Amatérská náhrada soundbaru k TV Panasonic

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

Amatérská náhrada soundbaru k TV Panasonic

#1 Příspěvek od zachranar »

Nechci kupovat drahý BT soundbar k televizi. Mám místnost 6x6x2,5m - obývák s běžným nábytkem. Zvuk samotné TV se mi už nelíbí a chtěl bych to vyřešit levně amatérsky - tj. využít výstup z TV pro sluchátka, nebo audio, připojit k nějakému levnému zesilovači (netroufám si nějaký sám sestavit - nikdy jsem to nedělal) a pak jen nějaké 2 bedýnky koupené někde na tržišti, nebo v bazaru.
Je toto řešení? Má někdo nějaké nápady ja na to?
Děkuji velmi pěkně. :)


Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar a sílu, jakékoliv reprobedýnky pokud možno dřevěné nebo překližkové s jedním basovým a jedním výškovým reproduktorem budou poskytovat mnohem líbivější zvuk než ty miniaturní "hračky" osazené v TV přijímači. Například Tesla ARS 9204 nebo nějaké podobné. Neuvedl jsi kolik pro ně máš místa nebo předpokládané rozměry beden. Jistě se dají najít nějaké vyhovující někde na bazaru za příznivou cenu. Kdyby se Ti povedlo získat např. ARO 835 (814) a ARV 161, můžeš si spáchat reprobedny i sám za předpokladu, že Ti truhlařina není úplně cizí. Návody na netu existují. Uvedené reproduktory jsou dost citlivé na to, aby žádný přídavný zesilovač nebyl potřeba. Ještě něco pro inspiraci.: http://repromania.net/teorie/uvaha-nad- ... -tesla.php
http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=9&t=51
Když si stáhneš tuhle knížku, budeš mít snad úpně jasno.: https://uloz.to/file/BhKqV327N/reproduk ... voboda-pdf
Přeji úspěšné vyřešení k Tvojí plné spokojenosti.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Nějaké slušnější stereo audio máš? Věž s LINE či AUX vstupem, (gramo)rádio nebo tak něco?
Má ta televize i jiný výstup zvuku, než na sluchátka, třeba SPDIF nebo TOS-link?
V tom případě by ti stačil tento převodník a příslušné propojovací kabely.
Ä nemusíš nic bastlit.

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#5 Příspěvek od zachranar »

Hill píše:Nějaké slušnější stereo audio máš? Věž s LINE či AUX vstupem, (gramo)rádio nebo tak něco?
Má ta televize i jiný výstup zvuku, než na sluchátka,...
A nemusíš nic bastlit.
Nemám žádné audio .. jakoby zesilovač s bednama.
Ta TV má tady ty výstupy krom jacku na sluchátka

Obrázek

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Yarda1 »

zachranar píše: ...Nemám žádné audio .. jakoby zesilovač s bednama...
Tak co vlastně máš nebo můžeš mít? Tak třeba nějaké aktivní reprobedýnky k PC?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#7 Příspěvek od zachranar »

Yarda1 - nemám nic, ale vidím na tržištích všelijaké bedny (asi čórka) za cenu 100 kč. Nějaké už jsem koupil za 100 Kč a mám je v dílně k rádiu. Takže něco podobného snadno seženu. Jen jde o ten zesík (malý asi zase za 100Kč. Koupit, nebo ubastlit).. no a jak ho napojit.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

zachranar píše:Jen jde o ten zesík (malý asi zase za 100Kč. Koupit, nebo ubastlit).. no a jak ho napojit.
. . . tak to udělej.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

Za řádově stokoruny to nebude lepší, než ty reproduktory v TV.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

Spíš horší...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

I zesík se dá koupit v bazaru, ale jde i ubastlit - různé stereozesíky jako sestavené i nesestavené stavebnice, k nějakým 16 - 20 litorvým bedýnkám je třeba zvukově dost dobrý tento kompletní zesilovač 2x20 W. Do čtyřohmových beden dá uvedený výkon, do osmiohmových (ale ty jsou poměrně vzácné) výkon poloviční, vož při domácím poslechu nevadí, mám tuner se zesilovačem 2x10 W a ještě jsem z něj nethal víc, než asi 2x3 W.
Aby to fungovalo, potřebuješ k tomu nejméně modul zdroje[url], [url=http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?skupina=1]síťové trafo, potenciometr k řízení hlasitosti a nějakou tu bižuterii (konektory, síťovou šňůru a bypínač a nějakou krabočku, do které to dáš.
Zbývá se rozhodnout, jestli někde nekoupíš v bazaru hrající zasilovač (třeba v rádiu) s oddělenými bednami se vstupem pro magnetofon levněji, než bys to postavil z těch modulů.
Zvukový signál mlžeš vzít z konektoru SCART, pokud tedy se s ním nepořítá jen jako se vstupnímq pak by ti zbyl jen sluchátkový nebo digitální výstuo.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Ten zvukový výstup na scartu je potřeba vyzkoušet. U mého Samsungu se proti obrazu předbíhá o 100ms, což už je moc.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

TubeGuru: ovšem, Svoboda a Štefan jsou základ, teď pokukuji po knížce (hledám sponzora) může se hodit, obzory si rozšířit a tak podobně
Toman
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#14 Příspěvek od ok1hga »

a tohohle Tomana máš ?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

nemám mrknu na to dík
Svoboda v kapesním vydání:
do kapsy
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“