ETA 614, predčasne vypína

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
allfi
Příspěvky: 22
Registrován: 13 črc 2015, 02:00

ETA 614, predčasne vypína

#1 Příspěvek od allfi »

Ahojte, mám ohrievač ETA 614, po zapnutí na 2 špirály v miestnosti o chvíľu vypne. Pokiaľ ho nechám iba na 1 špirálu, nevypína. Rodičia majú ten istý, ten je na tom ešte horšie, po chvíli vypína aj na 1 špirálu. Prívod chladného vzduchu je u oboch dostatočný. Myslím že ide o spoľahlivý výrobok, novú čínu preto kupovať nechcem. Bez skúseností s podobným usudzujem, že je v termostate bimetalové pérko, a to je vekom oslabené. Máte podobnú skúsenosť s takouto závadou a skúsenosť s opravou? Ďakujem.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

Mal som závadu s rovnakými príznakmi. Príčinou bol vyhriaty faston na termostate. Prosto sa temostat zohrial prechodvým odporom v zlom spoji.

Uživatelský avatar
allfi
Příspěvky: 22
Registrován: 13 črc 2015, 02:00

#3 Příspěvek od allfi »

Pozriem. Potom zrejme zostane už len termostat; je bežné mnou spomínané oslabenie perka kontaktu, a následne sa napružuje? Ak áno, ako sa potom spoľahlivo otestuje správnosť nového ˝nastavenia˝ rozsahu termostatu?

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#4 Příspěvek od Devo70 »

Ten čo mám cvaká pri izbovej teplote medzi 2-3.
-ST-

Uživatelský avatar
bardot13
Příspěvky: 153
Registrován: 01 črc 2007, 02:00

#5 Příspěvek od bardot13 »

Jednou jsem opravoval na svém vlastním, vypínání termostatu při zapnutí ohřívače na plný výkon. Myslel jsem, že to dělá unavený bimetal. Příčinou poruchy byl přidřený ventilátor na pouzdrech. Vykazoval menší otáčky a proto se to přehřívalo. Po vyčištění od prachu a namazání pouzder běžel jako nový. Syn ho má dodnes v dílně. Stáří víc jak 20 let.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Již několikrát jsem přestavoval dorazy bimetalu . Nejčastější závada , proč to lidi vyhodí .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Nedávno jsem to jedněm opravoval. Špatný faston.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#8 Příspěvek od Ferdinand »

Můžu se zeptat, jestli tušíte, jak správně připojit napájecí kabel? Opravoval jsem termostat a nevzpomenu si, který drát vedl na spínač, jestli modrý nebo hnědý? Žádné schéma jsem na netu nenašel a nechci to dělat 2x nebo udělat chybu.

Děkuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Na spinac hnedy. Ale inak je to jedno - ziadny rozdiel vo funkcnosti ani bezpecnosti.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#10 Příspěvek od Ferdinand »

Děkuji. Už mi to také došlo, že je to jedno. No nic, únava :-)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“