pec v létě, lednička v zimě, k tomu vlhkost, otřesy atd ...
No a co? Vždyť je to dělané do auta na tyto podmínky. Asi se na to výrobce s tou poctivou výrobou prostě vypšouknul.

Uživatelský avatar
pucka
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2016, 01:00

#14 Příspěvek od pucka »

Přišel mi další dopis od NAVITELU, vevnitř je baterie, která má životnost, jak u mobilů. Ta se musí vyměnit, protože pohání LCD display. Mám ji vyměnit, a vše bude v pohodě.
Baterie tam je,3,7V 200mAh. Výměna nepomohla. To ale znamená ,že po záruce, musí všichni do servisu.
Rozhodl jsem se rozdělat kameru v záruce, a přehodit LCD display. Pokud ani to nepomůže, tak zbývá jen procesor.
Na PE přívodu k LCD, jsou kondenzátory, tak jsem je změřil, ale pokud neznáte hodnotu????????
No uvidím.

Uživatelský avatar
pucka
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2016, 01:00

#15 Příspěvek od pucka »

NAVITEL R600
Přílohy
Obraz2694.jpg

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“