Vadný display AUL310

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Vadný display AUL310

#1 Příspěvek od mi-ro »

Vlastním tento jinak dobrý zdroj AUL310-ZPA Košíře. Chodí dobře ale po těch letech LED displaye blbě svítí a hlavně vypadávají některé segmenty. Než to rozdělám, neví někdo typ segmentovky nebo rovnou její náhradu. Sice má zelený plastový filtr ale chodily by všechny barvy. Obsahuje 2x3 segmentovky.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#2 Příspěvek od elektrosvit »

Pokud se nepletu, patří tam teslácké segmentovky LQ 4xx. Osazovány byly červené i zelené. Zelené zobrazovače mají zelená sklíčka a červené červená. Mají je v Hadexu.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

To tam budou asi LQ480. Jestli krajně nepraktický (s bílým pouzdrem) LQ470, tak jsou zcela zaměnitelný. Můžeš ale radši vzít žlutý LQ450 - ty jsou u Hadexu za 6kč, LQ480/470 za 10/12kč.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Jj, jsou tam 470. Asi tam dám ty žlutý 450. Snad budou trochu víc svítit. Dik za tip.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#5 Příspěvek od mluno »

Tak nevim, ale já tam mám MAN72A. Zrovna teď se mi hodilo, že jsem ještě to červené sklíčko nepřilepil, takže jsem to mohl vyblejsknout. Tyto zdroje mám na inventáři celkem tři, všechny připsané v říjnu 1989 s pořizovací cenou 8267 korun (což by bylo dost i na dnešní dobu). Taky šlapou spolehlivě, jenom nejsou na nějaké velké proudy (sekce A+B dohromady max 2A). Ani nějaké poruchy svitu těch displejů nepozoruju (a to ty zdroje rozhodně nešetřim, a určitě je nešetřili ani ti, po kterých jsem to zdědil).
Asi tam dávali, co měli zrovna po ruce (a při tehdejším nedostatku všeho by ani nebylo divu).
Jak se tak koukám na ostatní dva, když se posvítí na to sklíčko zešikma baterkou, tak je tam taky i skrz to sklíčko vidět MAN72A, ale jestliže všechny tři byly zřejmě kupované naráz, tak to neni takové překvapení.
Přílohy
DSC00970m.JPG

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Žluté LQ450 bohužel víc nesvítí.
Když jsem stavěl kopii AGO350, tak proto, že se mělo zařízení provozovat v přítmí, jsem také myslel, že žluté budou svítit víc, než červené přes červené plexi.
Nakonec tam skončily pokoutně sehnané, NDR segmentovky VQB, které v červeném provedení, beze změny proudu, svítily subjektivně nejmíň dvojnásobně, co naše LQ470. Bylo třeba jen mírně upravit desku, protože byly trochu jinak zapojené.
Panebože, tenkrát jsem za ty žluté mizery dával tuším šedesát korun..
Myslím, že ti východní Němci to měli celkově vychytanější. Celá kopie přístroje dodnes funguje. Elyty TF a Frolyt, svitky TGL a TC279, odpory TR296 a MLT-0,5, IO RFT a Tesla. Segmentovky VQB a 5mm LED VQA nezměněným jasem svítí taky dodnes, 36 let.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od PavelFF »

mi-ro píše:Jj, jsou tam 470. Asi tam dám ty žlutý 450. Snad budou trochu víc svítit. Dik za tip.
Nedávej tam teslácké. Jestli existuje něco kompatibilního moderního, tak to použij. Teslácké málo svítí. Přece jen v LEDkách došel pokrok mnohem dál.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Nj, jenže co kompatibilního?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#9 Příspěvek od elektrosvit »

Tak se mrkni na rozmístění pinů a případně osaď ty MAN72A, Hadex je má rovněž skladem.

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#10 Příspěvek od VonBahnhof »

Já jsem v tomto zdroji před osmi lety nahrazoval ty zelené typem SA03-12GWA, svítí perfektně. Jenže se dívám, že už taky nějak nejsou...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Tak dorazila kupa červených LQ425 z hadexu. Kus za 6,- Po výměně to chodí, je to lepší jak ty původní zelený. Musel jsem pochopitelně vyndat zelenou krycí folii. A hlavně, zobrazují všechny segmenty. Byla to docela jebačka. Jednak vymontovat DPS s displejema a pak dostat starý LQ z desky tak, abych nepoškodil cesty. Bylo to zalitý nějakým epoxidem nebo čím a tak se to při odpájení pálilo a nešlo to dolů. Už je OK. Dík za rady.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“