Podporovač neklidu

Klasické bastlení z domácích zásob

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

Podporovač neklidu

#1 Příspěvek od sinclair »

Šuplíkový součástky, jen to potřebuje takovou "drobnost".
Zesilovač a hlavně bedny, co umí přenést 14Hz :D
Přílohy
podporovac neklidu.jpg

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#2 Příspěvek od Radimosso »

No nějaký pořádný subwoofer by mohl trochu rozhýbat vzduch ....

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PotPalo »

A keď sa mu pridá do výduchu spätná klapka, bude z toho vetrák.... :D
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#4 Příspěvek od tomasjedno »

Pustil jsem si 14 Hz do beden, a fakt se v tom bordelu nedá spát.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

Tyhle nízký zvukový frekvence se chovaj zvláštně. Jednou v práci sedim v nakladači a kolega s traktorem stál asi tak 40m odemě a míchal ve voze krmení a měl tam tak šikovně nastavení otáčky motoru že mě to v nakladači rozdrnčelo okna(rovné sklo), že jsem si myslel že rupnou a to jsem nestál v přímý viditelnosti, ale za dvěma betonovejma zdma silážní jámy. Nevěřil bych tomu, jak se šikovně situovaným prostředím dokáže ten vzduch rozvibrovat a zesílit.

To jen tak pro zajímavost :)

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od sis2 »

A nezabejval se tady něčím takovým před časem šamponek?

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#7 Příspěvek od bdn »


Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od Kremik »

14Hz je náhodou nádhernej zvuk :D A což teprve když se smíchaj dvě frekvence, které se liší jen nepatrně, fázově se rozcházej a zase scházej. To je labůžo! :D

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#9 Příspěvek od mihal »

Kremik píše:14Hz je náhodou nádhernej zvuk :D A což teprve když se smíchaj dvě frekvence, které se liší jen nepatrně, fázově se rozcházej a zase scházej. To je labůžo! :D
To sa bežne využíva pri elektronickej hudbe napríklad v basovej linke, jeden kanál synťáku presne, druhý o pár percent vyššie či nižšie (detuning). To je potom pri 1 percente pri 100Hz každú sekundu vo fáze a je to veľmi zaujímavé. Keď sa to ešte pošle rozdielovo do L a R tak sa to mieša niekde v hlave :D
Lead je v tomto nastavení "divoký".

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od kulikus »

bdn píše:Nezkoušeli to na Kubě?
Nasadili tam el. konstrukce Šamponka. Snad se mu tak ten poškozený byt nějak rentoval.

Uživatelský avatar
fkroupa
Příspěvky: 17
Registrován: 23 led 2007, 01:00

#11 Příspěvek od fkroupa »

Sandal píše:Tyhle nízký zvukový frekvence se chovaj zvláštně. Jednou v práci sedim v nakladači a kolega s traktorem stál asi tak 40m odemě a míchal ve voze krmení a měl tam tak šikovně nastavení otáčky motoru že mě to v nakladači rozdrnčelo okna(rovné sklo), že jsem si myslel že rupnou a to jsem
...
To jen tak pro zajímavost :)
Nad vjezdem do krytého parkoviště u brněnského Globusu je instalovaná vodorovná trubka, aby tam nevjel někdo příliš vysoký. Pokud ji nevyměnili, byla tenkostěnná, dlouhá asi šest metrů, průměr asi 10 cm, zavěšená ve dvou bodech a oba konce měla otevřené (teď už nemá). Jednou foukal dost silný vítr a viděl jsem, jak zničehonic rozkmitala. Klasická rezonance, tedy stojaté vlnění ;-), ovšm amplituda byla snad půl metru a kmitočet byl takový, že trubka se jevila jako rozmazaná plocha. Pak navíc začala divoce poskakovat na těch závěsech, šel z toho docela strach a čekal jsem, že se závěsy utrhnou, ale přežily.
Ne nadarmo se na vojně při pěším přesunu před vstupem na most velelo "zrušit krok".
Naposledy upravil(a) fkroupa dne 17 říj 2020, 02:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Co je pravda na tom, že u katastrofických filmů se přidávala infrazvuková linka 7-16Hz na navodění tísnivýho pocitu při sledování filmu? Jestli jo, tak čím to v potřebným akustickým tlaku generovali, předpokládám, že zvuková aparatura kina to nezvládá.
Jinak infrazvuk se dá celkem dobře vygenerovat při jízdě autem, u Citróna C4 Pikaču to jde spolehlivě. Stačí vhodný nastavení otevření předních a zadních okýnek, obvyke do kříže a rychlosti. Ten aerodynamickej infrazvuk je síla že se to ani nedá vydržet. Husulu mi ukazoval rambajz skoro 125 dB.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Zkus se podívat na pár TV reklam a poslouchej ten zvukový doprovod. :wink:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#14 Příspěvek od miroja »

Celeron píše:Jinak infrazvuk se dá celkem dobře vygenerovat při jízdě autem, u Citróna C4 Pikaču to jde spolehlivě. Stačí vhodný nastavení otevření předních a zadních okýnek, obvyke do kříže a rychlosti. Ten aerodynamickej infrazvuk je síla že se to ani nedá vydržet. Husulu mi ukazoval rambajz skoro 125 dB.
Takze to nebude vysada len Kia Ceed SW, model 2015, lebo tam to robi tiez.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Zesílit 12-14Hz se dá do určité míry přinutit každý dobrý HiFi zesilovač i basáky s volným závěsem.
14 pohybů membrány tam a zpět není nic, co by oboje nezvládlo, třeba s poklesem -6dB, však si to zkuste.
Ale u silnějších aparátů pozor na ty závěsy.
Xmax je u basáků nad 6,5" tak do centimetru. Pak už se to škube dole na středění, nebo na horním závěsu.

Odpovědět

Zpět na „Zapojení ze šuplíku“