Čínské léky ?

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zruseny_profil_4
Profil zrušen na žádost uživatele
Profil zrušen na žádost uživatele
Příspěvky: 9
Registrován: 09 říj 2020, 02:00

#31 Příspěvek od Zruseny_profil_4 »

Zbytečně zobecňujete zkušenosti s generiky.

Jednak se samozřejmě mnoho chemických látek i léků vyrábí v Číně. Pak je koupíte jako "pravé léky britské nebo německé firmy".

Generika mohou fungovat lépe i hůře než původní léky. Případ od případu.

V Číně a Indie se generika vyráběla proto, že vyčůrané západní korporace neustále čas od času prodlužují délku patentů - což platí mimo jiné i pro autorská díla. Navíc si zejména v USA korporace pohlídají soudně, legislativně i jinak, že nebude volný trh, ale diktát korporací. Třeba schválit generikum v USA byla ještě nedávno mission impossible.

Asie neuznávala tak dlouhou dobu patentové ochrany, a tak se tam generika začala vyrábět dříve. Zejména Indie to valila ve velkém.

Teprve až když příliš velká patentová ochrana, a příliš velká aktivita USA korporací fakticky znemožnila cokoli jiného než začít do EU i Západu importovat léky z Asie, se to začalo nedávno řešit. A snad i vyřešilo.

Zde bych nenadával na Čínu, Západ si na vyvolání sraček stačí v první řadě zcela sám.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

Astrolog sa zaregistroval, aby mohol "radit" v starych vlaknach a obhajovat Cinu?

Uživatelský avatar
Zruseny_profil_4
Profil zrušen na žádost uživatele
Profil zrušen na žádost uživatele
Příspěvky: 9
Registrován: 09 říj 2020, 02:00

#33 Příspěvek od Zruseny_profil_4 »

rnbw píše:Astrolog sa zaregistroval, aby mohol "radit" v starych vlaknach a obhajovat Cinu?
Jenom mentálně retardoavaný člověk si myslí, že je tu někdo pod pravým jmeném.

Koncentrace idiotů na internetu roste. Nedá se očekávat, že se s nimi člověk nesetká i na ebastlirně...

Uživatelský avatar
Zruseny_profil_4
Profil zrušen na žádost uživatele
Profil zrušen na žádost uživatele
Příspěvky: 9
Registrován: 09 říj 2020, 02:00

#34 Příspěvek od Zruseny_profil_4 »

Milan_F píše:Některejm už z tej Číny asi hrabe... :roll:
Uživateli "rnbw" už hráblo z Číny také.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#35 Příspěvek od p32 »

MiloslavPonkrac píše:Koncentrace idiotů na internetu roste. Nedá se očekávat, že se s nimi člověk nesetká i na ebastlirně...
Vidím, že tu jeden nový přibyl.
A přečti si pravidla o citaci předchozích příspěvků atd.

Uživatelský avatar
Zruseny_profil_4
Profil zrušen na žádost uživatele
Profil zrušen na žádost uživatele
Příspěvky: 9
Registrován: 09 říj 2020, 02:00

#36 Příspěvek od Zruseny_profil_4 »

p32: Dobrá, odcházím. Myslně jsem se domníval, že toto je fórum - primárně o elektronice, a sem tam o jiných věcech.

Vzhledem k tomu, že se živím jako biochemik, a něco o tom vím - a to je nežádáno.

Nebudu se vnucovat tam, kde je plná koncentrace ddeebbiillůů, kteří potřebují jen nadávat proti Číně za každou cenu.

Buďte rádi, že nevíte, co se děje v zákulisí výroby léků.

A teď bouchněte šampáňo, protože opravdu nevím, proč bych měl na fóru plné urážejících hovvad zůstávat. Odpovědi už číst nebudu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#37 Příspěvek od p32 »

MiloslavPonkrac píše:Vzhledem k tomu, že se živím jako biochemik, a něco o tom vím - a to je nežádáno.
Aby bylo jasné ty exote. Sám mám doma doktorku věd z biochemie, ale takové kecy 8 měsíců po tom, co skončila diskuse o čínských lécích, tak ty jsem tady ještě nečetl a přijdou sem občas větší debi lové než ty. Samozřejmě, že na čínské léky mám svůj názor, ale nechávám si ho pro sebe.
A jak jsi dodělal střední školu, když si neumíš ani přečíst pravidla fóra a hned skáčeš?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#38 Příspěvek od EKKAR »

Břeťo, nech blba blbem, přeci nebudeš platit svým zdravím při rozčilování se za jeho vlastní blbost ...?
Víš přeci co tvrdí místní nestor Hill (a život mu tvrdě dává za pravdu) - že vůl bohužel zvostane volem, i kdyby měl 3x absolventskej diplom z kurzu na plemennýho bejka ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#39 Příspěvek od Hill »

Je to tak. Navíc radši (přesněji - méně nerad) vidím, jak se tu pohádáte nad nějakým zapojením. To mažu zřídka a BANů rozdávám ještě méně.
Navíc mě překvapuje, co za novoty se zrovna z Prostějovaska nabízí, když léta se tam všechno léčilo Starorežnou nebo Mysliveckou.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#40 Příspěvek od Celeron »

Taky jsem jednou dostal čínský generikum od Celxxxxx. A já se divil, proč mám dva měsíce do další kontroly skoro permanentní sračku. Vrátili mi původní a měl jsem pokoj. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#41 Příspěvek od Mysteri »

Keď sa to tu obnovilo...
1.,Pred cca rokom na Markíze v Hlavných správach bol tejto téme venovaný dosť dlhý čas. Rozoberali tam nedostatok onkologických liekov najprv vo východnej a strednej EÚ, následne celkovo v celej EÚ. Problém vraj je (bol?), že viac ako 90% liečiv sa vyrába v Číne a v Indii. V závodoch v EÚ sa už iba balia do blistrov a krabičiek. A práve jedna z veľkých firiem v Číne, ktorá vyrábala akurát ,,chémiu" pre tieto onko-lieky vyhorela. Tak nastal efekt, že zbytok týchto liekov ,,preplatili" firmy z Nemecka a Veľkej Británie. To malo za následok, že bol najprv nedostatok liekov vo východnej časti EÚ, ale v čase vysielania už mali problém aj na západe.
2., Tiež cca pred rokom sa objavili v mediach správy o ,,nebezpečnosti" niektorých liekov. Isto si na to spomínate. Tiež bolo spomenuté, že ide o lieky vyrobené v Číne. Keď som si bol dať v tom čase predpísať lieky, tak odrazu doktorka mi zrušila Losartan, že vraj tiež patrí medzi lieky z tej čínskej výrobne, kde sú problémy s kvalitou. Pritom konečný užívateľ si na krabičke prečíta Zentiva, Made in Czech Republic...
Sme sa dostali do veku, kedy človek môže veriť ,,made in" iba u svojho hovn. :twisted:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#42 Příspěvek od sinclair »

Co vede člověka, který o elektrice ví jen to, že kope - aby se regnul na elektronické fórum?
Trolling, reklama, sebeprezentace, nebo co sem takové lidi zavádí?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#43 Příspěvek od masar »

...sis spletl vlákno, ne? :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#44 Příspěvek od rnbw »

Nie, reakcia na astrologa Ponkraca.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#45 Příspěvek od Mysteri »

rnbw píše:Astrolog sa zaregistroval, aby mohol "radit" v starych vlaknach a obhajovat Cinu?
Mňa by skôr zaujímalo, aký vyhľadávač a na základe čoho ho sem navigoval...

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“